Šta je novo?

Kvadrilema 4K TV (Panasonic, Sony, Samsung, LG) koji kupiti?

ststevan

Cenjen
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruke
7
Poena
152
Pozdrav forumasi,

Kupio bih TV i nakon istrazivanja i citanja raznih foruma i review-ova uspeo sam da skratim listu na 4 modela :

1. Sony KD 43XE700 serija
2. Panasonic TX-40EX700E
3. Samsung UE43MU6100 ili 6400 serija
4. LG 43UJ701V

Neki modeli puput Samsunga i LG-ja su Full Array LED, ostala dva nisu koliko sam video, pa ze zanima da li se razlika primecuje u realnom radu samog TV-a, tj. da li je kvalitet prikaza dosta bolji?

Mnogo bi mi znacilo vase exspertsko misljenje i pomoglo u odabiru. :)

Hteo bih da napomenem samo jos par stvari. Procitao sam da je model Sony 49XE900 serija odlicna i da je best buy u mid-range klasi, ali je najjeftinija varijanta 1000e, pa bi me zanimlo, sa obzirom da su navedeni TV-i oko 600e (50e gore-dole) da li se iplati dodati skoro duplo? Da li razlika u kvalitetu i slike i samog proizvoda vredi toliko?

Nadam se da mi necete zameriti otvaranje nove teme. Nekako se nadam da ce mi neko pre odgovoriti ovde nego na vec zavrsenim debatama. :)
 
Vrlo sam daleko od eksperta [emoji3] ali bih se osvrnuo na pitanje...da li vredi duplo vise para...ako tako gledaš...ništa ne vredi duplo više para Ni Golf R u odnosu na običan Golf, ni pivo Sol pivo u odnosu na beogradsko.....ovde ljudi mogu da ti pomognu sopstvenim iskustvom i znanjem u vezi sa određenim modelima...ali da li vredi....to je pitanje koje moraš sam sebi da postaviš


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A sa čim bi ti to gledao? Pitanje je jel imaš toliko dobar izvor da bi mogao primetiti razliku jer i ovaj sbb hd nije najsrećniji, a ni najbolji! Po tome proceni sam da li ti se isplati da daješ duplo ili ne.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
A sa čim bi ti to gledao? Pitanje je jel imaš toliko dobar izvor da bi mogao primetiti razliku jer i ovaj sbb hd nije najsrećniji, a ni najbolji! Po tome proceni sam da li ti se isplati da daješ duplo ili ne.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Pre svega, hvala na brzom odgovoru.

Najiskrenije, gledao bi se najvise sport i filmovi preko SBB-a i kompa i ponekada odigrala neka dobra igra sa kompa ili PS4. I ja sam slicnog misljenja da mozda ne vredi davati 1000e sa obzirom na okolnosti, zato sam i naveo ova 4 budget modela :). Al reko da pitam svakako... :)
 
Ukoliko planiraš prevashodno da ga koristiš za gledanje tv programa 4K tv ti nije baš najpametniji izbor. Većina tv kanala je i dalje u SD formatu pa na 4K ekranu deluju blago rečeno jadno. Kao što su ti već rekli ni HD kanali ne blistaju na našoj televiziji, pa kupovina jednog takvog tv-a jedino ima smisla ukoliko ćeš ga koristiti za gledanje filmova i gejming.

Da li Sony vredi skoro duplo više para? Po mom mišljenju ne. Da ima bolju sliku ima, ali toliko ne bih rekao. Svaki od pomenutih televizora će ti nakon kalibracije davati više nego pristojnu sliku, a razlike su u domenu statističke greške.
Meni se recimo ne sviđa OS koji fura Sony i nikada ga ne bih uzeo, Samsung ima odlične televizore samo u najskupljim kategorijama, ostalo je ispod konkurencije, dok LG 4K televizori imaju tendenciju pada kvaliteta u poslednje 2-3 godine. Sa Panasonic televizorima nemam nikakva iskustva, pa ne migu ništa da tvrdim.
 
Mozda je malo offtopic ali da ti kazem ja sam uzeo 43" skyworth. Smart je ali onaj opera web smart. Iskreno kad pustim preko hdmi-ja sa kompa film ili nesto sa eon-a skroz je dobra slika. Moze i 4k ali na 30Hz pa ga ni ne stavljam jer me nervira lag koji dobije zbog 30Hz. Inace je skroz ok tv pa vidi malo o njima nesto.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Ukoliko planiraš prevashodno da ga koristiš za gledanje tv programa 4K tv ti nije baš najpametniji izbor. Većina tv kanala je i dalje u SD formatu pa na 4K ekranu deluju blago rečeno jadno. Kao što su ti već rekli ni HD kanali ne blistaju na našoj televiziji, pa kupovina jednog takvog tv-a jedino ima smisla ukoliko ćeš ga koristiti za gledanje filmova i gejming.

Da li Sony vredi skoro duplo više para? Po mom mišljenju ne. Da ima bolju sliku ima, ali toliko ne bih rekao. Svaki od pomenutih televizora će ti nakon kalibracije davati više nego pristojnu sliku, a razlike su u domenu statističke greške.
Meni se recimo ne sviđa OS koji fura Sony i nikada ga ne bih uzeo, Samsung ima odlične televizore samo u najskupljim kategorijama, ostalo je ispod konkurencije, dok LG 4K televizori imaju tendenciju pada kvaliteta u poslednje 2-3 godine. Sa Panasonic televizorima nemam nikakva iskustva, pa ne migu ništa da tvrdim.

Odlucio sam se za 4K iz razloga sto 1080p polako gazi vreme i sve se vise forsira 4K kao neki standard. Za godinu-dve plasim se da ce bilo koji Full HD TV zastariti. Slobodno me ispravite ako gresim... :)

Verovatno se onda sve svodi (sto se tice ova 4 modela) na to koji mi se najvise dopadne uzivo...

Bivsi kolega koji je radio u Win Win nekada mi je nahvalio Panasonic, pa reko da ga uzmem u razmatranje. Od pomenutih modela ima najmanju dijagonalu svakako.

Hvala na podeljenom iskustvu.
 
Poslednja izmena:
Sony i Samsung televizori iz 2017 i 2018 podtžavaju EON. Kad vidite kako slika izgleda na EON-u na TVu e to je bruka ali u pozitivnom smislu.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Ovo baš i nije tačno. Imam 42" Full HD i 49" 4K i ne mogu da kažem da je slika na 4K lošija. Sve zavisi od kvaliteta SD programa. Recimo, SD Arena je katastrofa na čemu god da gledaš, dok je npr. FOX odličan na oba TV-a.

Kod mene SD kanali mnogo bolje deluju na Philips 49" 4K nego na LG 32" Full HD. 100% podrska za kupovinu 4K TVa
 
Svratih juce do lokalnog Gigatrona. Nasao sam Samsung 6100 seriju i Sony EX700 seriju (ex7005b i ex7077) i mogu vam reci, slika je osetno bolja na Sony-jevim modelima. Cak iako su edge LED u odnosu na Samsungov Direct LED. Prijatno sam se iznenadio kvalitetom slike Grundig modela 55" VLE6621 i 6721. Poprilicno je i cena OK, negde oko 55k. Iako su "samo" full HD.... Sada mi ostqaje jos samo da pronadjem izlozene LG i Panasonic modele pa da donesem konacnu odluku...
 
Poslednja izmena:
Juce sam bio i do jos par radnji i nasao sve modele i pogledao ih uzivo. Sada se samo dvoumim:). Odluka ce pasti izmedju Sony- ja i LG-ja. Ako neko zeli da pomogne ili preporuci, svaka pomoc je dobrodosla. Modeli koji su u opticaju LG UJ701V i Sony XE700E serija (7005b ili 7077).
 
1) Ako ti je SBB jedini izvor za gledanje, 4K ti je bacanje para. Razmotri ozbiljno da se pretplatiš na Netflix, ima gomilu 4K/HDR sadržaja i radi odlično (doduše, moraš znati engleski odlično).

2) Treba ti veća dijagonala za 4K. Na tv od 40-43" ima smisla ako ćeš gledati sa metra udaljenosti. Dodaj malo para pa kupi neki model od bar 49" ili još bolje od 55"

3) Ako je moguće, vidi da podržava EON.
 
Poslednja izmena:
Sony
EON je bruka dobar, slika bolja nego preko dekodera. Radi samo ma Sonyju i Samsungu

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Odluka je definitivno pala, kupicu Sony :). Trenutno postoji akcija u jednoj domacoj radnji gde se daje garancija na 5 godina za model 43" XE7077 po ceni od 600e. Razmisljam se jedino da li dodati jos 100e i uzeti 49" XE8005B preko Madjara uz standardnu garanciju od 2 godine.... Neko misljenje? :) XE800 serija je Android dok XE700 Linux OS...
 
Ja imam Sony 43XE8005 Android TV pa iz iskustva pričam. Pored EONa dekoder ili CAM su nepotrebni jer od skora i Vod radi. Jedino na EONu nema kanala za odrasle. Sve ostalo ima.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Cisto da se javim, uzeo sam 43XE8005b preko Madjara. Imam ga mozda nedelju dana. Utisak, zadovoljan sam, za sada Android OS radi dobro bez stucanja, boje su fenomenalne, sport izgleda jako dobro na SK HD kanalima, i ostalo je full. Jeste mozda crna blago sivkasta kada se gledaju filmovi u mraku ali ne smeta. Jedva se i primecuje. Nisam se nesto mnogo igrao sa podesavanjima jos uvek. Probao sam samo default i podesavanja sa R*ings sajta. Mozda za sada jedina malo veca zamerka je sto npr kada gledam Netflix 4K Breaking bad konkretno, kao da je slika zrnasta (grainy - sto bi rekli na eng). Dal je to do TV-a ili kvaliteta Netflixovog 4K stream-a, ostaje da proverim.....
 
Cisto da se javim, uzeo sam 43XE8005b preko Madjara. Imam ga mozda nedelju dana. Utisak, zadovoljan sam, za sada Android OS radi dobro bez stucanja, boje su fenomenalne, sport izgleda jako dobro na SK HD kanalima, i ostalo je full. Jeste mozda crna blago sivkasta kada se gledaju filmovi u mraku ali ne smeta. Jedva se i primecuje. Nisam se nesto mnogo igrao sa podesavanjima jos uvek. Probao sam samo default i podesavanja sa R*ings sajta. Mozda za sada jedina malo veca zamerka je sto npr kada gledam Netflix 4K Breaking bad konkretno, kao da je slika zrnasta (grainy - sto bi rekli na eng). Dal je to do TV-a ili kvaliteta Netflixovog 4K stream-a, ostaje da proverim.....
Koliko te izašao?

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno