Šta je novo?

Kvadrilema 4K TV (Panasonic, Sony, Samsung, LG) koji kupiti?

ststevan

Cenjen
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruke
7
Poena
152
Pozdrav forumasi,

Kupio bih TV i nakon istrazivanja i citanja raznih foruma i review-ova uspeo sam da skratim listu na 4 modela :

1. Sony KD 43XE700 serija
2. Panasonic TX-40EX700E
3. Samsung UE43MU6100 ili 6400 serija
4. LG 43UJ701V

Neki modeli puput Samsunga i LG-ja su Full Array LED, ostala dva nisu koliko sam video, pa ze zanima da li se razlika primecuje u realnom radu samog TV-a, tj. da li je kvalitet prikaza dosta bolji?

Mnogo bi mi znacilo vase exspertsko misljenje i pomoglo u odabiru. :)

Hteo bih da napomenem samo jos par stvari. Procitao sam da je model Sony 49XE900 serija odlicna i da je best buy u mid-range klasi, ali je najjeftinija varijanta 1000e, pa bi me zanimlo, sa obzirom da su navedeni TV-i oko 600e (50e gore-dole) da li se iplati dodati skoro duplo? Da li razlika u kvalitetu i slike i samog proizvoda vredi toliko?

Nadam se da mi necete zameriti otvaranje nove teme. Nekako se nadam da ce mi neko pre odgovoriti ovde nego na vec zavrsenim debatama. :)
 
Mozda za sada jedina malo veca zamerka je sto npr kada gledam Netflix 4K Breaking bad konkretno, kao da je slika zrnasta (grainy - sto bi rekli na eng). Dal je to do TV-a ili kvaliteta Netflixovog 4K stream-a, ostaje da proverim.....

Takav je materijal u originalu, barem prva sezona koliko vidim.
 
Vidi se malo i u drugoj i trecoj (dotle stigoh :) ) Isto mislim da je do materijala, ipak je to snimano 2009. Ko zna kakav je 4K tada bio na snazi i da li je uopste i postojao :)
 
I ja slično razmišljam..

LG 55B7V je 1480€, ali mislim da to i neće biti neki napredak u odnosu na 50" plazmu, a puno mi je da dam 2800€ za 65B7V

Gledao sam 65" Samsung serije 8 i 9 (u radnji) i imao sam WOW efekat...

Razmišljam se recimo o 65" Samsung (65KS8002 ili 65MU8002) i Sony (65XE90 ili 65XE93)
 
U radnji je ambijentalno osvetljenje uvek prejako - tu neces videti da sa normalnim osvetljenjem crna (i ne samo crna) ne lici ni na sta na vecini LED TV-a.

Od tih ponudejnih - Sony XE9005. XE9305 je bolji, ali za jos koji evro vise imas OLED.
 
Da li se isplati taj oled? Ja se trenutno razmisljam o 55xe9005 za 1200e i racunam kad sam vec u tom rangu koliko bi morao da doplatim za pristojan oled, i da li je uopste vreme da razmisljam u tom pravcu?
 
Od tih ponudejnih - Sony XE9005. XE9305 je bolji, ali za jos koji evro vise imas OLED.

Malo sam skeptičan za Sony garanciju - TV mora da se vraća u Mađarsku ako bude problema...
Muče me i review-ovi gde pominju usporavanje androida posle nekog vremena i sl.

Trenutno se dvoumim između 65KS8002 (koji mogu da uzmem u Srbiji po dobroj ceni) i 65XE9005.
 
Uzeh LG Oled 55bv7, ozbiljan tv :) spustise ga na 1500. Nisam ga jos istestirao kako valja, al s ovim sto sam video, prezadovoljan sam.
Inace, kakva su vam iskustva sa soundbarovima?
 
Nazad
Vrh Dno