Šta je novo?

Noctua NH-U12S SE-AM4 - Recenzija

alektech

Poštovan
Učlanjen(a)
08.11.2016
Poruke
13
Poena
54
Noctua mi je poslala U12S hladnjak ali special edition za AM4.

Performanse samog hladnjaka su me jako iznenadile, pogledajte recenziju do kraja i ostavite vase misljenje.

 
Nije los klip, ali ne vidim kako nesto moze biti best buy, kada kosta 9.000 dinara kod nas, a za AM4 i neki dosta jeftiniji kuleri imaju adekvatno hladjenje, barem za ovu generaciju procesora.

Za 3.000 vise ima NH-D15 da se kupi, ako se vec ide na skuplji vazdusni hladnjak, tako da je i sa te strane neisplativ.
 
Poslednja izmena:
Nije los klip, ali ne vidim kako nesto moze biti best buy, kada kosta 9.000 dinara kod nas, a za AM4 i neki dosta jeftiniji kuleri imaju adekvatno hladjenje, barem za ovu generaciju procesora.

Za 3.000 vise ima NH-D15 da se kupi, ako se vec ide na skuplji vazdusni hladnjak, tako da je i sa te strane neisplativ.

Nisam znao da je toliko u Srbiji, ja zivim u Crnoj Gori i moze se naci za nekih 60-65e, a i po nekim sajtovima je uglavnom ispod 50e. I sam sam pretrazivao i gledao testove naravno, ali mislim da stvarno za ovu cijenu nema bolji hladnjak.
 
I stock kuler je adekvatan, ukoliko ti ne smeta tandrkanje kulera. Svi oni ce ohladiti procesor, pitanje je na koji nacin.
 
I stock kuler je adekvatan, ukoliko ti ne smeta tandrkanje kulera. Svi oni ce ohladiti procesor, pitanje je na koji nacin.

Adekvatan jeste, ali ovo je cooler koji mozes zakaciti na bukvalno svaki socket. Cim se pojavi novi socket, pises noctua iza 5 dana ti stize kit za ugradnju. I uvek imas odlican cooler za bilo koji socket. A sta moze da se pokvari jedino jesu ventilatori koji se i ne cuju pri radu. Bas je glupo porediti stock cooler i noctua. Kako sam testirao i NHD15 i Liquid Seriju iz Cooler Mastera i sam stock cooler. U full load stress testu u prime cooler Noctua nije osetila 50 stepeni :) A AMD Wratih ne da je tandrkao nego poceo da se topi po periferijama(ovo se salim naravno). Ali ko zeli duzi vek trajanja procesora Cooler Master i Noctua ce vam obezbediti uvek nove brackete za nova podnozja. Zato cooleri spadaju u jednu kupovinu za sva vremena.Grafike zastare, procesori isto, ramovi takodje, ali noctua cooleri trajace dok ne lupis cekicem u njih :D
 
Poz narode, imam Celeron G3930 na kompu i hteo bih sto tisi zvuk kulera u sobi (gde spavam krastavac). Ovaj stock malo galami. Da li ovaj Noctua moze da pashe na ovaj moj proc?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno