Šta je novo?

Specifikacije za laptop sa externim monitorom

krajna

Cenjen
Učlanjen(a)
20.11.2008
Poruke
1
Poena
151
Pozdrav Drugari,
Imam pitanje.

Zelim da kupim gaming laptop (windows). E sad kad gledam specifikacije, oni kazu fullHD, refresh rate itd. E sad kako da znam kako ce se gaming fullhd (1920x1080) laptop ponasati sa externim 4k monitorom? Koji ce biti refresh rate? Da li je uopste to moguce? Da li to stoji u specifikacije graficke ili? Kako da steknem neki osecaj koliko ce se performansa degradirati sa 4k monitorom?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ova tema će verovatno morati u drugi deo foruma.

Malo si sebi zakomplikovao život sa takvom idejom, ali ajde da bar nešto posavetujem:
Ono što možeš da uradiš je da odabereš laptop u cenovnom rangu za koji imaš novca, nađeš na nekom forumu da je neko pisao iz ličnog iskustva kakao mu se pokazao taj, ili laptop istih, sličnih specifikacija i zamoliš ga da pokrene neku igru koristeći softverski simuliran 4k. Pa da ti prenese koliko je imao FPS-a.

Takođe, biće ti neophodan laptop sa izlazom koji podržava standard za 4k@60fps ili koliko već želiš da bi uopšte mogao da nakačiš 4k monitor, koji ima isti takav ulaz, na laptop.
 
Laptop i 4k gejming (pa ni gejming) nikako ne idu u istu rečenicu.

Ako ti treba nešto što ja lako prenosivo, bolje kupi konzolu.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ne idu ako kupujes laptopove od 50.000 i mekove...

Sve sa 1050ti, 1060,1070 i 1080(ne znam kako je sa amd kartama,njih nisam koristio)...tera bilo sta i isto kao i desktopi.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ispod 1080 ni u snu za 4K.
 
Nazad
Vrh Dno