Šta je novo?

Nepodnosljivo pistanje

Stefan006

Poštovan
Učlanjen(a)
11.11.2014
Poruke
50
Poena
59
Zdravo, pre 3 dana je pocelo nesto da pisti u racunaru, prvo nisam znao da je racunar taj koji uzrokuje to, imao sam stari monitor i mislio sam da je to njega pa sam zanemario i jutro slucajno iskljucim racunar iz struje i pistanje prestane. E sada citao sam po forumu da su ljudi imali isti problem, ali nigde nisam procitao da pistanje se nastavlja nakon sto ugasite racunar, to je problem kod mene, pistanje se nastavlja istom jacinom i nakon sto ugasim racunar sve dok ne iskljucim racunar direktno iz struje ono nece stati. Da li imate neki predlog oko ovog cudno problema? :D
 
Verovatno je napajanje. Odnesi u servis.
 
Baš onda je lako da staviš uvo i utvrdiš gde pišti......
 
Da izvinjavam se sto nisam pomenuo zujanje se cuje iz napajanja.
 
Neki od kondezatora odradio svoje.
 
zameni kondezatore na napajanju ili promeni napajanje
 
Pojava se zove Coil whine, i tesko da ces uspeti da problem resis nekom popravkom naslepo.
Ja sam ga imao na ganc novom napajanju iz kutije, i ne spada pod garanciju. Isto kao i kod tebe - cvili i kad je iskljuceno, dok god je u struji.
Moze da bude bilo koja komponenta na ploci. Inace "resio" sam tako sto sam ga zamenio sa napajanjem iz jednog racunara sa posla.
 
+1 definitivno zameni napajanje. Ja sam uvek protiv popravke napajanja... kada jednom počne da otkazuje treba kupiti novo. Nikad ne znaš da li će biti dobro opravljeno, a može mnogo više da te košta.
 
Zvao sam radnju i kazu da im odnesem napajanje, objasnio sam problem i receno mi je da to upada u garanciju tako da cu videti
 
Nazad
Vrh Dno