Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

E bravo,cestitke.Gde si ga uzeo i po kojoj ceni?
 
Ja sam se smorio kao zmaj, produžio ugovor u telenoru, uzeo popust na pretplatu i par dana kasnije pojavi im se na sajtu xz2 sa sluškama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma u Telenoru je skup. Jedino ako bi prodao te slusalice...

Sent from my Honor 8 Pro
 
preko operatera, na moj paket nekih 750e sa slusalicama. A svejedno sam u deficitu sa sluskama, tako da mi je to dobro ispalo na 12 rata. A slusalice u radnjama su preko 480eura kod nas, a tel oko 600e za kes sa sumnjivim garancijama. Tako da meni licno, na 12 rata i nije losa opcija.
 
I koliko ti je ukupno mesecna rata, za uredjaj + paket?

Sent from my Honor 8 Pro
 
Odmah 150e, pa 11 mjeseci racun nekih 17 eura i rata 54 eura
 
Svaka cast sto si resio da zadrzis odlicne sluske :)

Takve ponude stvarno mame ali je problem sto se slusalice tesko prodaju, pa cak i hajpovane niskobudzetne (40-60e) mogu mesecima da stoje u oglasima. Mada treba probati po svim mogucim oglasima, posebno na audiofilskim forumima s tim sto ni tamo verovatno niko ne bi hteo da ih kupi za 480e+, pitanje je da li bi ''otisle'' za vise od 350e.

Ali dobro, to je najmanje bitno, poklon je stvarno vredan i mislim da bih i ja zadrzao. Javi utiske o telefonu i naravno o WH-1000XM2 (kapiram da i tu dele mark II).
 
Realno, kad vidim microUSB na nekom uređaju u 2018god tačno mi se plače!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@hsv.stoned - da nije sluski, ne bih ni dao bas toliko za xz2. Ali sa sluskama je druga prica :) Imam Bluedio vinyl plus al su mi teske mnogo za duze koriscenje. Ali i kad bi ih prodavao, trazio bi 350e.

@Proday - mislis na slusalice?

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Pa to, niko ne bi dao toliko para za XZ2, posebno sada kada je izbor flagship 'droida sjajan a i XZ2 Premium je pred vratima :)
Za XZ2 ne bih dao preko 400e :d Ali te sluske menjaju sve, verovatno su najbolji poklon uz bilo koji smartfon na ovim prostorima, ikada.
 
Slicno razmisljam, osim sto ne bih xz2 prem, jer mi je i ovaj "presirok".
Ali kao sto rece, sluske mijenjaju cijelu pricu :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Pa na slušalice, na šta bih drugo. Ako se ne varam, usb-c je izbačen u drugoj polovini 2014 godine, gotovo 4 godine kasnije izbace slušalice visoke klase (i još svašta nešto) sa starijim micro konektorom, gde je logika? 50 kablova i adaptera čovek da nosi kad negde ide :(

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
*mjau**mjau**mjau* meni licno ne znaci to nesto ni za tel ni za slusalice.
Ali sam malo gledao cijene i uporedjivao. U radnjama je XZ2 600e. Ali za kes, na 12 rata kod njih izadje i preko 750e. Jedino da ganjam kredit od 600e sa kamatom koja bi bila 50-70e. Sto mi je opet cimanje par dnaa. Jer toliko kesa nemam za tel da dam. Ovako preko opretera platim na 12 rata oko 740e i jos dobijem dobre slusalice koje mi nikako nece biti visak.
To mi je nekako logicnije rjesenje, nego d za isto para kupim p20 pro (tu negdje, malo skuplji) ili S9 (skuplji za 70e).
Nekada davno sam imao Z3, i izuzev kamere to mi je bio nsjbolji fon ikada. Hocu sansu da dam Sony opet :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Neka te služi. Javi utiske...posebno me interesuje autonomija

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jutros jos jedna xperia uzeta u mts. Xperia XZ1 i na poklon dobijen Sony bluetooth zvucnik SRS.
Ucesce 330€ i dve godine po 17€. Inace sad je telefon na snizenju i zbog toga mu je ucesce na ovu pretplatu manje za 135€. Msm da u ovom trenutku nema bolja kupovina sa ovolikim ucescem i ovom mesecnom pretplatom na dve godine. Plus ovaj odlican zvucnik na poklon. XB30
45b2fdbd1aea17281a537aa8c84642ee.jpg


Sent from my G8141 using Tapatalk

Jedna zajednicka sa starijim modelom.
XZ1 & XZ Premium

ce4a21ca11d9dd509be29fbb39ea4243.jpg
 
Poslednja izmena:
Neka te služi. Javi utiske...posebno me interesuje autonomija

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Hvala drug, vjeruj da ga nisam jos iz kutije izvadio. Cekam da djeca zaspu, pa da se malo poigram :)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
 
Jutros jos jedna xperia uzeta u mts. Xperia XZ1 i na poklon dobijen Sony bluetooth zvucnik SRS.
Ucesce 330€ i dve godine po 17€. Inace sad je telefon na snizenju i zbog toga mu je ucesce na ovu pretplatu manje za 135€. Msm da u ovom trenutku nema bolja kupovina sa ovolikim ucescem i ovom mesecnom pretplatom na dve godine. Plus ovaj odlican zvucnik na poklon. XB30
45b2fdbd1aea17281a537aa8c84642ee.jpg


Sent from my G8141 using Tapatalk

Jedna zajednicka sa starijim modelom.
XZ1 & XZ Premium

ce4a21ca11d9dd509be29fbb39ea4243.jpg
Ne razumem, kako ucesce 330 i plus rata dve godine za paket?Pa XZ1 sad nov ne korsta mnogo vise od 330.

Sent from my Honor 9 using Tapatalk
 
Ne razumem, kako ucesce 330 i plus rata dve godine za paket?Pa XZ1 sad nov ne korsta mnogo vise od 330.

Sent from my Honor 9 using Tapatalk
Pa znam ima ga za kes od 350-400. Ali mislim kod operatera za ove pare msm da nema bolja ponuda.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Aha. Cestitam u svakom slucaju. I ja sam se nesto razmisljao da ga mozda nabavim umesto H8 Pro.
Imas temu o XZ1, pisi tamo. Bas me zanima kakva ke baterija tj koliko prosecno traje uz koliki sot.

Sent from my Honor 9 using Tapatalk
 
Upalio ga tek danas. Pisem sutra utiske. Evo 2 sistemski update instalira vec

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Baci neku dnevnu fotku ako budes izlazio napolje s njim.
 
Hocu naravno

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Sto se tice prvog utiska kad sam tel uzeo u ruke bio je WAU! Kvalitet izrade mislim da nema dalje. Prije njega sam imao P10, a prije njega S7. Tel je malo tezi i deblji, ali zato pruza fantastican osjecaj u ruci.
Ekran poput P10, odlicne crne boje i za moj ukus solidan kontrast. Na suncu odlicno citljiv, cak ga drzi na 90%, ni ne ide na 100. Adaptiv brightness radi odlicno. U polumracnoj sobi je spustio na min, jednom sam podigao na nekih 15% i vise nikad nije spustio na 0. Ono sto me je odmah odusevilo je vibracija. Jaka, duboka. Zvucnici su glasni dovoljno ali za moj ukus fali malo vise niskih tonova, malo basa. Donji zvucnih odlicno smjesten i super izgleda.
Posle par tel huawei, samsung i lg, ovaj "gotov" vanila android mi je odlicno legao. Aplikacije drzi dobro, nisam primjetio ispadanja.
Tel je nenormalno brz. Primjetno brzi od p10. Sve je fluidno, brzo.
Kameru nisam stigao da koristim. Par slila samo. U indor polumracnoj sobi brzi je od p10. Nije poput S8, ali je brz dovoljno. Slike kacim posle.
Fingerprint brz i nije omasio do sada. Polozaj je upitan, meni ne smeta sto je nize, samo ga je malo teze napipati, jer je gotov u ravni za telefonom. Sve u svemu, posle p10, ja sam zadovoljan.



Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odlicno,vidim da si zadovoljan u svim aspektima posle P10,jos samo kameru da vidimo.Sto se softvera tice tu je Sony keva,nema nista da baguje specijalno+odlican Ram menadzment.
Jel imas flickr?Ne bi bilo lose kad budes postavljao slike da budu u full rezoluciji.
 
Nemam, a na poslu sam pa iskreno nemam bas vremena. Ali okidam fotke u narednom periodu, pa cu ih negdje vec okaciti. Selfi kam mi je malo cudnjikav u low light, na svjetlu su slike ok. Mozda sam navikao na postprocesing kod P10 i S7 na selfi kameri, pa mi sad realna slika izgleda losije :) :) :) Zadnji Sony koji sam imao je Z3 koji sam prodao bas zbog superior auto moda kamere. XZ2 mi super legao sto se tice auto moda kamere. Pokretne predmete hvata dobro, ne brzo poput S8+, ali sasvim mi radi posao. Jedina mana je staklo ledja. Za 3 dana ce biti sve u packama na onom dijelu koji dodiruje ravnu povrsinu. I tel je jako nestabilan kada je na ravnoj podlozi zbog ispupcenja. Neku vecu zamjerku osim toga i malo slabijeg basa na zvucnicima nisam nasao. Za 740e XZ2 i Sony 1000XM2 ja sam zadovoljan. Iako bez OIS-a, mislim da su kameru sredili da se solidno nosi sa konkurencijom, cak i low light. Video jos nisam probao. Mislim ovo je moje subjektivno vidjenje stvari. Baterija trenutno 69%, 8h usage time i 2h SOT, bez stamina moda. Ocekujem neka 4 SOT jakog koristenja posle par mjeseci.

I jos jedna stvar koja me zulja. Jako slaba podrska oklopa, skinova i stakala i folija.
 
I jos jedna stvar koja me zulja. Jako slaba podrska oklopa, skinova i stakala i folija.

Takva dodatna oprema ce se pojaviti vremenom s tim sto ne treba ocekivati bogatu ponudu kao za iPhone ili Samsung modele.
Meni je daleko veci problem nedostatak bilo kakvih battery case-ova za sony XZ modele, bukvalno ne postoji nijedno takvo kuciste sa velikom baterijom. Znam da mali broj korisnika kupuje takve grbave dodatke za telefone (posebno za sony) ali to mi bas smeta, konkretno kod XZ1 koji mi je mnogo gotivan fon i fabricka baterija bi mi sigurno bila dovoljna za svakodnevno, normalno koriscenje ali mi je 5-6x mesecno potreban uredjaj koji ne moze da se ugasi ni za 12-24h najveceg maltretiranja u prirodi.

Za LG npr. postoji bar nekoliko takvih kucista (zero lemon i slicna, za V i G seriju) a za sony nula :)

Citam tvoje utiske o XZ2 i zanimljivo je to sto se prilicno poklapaju sa utiscima Damira F. - https://www.youtube.com/watch?v=5rSwTC-4rXI

Obavezno javi kako ti deluje autonomija posle par nedelja koriscenja, neki prilicno hvale trajanje baterije (kao pomenuti Damir) dok neki kazu da je iznad proseka i to je to (sto je i logicno s obzirom na kapacitet baterije i velicinu ekrana).
 
Poslednja izmena:
Pa i nije neki kapacitet 3180 mAh na 5,7 ekranu. Al dobro je sto je izgleda dobro optmizovano sve.
Meni the se toliko ponovo korosti Sony fon, najpre ovaj, a mozda XZ1, tako da cu najverovatnije prodati Honor 8 Pro ili Nokiu 8 uskoro i zameniti sa Sonijem.

Sent from my Xperia Z2 using Tapatalk
 
@hsv.stoned - narucio sam neki sa engleskog ebay cisto da ima nesto na ledjima.
Baterija za sad 39% na 12h usage i 4h sot. Ali tako mi bude sa svakim tel, posle to spadne na 4h. Javljam posle par nedelja kakva je situacija. Vidjecu veceras ako stignem da uplodujem par slika.

Sta znaci ovo dvoje? Na slici u opcijama?


Sent from my H8266 using Tapatalk
d534a9588e6c9cb3243f7206ebb417a0.jpg
 
Poslednja izmena:
Kvalitet slike i korekcija distorzije na istim. E sad ne znam koliko tu sta te opcije znace? Ima li nesto dalje kad otvoris to?

Sent from my Xperia Z2 using Tapatalk
 
Ne, samo jedno ili drugo. Ne znam ns cemu da drzim. Ne vidim neku razliku u slikama

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno