Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

Ja se ne sećam da smo se ikad raspravljali [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Brzo si stig'o u odbranu :) Samo ne znam zasto, ajde sto je to poredjenje vec postavljeno bar 2X nego ni autor prethodnog klipa nije naveo da je sony generalno bolji vec da obe kamere imaju i prednosti i mane sto je svakom fanboju tesko da prihvati, obicno A mora da odere B da bi fanboj nasao nekakav spokoj.

Hvala ali odavno ne pratim taj YT kanal (SAF) niti rad tog lika uzimam za ozbiljno. Nekoliko puta su ga hvatali u laziranju rezultata poredjenja pa se izvinjavao ali ni to nije toliki problem koliko cinjenica da u video materijalima koje snima nema nicega posebno zanimljivog, informativnog, radi se o prosecnom, mass popularnom smartfon YT kanalu za najsire mase i to je to. Znanje o kamerama mu se uglavnom svodi na ''ica betr koz ica lot sharpa'' :)

Ne moze XZ2 kamera generalno biti bolja od S9+, pre svega zbog nedostatka OIS-a i sekundarne kamere. Zato treba sacekati XZ2P vs S9+ ili Note 9, to ce vec biti realnije ali i zanimljivije poredjenje.
Pa u LL i dalje ce da bude xz2p crap sem ako ne ponesem tripod, ili su izmislilo neko cudo od tehnologije da ois ne treba.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Ma valjda će se već jednom osvestiti sony, svi mi volimo sony, po meni prvi kvalitetan telefon sa lepim UI/dizajnom/kamerom ..."back then " ...

Djuro i ja redovno pljunemo uz kaficu sto nema OiS pa nastavimo dalje [emoji23][emoji23][emoji23]

Na novi XZP meni ličnk se ne svidja što je opet zadrti 16:9 ...

@have.stoned

Jel odgovara ovaj [emoji14] ?

https://youtu.be/jc76vRsL_d8

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zar do sad niko sa foruma nema ovaj telefon, da malo iz prve ruke od "naseg covjeka" cujemo utiske :)
 
Sony ja bas pao u zapecak, gledam ni na xperia blogu nema novih vesti odavno...

Huawei P10
 
Pojavili se na mobilnomsvetu, 450e compact i 500e redovni. Oba duos još compact ima 2 god garancije što je super cena u odnosu na ostatak sveta po ko zna koji put.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Poredjenje kamera, odnosno koja kamera od ova tri modela najbolje snima video.
XZ2 vs S9plus vs P20pro.

Koga ne mrzi moze ponesto i da prevede, cisto da procita misljenje za svaku od testiranih scena.

Evo link:
http://www.eprice.com.tw/mobile/talk/102/5076649/1/rv/huawei-p20-pro-review/

A evo i kako su do sad ljudi glasali.

Sent from my G8141 using Tapatalk
ff209b6e742ffac0c678268a0978ed30.jpg
 
Poslednja izmena:
Staš ga čitati tu su rodjene oči :D

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kakve su ove slušalice što se dobijaju uz njega?
Sony slušalice 1000XM2
 
Poslednja izmena:
A gde to daju slušalice, zar to nije bilo samo u pretprodaji?

Aha, video sam, kod ovih naših.
Kad se Sony Xperia XZ2 pojavi kod nasih operatera videcemo sta daju uz njega. [emoji3][emoji6]

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
kod nas u bosni se pojavio na mrezi XZ2 + Sony 100xm2 na web shopu i uradim apliciranje posto sam pod ugovorom. Zovu sutradan kazu "nemaju u magacinu", pa onda mene pitaju jel slusalice dodju kao poklon ili sta i tako neke nebuloze. Reko gospodjo, vi radite u mtel, a ne ja. Sad necu da prekinem aplikaciju, da vidim sta ce biti.
 
U mts-u ima XZ2 u ponudi, ali za biznis korisnike, verovatno ce uskoro da ga puste i uz postpejd tarife :D
 
Gcam neće imati sigurno a baš ima potencijala.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sony je iskusno ''zakljucao'' takvu mogucnost na svim xperiama i ko zna kada ce se to promeniti. IMX400 je sjajan senzor, uz HDR+ to bi bila verovatno najbolja kamera na trzistu za daylight i pejzazno fotografisanje a mozda i za low-light, bez obzira na nedostatak OIS-a (opticku stabilizaciju nemaju ni 5X/6P/Pixeli mk1 pa su opet ''top''). Sve to dobro znaju glavesine u sony-u, zato su i ''zakljucali'' sw kamere na taj nacin a u isto vreme ni sami nece da naprave fabricki hdr+ mod jer XZ2 i ovako snima bolje fotke od 80% pravih sony kamera sa 1/2.3'' senzorom :) U stvari, hdr+ na starim i aktuelnim uredjajima je nemoguca misija, pa oni nisu drasticno menjali arhaicnu kamera aplikaciju vec 3-4 godine a podesavanja SS-a i dalje drze zakucana do 1s :d

Inace, Android P beta moze da se flesuje na XZ2: https://developer.sony.com/develop/android-p-developer-preview/



Jeste da ovaj Dzeri odavno nije bas pouzdan izvor ali izgleda da se XZ2 bolje pokazao u ovakvim testovima od XZ a posebno od Z5 Premium.
 
Poslednja izmena:
Cena je top.

Sent from Nokia 8 via tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno