Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

To je cudno, sony xperia kamere obicno bas prze hajlajte, narocito u superior auto modu :d Ocigledno su bar malo sredili automatiku.

Ne bih se previse opterecivao oko tog poredjenja odnosno YT kanala uopste, jasno je da S9+ ima bolju kameru za P&S/za prosecnog korisnika ali taj lik (Saf) je ranije postavljao neka sumnjiva poredjenja sony vs iphone/samsung (npr. sa ugasenom steadyshot stabilizacijom a tvrdio je da je ukljucena i da ne moze da snima bolje, posle se izvinjavao kada su ga napali po mrezama) tako da ono, treba sacekati neka malo konkretnija poredjenja u svim uslovima.

Meni deluje da su vise poboljsali kamkorder nego kameru, u poslednjih nekoliko godina (tacnije od uvodjenja steadyshot stabilizacije, zbog nacina na koji funkcionise i kropuje snimak) nije se desilo da sony snima video sa malo vise detalja od samsunga, posebno ne u low-light uslovima: https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=9081&idPhone2=8967&idPhone3=8733

To i nije toliko bitno jer retko ko zumira video ali je cudno, izgleda da je razlika ipak posledica toga sto je sony malo poboljsao kvalitet kamkordera a samsung blago degradirao isti u LL uslovima.
 
Poslednja izmena:
Kad se ocekuje da se pojavi kod nas na trzistu, ovih dana?
 
Kakvo ludilo po oglasima, XZ2 neki prodaju po 800, a neki za 530Eur. :D
 
Ma taj od 530 ko zna sta je,moguce da je fake.
 
Ma taj od 530 ko zna sta je,moguce da je fake.
Ja poznajem tog coveka licno, upoznao sam ga kad je moj brat preko njega uzimao telefon Nexus 6P, a drugar je uzeo S7 edge. Covek je stvarno korektan. Ali ne znam kako tako povoljna cena za XZ2. Kad svi znamo da je pocetna cena oko 800€

Sent from my G8141 using Tapatalk
 


U ovom slucaju je malo bolji XZ2, posebno kada je video snimanje u pitanju.



 
https://api.sonymobile.com/files/xperia-XZ2-silver-product-shot-2000x2000-5c3cb53f4777b7540e4f9bc7193d2a9c.png

8oKyW87.png

:d

Also new accessory for XZ2 "Premium"

Style Cover Stand SCSH30
Style Cover Touch SCTH30. EAN: 7311271605676

Well, this time, models that are expected to be announced as DoCoMo's spring and summer models are as follows:
Fujitsu F-04K
– Huawei P20 Pro HW-01K
– LG G7 ThinQ L-02K
– Samsung Galaxy S9 SC-02K
– Samsung Galaxy S9+ SC-03K
– Sharp AQUOS R SH-03K
– Sony XPERIA XZ2 SO-03K
– Sony XPERIA XZ2 Compact SO-04K
Sony XPERIA XZ2 Premium SO-05K

Sony-Xperia-XZ1-Premium-concept-phone-3.jpg

Ipak postoji kakva-takva mogucnost da novi Premium stigne i pre IFA (bez obzira sto je sve to sumnjivo), cak se pominje i 16. april. A mozda ce predstaviti samo za JP trziste (kao DOCOMO ekskluzivu) uz pocetak prodaje u junu npr. a za Evropu i ostala trzista ostaviti IFA i septembar-oktobar. U svakom slucaju novi Premium je potreban jer nemaju odgovor na S9+, P20 Pro a uskoro stizu i G7, U12(+) itd.
 
Poslednja izmena:
Pa i nema, tako se poklopilo, a do ife bas dugo. Kad bi izgledao kao na slici to bi bilo vrlo dobro, nije sapun, i pomjereni logo u stranu dobro izgleda. Jeste da ne koristim al bilo bi fino da stave autofokus na prednju kameru, ajde sto su smanji rezoluciju sa 8 na 5 kod XZ2, moze rezolucija da bude koja god ali bez ostrine fokusiranjem gubi smisao. A ni konkurencija tu nije naivna.
 
Sony unveils new Xperia XZ2 Premium with 4K HDR screen and dual camera
Sony’s XZ2 Premium has a 4K display and dual cameras built for low-light shooting
27619087718_ee203629b0_h.jpg

The biggest upgrade here, according to Sony, is the camera. The XZ2 Premium has two of them around back — a first for Sony. Rather than having a telephoto / zoom lens like Apple, Samsung, or OnePlus, Sony is using the same strategy as other companies and splitting image capture between them. One sensor shoots black and white, and the other does color.

But where Sony is trying to best everyone and stand out is in ISO performance. When shooting stills, the XZ2 Premium can reach a maximum ISO of 51,200. Videos go as high as 12,800. Normally anything you’d get at those numbers on a smartphone would look like grainy garbage, but Sony claims its “AUBE fusion image signal processor” can combine the data of both sensors, optimize for low light, and reduce noise so you get usable results. We’ll have to see how it actually pans out in real world use, but Sony claims this allows for “ultra-low-light capture previously only seen in interchangeable lens cameras.”

The dual camera system will also have a portrait feature (which Sony simply calls Bokeh mode) and will let you shoot using only the monochrome sensor for crisp, detailed black and white shots. Oddly, these two features won’t be on the XZ2 Premium at launch and will arrive in a Q3 software update. Like the XZ2, the Premium can record 960fps slow-mo video at 1080p resolution, an improvement over the 720p limitation on Samsung’s Galaxy S9.
Sony-Xperia-XZ2-Premium.jpg

 
Poslednja izmena:
Treba im odati priznanje za to što su uspeli da naprave telefon ružniji i od XZ2. Katastrofa na šta liči ovaj dizajn i bazeli, 16:9, kao telefon iz 2014. godine.

Da vidimo i tu kameru pa da verovatno gase mobilno odeljenje. :D


Ovde se vidi odnos sa XZ2 i koliko je ustvari 18:9 bolji odnos od 16:9, ovo je preširoko:

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Malo duzi klipovi ali vredi odgledati. Mada utisci su manje-vise ocekivani - odlicni telefoni (hw/sw), kvalitetne izrade, diskutabilnog dizajna (ruzni su i sony fanovima ali i mnogima koji nisu gotivili stare sony cigle) ali dobro leze u ruci. Sve u svemu (ponovo) potcenjeni uredjaji s obzirom na hardverske i softverske kvalitete.

I postovanje za coveka sto forsira pljuvanje pretezno uzasne fabricke sony kamera aplikacije koja pripada 2013/2014. godini, u najboljem slucaju.



 
Poslednja izmena:
Nazalost, moram da se slozim. Dizajn i nije tako los, ali FP, power, volume, sve je na pogresnom mestu. SW kamere los ali meni to izgleda impresivno.

Performanse su jos impresivnije, poster boy za Android platformu u 2018. Tesko cu ja kupiti ove modele, nadam se samo da se zrno ovih optimizacija prenelo i na jeftinije modele(XA2 npr).

Bice bolje za ovim Premium modelom valjda.
 
Ne svidja se ni meni dizajn, al nervira me ovo, svi su pljuvali coskaste Sonyje i njihove bezele, sad ti isti pljuju i novi dizajn, kad je Sony zaoblio telefone i smanjio bezele. Dobro, covjek jeste rekao da mu se ne svidja u kom pravcu su otisli sa promjenom, tj da su mogli u drugom, i da poledjina pomalo lici na HTC, lici.
Zna li iko kakva je do sada prodaja XZ2 serije na trzistima i kakva je u poredjenju sa XZ1???
 
Sto se dizajna tice i promena. Nekom ce odgovarati nekom nece. Al na kraju moras da se prilagodis novinama i izmenama.

Jedino na sta ne mogu da se prilagodim je uklanjanje mic inputa... Stvarno su mi po tom pitanju nejasni...
 
^ Šta uklanjanje mic input-a? Nisam nešto ispratio?!? Ne može da se nakače slušalice sa mikrofonom?
 
Sony je na XZ2 seriji potpuno izbacio 3.5mm ulaz za slusalice. Opcija je da koristis slusalice sa usb-c prikljuckom, bezicne ili da koristis 3.5mm-usb-c adapter. Na to je smitrovic mislio, da mu ne prija sto ne moze da koristi sluske normalno kao sto smo svi koristili do danas, nego bespotrebno pracenje trendova koje postavlja apple.
 
Ahm, ok, znam za 3.5mm "problem", i gunđam na njega od prvih najava...
Izbacivanje 3.5mm porta je naravno glupost. Ali uz USB-C to 3.5mm adapter, radi i mikrofon na slušalicama, ako su takve slušalice. Jel?
 


Mnogo lose ove XZ2 kamere :)
 
Brzo si stig'o u odbranu :) Samo ne znam zasto, ajde sto je to poredjenje vec postavljeno bar 2X nego ni autor prethodnog klipa nije naveo da je sony generalno bolji vec da obe kamere imaju i prednosti i mane sto je svakom fanboju tesko da prihvati, obicno A mora da odere B da bi fanboj nasao nekakav spokoj.

Hvala ali odavno ne pratim taj YT kanal (SAF) niti rad tog lika uzimam za ozbiljno. Nekoliko puta su ga hvatali u laziranju rezultata poredjenja pa se izvinjavao ali ni to nije toliki problem koliko cinjenica da u video materijalima koje snima nema nicega posebno zanimljivog, informativnog, radi se o prosecnom, mass popularnom smartfon YT kanalu za najsire mase i to je to. Znanje o kamerama mu se uglavnom svodi na ''ica betr koz ica lot sharpa'' :)

Ne moze XZ2 kamera generalno biti bolja od S9+, pre svega zbog nedostatka OIS-a i sekundarne kamere. Zato treba sacekati XZ2P vs S9+ ili Note 9, to ce vec biti realnije ali i zanimljivije poredjenje.
 
Poslednja izmena:
Iz krajnosti u krajnost, kako se vas dvojica ne pobijete zbog tih telefona nije mi jasno :)
 
Iz krajnosti u krajnost, kako se vas dvojica ne pobijete zbog tih telefona nije mi jasno :)
Hehehe. Rodjaci smo, volimo mi ti tako malo da se raspravljamo oko telefona. [emoji3][emoji6]

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno