Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

Evo kakva poboljsanja se ocekuju na Sony Xperia XZ2 kameri.

cbe48054872c1b3ec6ca4d44267f79ba.jpg


Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Sudeci po njihovim utiscima ispade da ovaj ogavni sapun uopste nije los telefon :) Stvarno steta za dizajn koji je totalni promasaj, bar za stare sony fanove.

gsmarena_002.jpg


Citljivost displeja na dnevnom svetlu navodno odlicna (za LCD/IPS), autonomija malo bolja od XZP/XZ1 i generalno pri vrhu.
Kamera (post-processing) na dnevnom svetlu deluje ista kao kod XZ1, LL fotke su malo bolje ali mislim da je to samo zbog drugacije podesenog auto moda koji ne napucava previsoke ISO vrednosti.
The maximum resolution for the clips has been bumped up to 1080p. However, since Sony hasn't doubled the capacity of its custom RAM buffer solution, you can only capture slow-motion bursts of half the length compared to the 720p ones.
720p is still a fall-back option though. And given that you only have 0.18 seconds to work with, even in HD and the result is really dependant on proper lighting and timing on your part, lowering the resolution remains a pretty viable option.

Umesto da dupliraju kolicinu rama u kamera senzoru oni nasli jeftinije resenje :d Na svu srecu izgleda da je i dalje tu 720p/960 fps mod koji radi kao na XZ1/XZP.

Sve u svemu deluje kao korektan uredjaj sa promasenim dizajnom i previsokom cenom.

gsmarena_011.jpg
 
Poslednja izmena:
Sve sve, ali ta pozadina, odvratna je... :(
 
Ova slika u spojleru što je postavio hsv.stoned... šta reći a ne zaplakati?
 
Bez obzira, jeste da nisu real life uslovi, ali ja ne bi zanemario unaprdjenje, ali dobro, uskoro cemo vidjeti sigurno direktna poredjenja u praksi pa cemo vidjeti gdje je stvarno tu XZ2. Sto se tice post-processinga, mozda XZ1/P dobiju neki update ali saradnja Sonyja i Qualcomma je na Spectra 280 ISP tj. co-processoru SD845, zato ne vjerujem da ce SD835 Sony-ji moci ostavriti isto.
 
Ovo je jedna od najruznijih smartphone pozadina.
XZ1 je dama za ovu nakazu pored.[emoji23]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Meni je XZ2 skroz gotivan fon u kompletu.Mozda bih se opet vratio na Sony sa ovim modelom...

Poslato sa STF-L09 uz pomoc Tapatoka
 
Meni je XZ2 skroz gotivan fon u kompletu.Mozda bih se opet vratio na Sony sa ovim modelom...

Poslato sa STF-L09 uz pomoc Tapatoka
Spreda moze da prodje, ali ova pozadina sto sljasti meni deluje uzasno.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Spreda moze da prodje, ali ova pozadina sto sljasti meni deluje uzasno.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Ja mislim da je ovaj telefon uzivo lepsi nego ovako na slikama. Cak i na ovim slikama deluje fino.
1b950913f75863614daa6767d9969436.jpg
ed05fe0242dbc00d507310e1b25a8cc0.jpg
c62aa117a577f66fa07c898ed11be28a.jpg


Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Djuro, ajde da kazemo da je sve vezano za utisak o dizajnu subjektivno. Mozda XZ2 stvarno malo ''lepsi'' uzivo.
Ali to ne menja cinjenicu da je dizajn fail, posebno za sony standarde. Od napred kao da nije sony, zadnji panel i podseca na neke starije xperie (2010-2012, samo sto je dodat FP skener) ali je sljasteca zavrsna obrada stvarno odvratna, dakle u pitanju je telefon koji vise lici na razne genericke kineske androide i U11, meni je to totalni fail za kompaniju kao sto je sony.
gsmarena_003.jpg
Jednom recju - uzas.

A u ovom poredjenju XZ2 pored XZ1 deluje kao neki telefon koji su kinezi sklepali za 150$, genericki prednji panel uz ''pozajmicu'' htc U11 ''ledja'' sa sony 2012 rasporedom kamere i blica.
Dok XZ1 ''iz prve'' deluje kao premium sony uredjaj.
gsmarena_011.jpg


gsmarena_010.jpg
A da je XZ2 los fon - nije, sasvim je solidan, skup ali najgore to sto ne lici na sony, cena ce mu svakako pasti ispod 500e ali los dizajn ostaje zauvek.
 
Poslednja izmena:
Djuro, ajde da kazemo da je sve vezano za utisak o dizajnu subjektivno. Mozda XZ2 stvarno malo ''lepsi'' uzivo.
Ali to ne menja cinjenicu da je dizajn fail, posebno za sony standarde. Od napred kao da nije sony, zadnji panel i podseca na neke starije xperie (2010-2012, samo sto je dodat FP skener) ali je sljasteca zavrsna obrada stvarno odvratna, dakle u pitanju je telefon koji vise lici na razne genericke kineske androide i U11, meni je to totalni fail za kompaniju kao sto je sony.
gsmarena_003.jpg
Jednom recju - uzas.

A u ovom poredjenju XZ2 pored XZ1 deluje kao neki telefon koji su kinezi sklepali za 150$, genericki prednji panel uz ''pozajmicu'' htc U11 ''ledja'' sa sony 2012 rasporedom kamere i blica.
Dok XZ1 ''iz prve'' deluje kao premium sony uredjaj.
gsmarena_011.jpg


gsmarena_010.jpg
A da je XZ2 los fon - nije, sasvim je solidan, skup ali najgore to sto ne lici na sony, cena ce mu svakako pasti ispod 500e ali los dizajn ostaje zauvek.
Hsv.stoned, slazem se oko dosta stvari sa tvojim misljenjem. Znas i sam da su ranije, a pogotovo prosle godine svi ovi sto rade recenzije kritikovali Sony dizajn, kako je ostao u vremenu, bazele ne skidaju, Sony je bas tvrdoglav itd, kocka, ploca itd. Ali sad su na MWC skoro svi ti isti sto su pljuvali po starom dizajnu uglavnom pohvalili sto je Sony napravio promenu u dizajnu, sto je zakoracio u danasnji trend sa ekranima 18:9, smanjeni bazeli i sl. Ali kao sto si i ti negde ranije napisao, msm da ovu dizajnersku promenu najvise osporavamo mi koji godinama nosimo samo Sony, i koji smo nekako navikli na Omnibalance i Loop Surface design. Deset razlicitih modela telefona razlicitih prozivodjaca da se stave na sto i jedna Xperia, ona bi pored svih tih modela bila unikatna, prepoznatljiva, a sada sa ovim novim dizajnom, tesko da moze da se prepozna Sony Xperia model.
Kako sam procitao buduci Sony Xperia telefoni ce se na ovom Ambient Flow dizajnerskom jeziku zadrzati nekoliko godina. Ali ja mislim da bi sad najbolje bilo vec kad su promenili dizajn, bar sto se tice Premium ili Pro modela zadrze dizajn kao prethodni modeli iz Premium serije. Onda bi bar nekako nasli neki kompromis, imali bi ljudi izbor, kome se svidja novi dizajn neka kupi ova dva modela sa MWC, ko hoce stari Sony dizajn ima ga u Premium seriji i to je to. Ali mislim da od toga nema nista.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj telefon kao i manje više svi ostali mora u masku tako da leđa kakva god da su ne vide se, a spreda svi isti.
Meni najveći problem kod novih Sony modela je što ih niko ne koristi pa nema normalnog rešenja za root.


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Italijani jos i najbolje prosli,probao sam bas te sluske u Minhenu,fantazija su.
 
Italijani jos i najbolje prosli,probao sam bas te sluske u Minhenu,fantazija su.
Te slusalice su negde oko 300€. Mada i u ovim drugim drzavama vrednost poklona varira izmedju 200-300€. Svakako sta god da daju lepo od njih.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Bile su i vise,blize 350€ u Saturnu. Bas ozbiljan poklon,nema sta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bugari bolje ocenise kompakt od veceg XZ2: https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz2_compact-review-1737.php

gsmarena_001.jpg


Odlican wi-fi surf skor, endurance ne treba gledati, naravno.

Vezano za 4k HDR kamkorder:
While on the subject of new video recording tricks, there is also the 4K HDR recording mode - a Sony and potentially Android first. This is another fruit harvested from the collaboration between Sony and Qualcomm on the Spectra 280 ISP, inside the Snapdragon 845. It does take a lot of processing and bandwidth to pull this off.

There are some caveats, though, unlike the regular 4K footage, the XZ2 can pump out at 30fps and a video bit-rate of around 55 Mb/s, the HDR 4K clips end up with about 24 frames each second and a bitrate of around 35 Mb/s. You are loosing quite a bit of detail in the process and the result has a sort of cinematic feel to it.

Still, the wider BT.2020 color space is definitely visible on the XZ2's certified HDR display. And that's an important note to make here. Although we are providing a sample video, as always, unless you watch it on a BT.2020 compliant display, or at least a similar HDR one, it will likely look washed-out not revealing its true colors. Played back on the XZ2 itself, the sample exhibit more true-to-life colors, with a lot more discernible shades and better contrast.

HDR videos get recorded in HEVC, and you can also bump the resolution down to 1080p. Interestingly enough, even with fewer pixels, the video stream still comes out in a cinematic 24fps, with a bitrate of 18Mbps, or so. Seeing how that is the case, it is understandable that setting the resolution to 1080p@60fps disables HDR mode entirely. Perhaps the next generation of hardware can bring that as well.

Tako da 4K HDR snimanje ima smisla samo za pregled na 10-bit panelima sa nativnom HDR podrskom, nebitno da li je TV, displej telefona ili monitor u pitanju. Oba XZ2 imaju 10-bit displeje (HDR, BT.2020)
 
Poslednja izmena:
S obzirom da koristim telefon koji je gotovo istih dimenzija (osim debljine) kao i XZ2 Compact, nešto mi je od samog starta tu bilo sumnjivo, nekako su mi bočni okviri bili malo podeblji nego što bi trebalo. Ispostavilo se, nakon malo duže potrage, da je displej na XZ2 Compact za 2mm uži od standardnog 4,7" u 16:9 formatu. Ne znam, bojim se da je to na tu dimenziju previše "štapićasto", ali to ću znati tek kad ga vidim uživo.
 
Pa da, tako je zbog 18:9 AR-a.
Ipak, ukupna povrsina displeja je veca na XZ2 kompaktu: https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=8610&idPhone1=9082

5.0 inches, 64.5 cm2 (~73.5% screen-to-body ratio) vs 4.6 inches, 58.3 cm2 (~70.7% screen-to-body ratio)

Ne vredi, i meni vise odgovaraju 16:9 displeji ali u poslednjih godinu dana se forsiraju pretezno 18:9..
 
Poslednja izmena:
U toliko telo su bez problema mogli da smeste i 5,2" u novom formatu. Kakva bi to bila bombona! :)
 
Evo ih kod Mađara u predprodaji, uz prilično skupe WH-1000XM2 slušalice. Interesantno da iste slušalice daju i uz kompakt.

Ovaj nekompaktni, izađe 869€ (1€~310ft), povraćaj AFA im je 27%, što ako sve povratite, izađe oko 680€ sa tim slušalicama.
https://edigital.hu/okostelefon/son...ack-android-sony-wh-1000x-fejhallgato-p547355

Kompakt, izađe 675€, minus AFA, 532€ na kraju.
https://edigital.hu/okostelefon/son...ack-android-sony-wh-1000x-fejhallgato-p547350

I to oba odmah nude kao dual sim. Preko operatera, ako ih uopšte bude, 99% da neće biti dual.
Ovo je predprodaja, ali poznajući ED kao radnju, biće kako kažu. Nisu do sada nikada nešto zayebali.

Ove slušalice tržišno, u radnjama kao vrede >300€, i bilo bi super kada bi mogli da ih prodamo za 200-250, mada ne verujem da ih je lako prodati čak i po približnoj ceni. :(

Moje dosadašnje iskustvo kaže da KP prodavci nekako uspevaju da ponude i nešto niže cene od ovih. S' time da kod njih nema "poklona".
 
Poslednja izmena:
Ja bih bio zadovoljan i kad bih te sluške prodao za 100 evrića... pa da me Compact izađe cca 430eur.
 
Poslednja izmena:
Sonu je keva. Samo cekam da Marc Caserres izbaci test kamere na flickeru.

Sent from Nokia 8 via tapatalk
 
Tja, šta reći, osim, Sony čuva highlight-e (što pravi fotoaparat i treba da radi), a Samsung radi shadows-highlight kompenzaciju koju bi inače uradili u kasnijoj obradi, da fotkamo nekim naprednim fotoaparatom.

To je ok od Sony-ja, osim što R&D timu u Sony-ju, niko još nije objasnio da 99% korisnika nikada ne obrađuje fotke iz telefona, i da ono što po default-u izađe iz telefona jeste ono što raja traži, i što se ocenjuje kada pričamo o fotkama iz telefona.

Najbolje bi bilo da ubace neki dummy mod, da se zove npr. beautiful-photos-out-of-the-box, i neki drugi, npr. advanced-photographer-for-after-processing mod. Ovaj prvi da bude k'o kod Samsunga, a drugi k'o kod A7. :p
 
Nazad
Vrh Dno