Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

Znači ja ću biti jedini koji će kupiti Sony XZ2, ali compact, drugari....compact. :)
Na takav sam telefon čekao sve vreme, na telefon upravo tih dimenzija, tj 65mm širine. Takav telefon ne postoji na tržištu. Progledaću mu kroz prste i što ima plastična leđa, i ne baš neki izgled. Bitno mi je da su napokon napravili compact u dual-sim verziji. IPhone nikad nisam hteo da kupim zato što nije dual-sim.
E sad, verujem da će Sony na startu odvaliti bezobraznu cenu, zato će morati malo da se sačeka. Razmišljam da dotle kupim Samsung A3 2017.
 
Ja nešto nisam oduševljen compactom, mada videćemo kad ga budem nekad video uživo

Sent from my E5823 using Tapatalk
 
Ni ja nisam oduševljen izgledom, ali ne verujem da će više bilo koji proizvođač da napravi telefon tih dimenzija. Samsung je recimo odustao od varijante A3 modela za ovu godinu. Dakle, nemam baš nekog izbora.
 
Meni bio ok da je 5,9 ili 6 ekran ili da stave 5,5 ili 5,7 qhd 16:9 sa smanjenim bezelima i da nije ovako shiny pozadi .Ajte ljudi pa nije bas prelose :)
Koja je pocetna cena? :d
 
... sto se ''specs'' tice ali cim hajpuju nebulozne ISO vrednosti dual kamera to vrlo lako moze da znaci da ce ponovo preskociti ugradnju OIS-a, mislim ISO 55k je nebuloza i na vecini DSLR a kamoli na kameri telefona.

Ajde na stranu ISO (i spominjanje visokih vrijednosti), nego mozda ipak ima nesto u toj dual kameri,. Mislim da nije to kombinacija tipa wide 135 stepeni i druge 75 stepeni, ili kombinacija monohromatske koja je najvise zaduzena za intenzitet svjetla i standardne RGB i sl. Mozda ima potencijala, spajanje slika u jednu (kao neki da kazem hardverski HDR mod, koji ne slika jednu za drugom slike pa ih kombinuje u jednu, nego u isti tren sa dve kamere i onda ih taj novi zajednicki procesor spaja u jednu sliku. Pa sami rekose da je za bas low light gdje biljezi detalje koje ni oko ne vidi.
 
@nikola1970

Koliko sam ispratio taj kupus od teme XJ nije tvrdio da je video novi compact, mislim da je vise puta pominjao Pro/Premium model zasnovan na ARC dizajnu (''Shine'' koji je pominjao jos jesenas a i Ricciolo isto navodi, zato mislim da je ''legit''). Jeste napisao da garantuje da ono nije compact ali verovatno je bio ubedjen da nema sanse da toliko upropaste dizajn i da se toliko razlikuje od tog novog Premium/Pro. Do sada su compact verzije uglavnom bile nekako zdepastije i to su bile najvece razlike.

Ostali uglavnom pisu gluposti, posebno.. znas vec ko :D

XZ2 na nekim trzistima Azije stize sa 6Gb rama, Evropa gotovo sigurno dobija samo 4Gb verziju tako da je to jos jedna drskost, posebno kada se znaju cene. I senzor prednje kamere je izgleda dosta manji od ostalih XZ, navodno samo 1/5'' vs 1/3''.
Mislim da ce prodaja XZ1/XZP porasti, bar u krugovima malobrojnih sony fanova :) Ako se u pricu ubaci kupovina novih telefona iz oglasa bukvalno ce za 300e manje moci da se dobije mizerno ''losiji'' uredjaj ali sa originalnim sony dizajnom i 3.5mm dzekom. A i na Amazonu su cesto ispod 500$.

Onaj 4K HDR video mozda mogu da podrze i XZ1/XZP ali nisam siguran, u svakom slucaju deluje kao korisna opcija:


http://www.techdue.com/alleged-renders-ridiculously-bezel-less-sony-xperia-xz2-leaks/
Bezel-less-Sony-Xperia-XZ2-2018-leaked-photo.jpg


Ovaj koncept je nerealan samo zbog izuzetno tankog donjeg bezela, sve ostalo je bilo skroz moguce. Uz bezel velicine gornjeg ovo bi bio skoro pa idealan dizajn za XZ2 seriju.
 
Poslednja izmena:
Kad sam kupovao XZP kontao sam kao da sacekam da se ne zaletim zbog najave novih uredjaja, mozda donesu nesto revolucionarno pa da mi posle bude bedak sto sam uzeo XZP, na kraju kad vidim sta su izbacili nije mi ni malo zao sto nisam cekao, ovo je po meni totalno bzv...
 
Iskreno mislim da ce i taj Pro da bude jako slican kao i XZ2 nazalost. Od Sonija vise nista dobro ne ocekujem niti se nadam. Eto da vidimo i taj “Pro”, ako i tu zaseru stvar vise mi ne pada na pamet da ocekujem nesto niti da razmatram Sony vise ikada.

Oni kao da namerno prave ovakve lose korake, prosto mi je neverovatno da su oni u tripu da ce ovakvom strategijom prodati vise telefona ili pridobiti nove korisnike.

Kakve oni gluposti ubacuju u telefon, onaj DVS, najveca glupost ikada vidjena na telefonima.

Kada vidim Vivo Apex telefon kakav je prosto je neverovatno da Sony ne moze nesto tako slicno i wow da izbaci. Jeste da taj Vivo Apex pored lepote nema puno stvari itd, ali dovoljno je videti koliko lajkova imaju ti video klipovi o njemu na youtube... Ljudima se to svidja, i to je bitno.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja mislim da će se ove skalamerije dosta loše prodavati, a onda će im cena dosta i dropnuti. A onda će ih možda neko i kupiti. :p

Da, što Vesko reče, compact je jedini pravi hardverski nadr'ani kompaktan telefon. Sada, sa manjim bezelima i 5" ekranom, pa još ima i dualSIM varijanta, jedinstven je na tržištu, kome to zaista i treba (ne treba ih mnogo na tržištu, ali još koji u igri bi valjao). Zbog compact-a sam i preš'o na Sony. A i dalje nema drugog izbora.

Bla.bla.bla...
 
Ima hrpu nekih senzora, ne znam sta mu je taj senzor boje(color)
krastavac, Sony ne hebe zivu silu i u standardu im je cena tj 800. Da je jeftiniji i u dobroj ponudi kod operatera mozda bi imao neku prodju.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Vidim svi pljuju ove telefone a meni se baš sviđaju. Tako debeljuškasti i obli sigurno dobro leže u ruci a oni su verovatno razmišljali i o ergonomiji. Sony ima odličnu softversku obradu slike verujem da je i ona više nego dobra. Jedva čekam da ih vidim uživo.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
I meni je donekle gotivam XZ2, jer ipak su malo promenili pricu ubacivanjem 18:9 ekrana, malo dizajn kompletno sa izradom deluje drugacije, fingerprint je pozadi sad.
Jedino sto njih boli uvo za trziste u smislu koliko ce primeraka prodati, a svi znamo kako se prodaju, jer su im cene redovno medju najvisima.
Zao mi je sto su izbacili audio dzek,jer obzirom na debljinu kucista nisu morali da urade to.(S9 ima 3,5 mm)
Sto se kamere tice ne zna se nista, isti je senzor iz XZP, e sad da li su i koliko promenili post processing ostaje da se vidi.
Licno bih voleo da ga bude kod svih operatera po nekim normalnim cenama, ali je to je najverovatnije pusta masta.

Poslato sa Huawei P10 black
 
Evo još informacija, da XZ dvojke imaju najdeblje kućište od svih aktuelnih flagship-ova.
Bitno da je izbačen 3.5mm konektor, eto, da se uštedi prostor u telefonu.

:D :p
 
Haha da jbt... naprave telefon dosta debljim a izbace 3.5mm jack i ubace manju bateriju (nego nekadasnji Z modeli koji su tanji), ali zato su ubacili vibratore unutra :D Bože pomozi kakvi degenerici vode to mobilno odeljenje.
 
Objavljene su cene:

XZ2 800EUR/USD
XZ2 Compact 600EUR/USD
 
Slobodno da zatvore mobile department. Mislim ovim su se zatvorili. Jedino japanci ako budu kupovalo njihove telefone, bolje da ne targetuju usa i eu.

Ja sam sad trenutno u LA ljudi i nemaju pojma da Sony pravi telefone ovde :D

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Jeste da Sony ide u zaborav i da ne postoji u Americi maltene, ali Amerikanci za mnoge stvari cak i opste kulture i bilo cega sto se desava van USA nemaju pojma, tako da ne cudi ni da ne znaju za jedan Sony :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Apparently the Sony Xperia XZ2 gets 6GB RAM in the US, UK and Canada as well
Biraju trzista gde ce ponuditi 6Gb, u SRB verovatno 4Gb.

Evo još informacija, da XZ dvojke imaju najdeblje kućište od svih aktuelnih flagship-ova.
Bitno da je izbačen 3.5mm konektor, eto, da se uštedi prostor u telefonu.

:D :p

Jesu zakrivljeni i idu od 6.x mm do 11-12m ali su u proseku oko 9-10m tako da je kapacitet baterija smesan za tu debljinu. Jedino sto ce ih izvaditi SD845 i verovatno stedljiviji paneli, ocekujem odlicnu autonomiju, malo bolju od XZ1/c.
A ovo je jos smesnije: Sony details how the Xperia XZ2's Dynamic Vibration System works

gsmarena_002.jpg


Znaci, za ovu glupost ima mesta a za OIS nema :d

Sto je najgore vrlo lako moze da se desi da se bolje prodaju od XZP/XZ1, sony fanovi jesu razocarani dizajnom i prosecnim flagship specifikacijama ali vodeci tech sajtovi hvale ''promene'' i dizajn?! a i u anketama po tim fon arenama uopste nisu toliko hejtovani i napljuvani kao npr. u YT komentarima ispod promo klipova (a zna se da su uglavnom sony fanovi pretplaceni na xperia YT)

Kada se na to doda gotovo sigurno bolja prodaja u USA (zbog izbegavanja apple FP/power button patenta) uopste me ne bi iznenadilo da prodaju veci broj XZ2/compact od XZ1/c. A to znaci da ce se primiti na ovaj ocajan dizajn koji ce zadrzati godinama :d

PS

Proizvodjac koji je prvi ponudio NC funkciju na svojim telefonima i krstene fabricke slusalice sa NC funkcijom sada prelazi na ovo: https://www.sonymobile.com/gb/products/accessories/usb-type-c-2-in-1-cable-ec270/specifications/

Mada, cim su poceli da petljaju sa LDAC podrskom (kasnije i saradnjom sa Guglom oko implementacije LDAC u Oreo) moglo je da se nasluti da ce bataliti 3.5mm ulaz za slusalice. Ali mogli su bar jos ovu godinu da budu old school, sa cigla XZ dizajnom i 3.5mm ulazima, bezeli su mi medj' najmanjim problemima u univerzumu (mnogo vise me brine to sto ne postoji nijedan battery case za XZ1 :D)
 
Poslednja izmena:
Znaci za nas ljubitelje dosadasnjeg sony dizajna mrka kapa, a alternativa nema uopste. Nista, bar ce pare ostajati u dzepu dugi niz godina[emoji16]

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
28378624_1554655671318250_486807640945174132_n.jpg


:laugh::laugh::laugh:

Salu na stranu, pljuvao sam kao i vecina nas jer sam bio revoltiran, ocito sam fanboy coskastog Sony-ja, ono sto mi je isto tako puno zasmetalo je nedostatak OIS-a. Ali vidim pozitivne komentare i utiske na 99% Youtube hands-on videa, pa hajde da ipak bacimo na listu pozitivne strane XZ2 serije, jeste da su neka logicna unapredjenja, neke su mozda gimmick gluposti, nesto je odavno trebalo biti, neke stvari nisu doradjene, neke su drugama mana itd., ali ipak cu navesti sve:

1. SD845
2. 480mAh veca baterija nego na XZ1, sad je skoro kao u vrijeme Z2 akumulatora (3200) ;) a i na komaktu za 170mAh.
3. a) FullHD+ ekran na kompaktu b) koji ovaj put podrzava HDR.
4. Izgled necu kometarisati ali neupitno da je sad telefon fizicki ergonomicniji.
5. Dynamic vibration system (nema na kompaktu). ovo mozda gejmerima ipak bude zanimljivo.
6. Bezicno punjenje (nema na kompaktu).
7. Prvi telefon sa mogucnoscu 4K HDR video snimanjem (na kompaktu ima 4K ali izgleda ne i 4K HDR).
8. Prvi telefon koji moze snimati super slow motion 960fps u FullHD rezoluciji.
9. Unapredjena kamera tj. Sony je su-razvio (u saradnji sa Qulacomm-om) poseban ISP (Image Signal Processor) bas za SD845 sto bi trebalo popraviti noise reduction, edge enhancment i boje.
10. 3D kreator moguc i sa prednjom kamerom.
11. Stereo zvucnici 25% jaci nego na XZ1 (a i na XZ1 su bili osjetno unapredjeni nego na XZ Premiumu)
12. Manji bezeli
13. Imaju konverziju SDR sadrzaja na HDR (u realnom vremenu)
14. Imaju anti-twist i anti-bend strukturu (uvrtanje i savijanje), znaci da bi trebali biti jako cvrsti i izdrzljivi.
15. Funkcionalan citac otiska prsta na USA trzistu.
 
Poslednja izmena:
A ta stavka br.15 je na tako deb..nom mestu da je to za priču. Soni je valjda jedini na svetu pozicionirao Fp po sredini leđa. Ergonomija = 0
Na svu sreću kod mog budućeg XZ2 Compacta je malo bolja situacija po tom pitanju. :p
 
Svaka cast za sliku :d samo nije bas skroz verodostojna, sapun bi morao da bude glossy: https://i-cdn.phonearena.com/images/article/102892-two_lead/Poll-results-Sony-Xperia-XZ2-gets-a-meh-out-of-10.jpg

Ovo ostalo sto si naveo je pretezno tacno, uopste nisu losi telefoni, odlicni su samo sto nisu bolji od S9/+ i sto sony fanovi nisu dobili paket u skladu sa ocekivanjima (bezel-less XZ dizajn i OIS).
OIS je ozbiljna mana ali treba pomenuti da sony prakticno jedini (i mozda sada Samsung sa S9/+ ali nisam video te podatke) nudi prediktivno snimanje fotografija u punoj rezoluciji i ludacke AF burstove 11fps (takodje full res) do 10s, steta sto retko ko obraca paznju na takvu mogucnost jer je za sada ubedljivo najbolje resenje za snimanje svega sto je u pokretu (automobili, deca, kucni ljubimci itd) i na kraju 1080p/960fps. Sve u svemu prilicno sposobne i unikatne kamere koje treba maksimalno iskoristiti.

480mAh veca baterija nego na XZ1, sad je skoro kao u vrijeme Z2 akumulatora (3200) a i na komaktu za 170mAh.

Ali su i ekrani povecani mada uz 18:9 AR imaju povrsinu otprilike kao XZP/XZ1c. U tom slucaju XZ2 ima za nijansu veci ekran od XZP i 50 mAh manju bateriju, dok XZ2 compact ima za oko 6cm2 veci ekran od XZ1c ali i 170 mAh vise.
U kombinaciji sa SD845 oba ce imati malo bolju autonomiju od SD835 Xperia i to upravo zbog soc-a, ne zbog sad nekih ogromnih baterija. Ocekujem trajanje baterije koje ce biti sam vrh klase.

201802281808.jpg

Ovo je verovatno fejk (posebno ''termin'') ali specs uopste ne zvuce nerealno, jedino sto mnogo smeta je pominjanje istog, XZ2 dizajna :d
Ocigledno se radi o uredjaju koji su nedavno povukli zbog ''promene dizajna'', sa jedne strane ima logike da je to upravo Pro/novi Premium.
 
Poslednja izmena:
Haha, pa nema glossy spauna, hajde neka bude XZ2 kompakt, on je mat nazad :)
Pa ovo za prediktivno snimanje i autofocus burst nisam naveo jer sam navodio unapredjenja samo XZ2 modela, a to je predstavljeno jos na XZ1 (preditktivno snimanje i ranije, na XZ mislim, ako ne i ranije), a slazem se da su odlicne opcije koje samo Sony ima, i to da autofocus burst radi u PUNOJ REZOLUCIJI je stvarno fenomenalno.
 
Meni se svidjanu telefoni, mnogo vise od XZ1 i XZP, pored svih funkcija nekako mi imaju smek,valjda zbog smanjenih bezela. :)

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
U pravu si, imaju smek, smek $130 Shaomi-a :d

Neko se igrao u PS-u :) Ovo je XZP, ocigledno.
bqjJYWT.jpg


X6hZMKO.jpg
 
Poslednja izmena:
Е ово је права прича.
 
Ovaj iz spojlera je prelep, samo je ovo i trebalo da urade, da smanje bezele na vec postojecim modelima i to je to, jer je dizajn odlican.
Nadam se da bi ovo mogao biti XZ2P ali najverovatnije da od toga nema nista posto su skrenuli sa tog dizajnerskog pravca.
 
Bas se providi da je ovo na slici XZP sa dodatom kamerom i smanjenim bezelima.
Jako mi je cudno da ekipa koja je ovako softverski deo telefona upeglala da bude bukvalno bez konkurencije mogla da napravi onakvo hardversko sr.nje sa XZ2. Ekipa koja je upeglala oreo jos pre tri meseca da radi kao filigran dok taj s8 dobija Oreo pa ga povlace.
Volim Sony ceo zivot i poznajuci kompaniju ovo ne verujem da je neki zaokretvec vise ispitivanje pulsa kupaca. Ja sam se jako iznenadio kao i dosta nas ljubitelja kad sam video ovaj sapun ali toliko sam lojalan konzument sonyja da ne verujem da mogu normalno koristiti drugi uredjaj. Jednostavno taj neki user expirence momenat Sonyja je prejak da bih tek tako batalio ovakve uredjaje pa taman licili na kikiriki ako je kvalitet uredjaja kao i ono sto on overall pruza jednostavno dva koplja ispred. Volim osecaj stock masine koja radi bez problema pri bilo kakvim operacijama koje zahtevam.
 
Лепо је што си веран сонију, али није лепо што они то злоупотребљавају.

Ја им тренутно не дам паре, јер сматрам да исте не заслужују. Радије ћу неко време користити нешто друго, што ме можда неће потпуно испунити, али ми истовремено неће испразнити џеп.
Ја не бих могао да користим телефон који ми изгледом не одговара, па макар био најсавршенији на свету у свим осталим стварима.
 
Nazad
Vrh Dno