Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

Nazalost, niko ne spominje compact verziju XZ3. Bojim se da ce XZ2 compact biti poslednji mohikanac, generalno. :(
 
J-OLED (Japan OLED) su osnovale razne JP kompanije - INCJ, JDI, Sony, Panasonic: https://www.j-oled.com/news-eng/start-of-the-business-of-joled-inc/
https://www.j-oled.com/company-e/ JOLED was founded and started on January 5th in 2015, with combining the most advanced OLED technologies in Japan.

Tako da nema logike da koriste LG P-OLED posle toliko godina razvoja prakticno japanskih (sopstvenih) OLED-a.

Ako se negde u vestima pominje ''p-oled'' verovatno je u pitanju ''printing oled'': https://www.j-oled.com/technology-e/joled_tec_print-e/
Ali videcemo, i ja se nadam da nije LG u pitanju mada na P2 XL taj ekran uopste nije los, nije sjajan kao noviji super-amoledi, prikaz generalno veoma dobar ali problem je sto ima neki green ili blue tint kada se menjaju uglovi gledanja a za burn in ne znam da li ''gori'' brze od najboljih Samsung samoleda, to ce se tek videti.

Nazalost, niko ne spominje compact verziju XZ3. Bojim se da ce XZ2 compact biti poslednji mohikanac, generalno.

Veoma moguce. Ili ce preci na kompakte sa mid-high hardverom i primetno manjim bezelima sa ekranom do 5.5'' s obzirom da su smartfoni sa malim ekranima odavno nisu popularni.
Dodatni problem je to sto na trzistu postoji ogroman broj kompaktnih i dovoljno dobrih kineskih androida koji vise ne rade ocajno kao nekada, imaju dobre kamere (a cesto i hdr+ port) a toliko su jeftini da mogu da ih priuste cak i nezaposlena lica i tinejdzeri iz siromasnih zemalja tako da ce i ovi retki ''kompakt'' flagship androidi najverovatnije izumreti.
 
Poslednja izmena:
Nazalost, niko ne spominje compact verziju XZ3. Bojim se da ce XZ2 compact biti poslednji mohikanac, generalno. :(
Apropo pominjanja tog "poslednjeg mohikanca", na koga sam se ja namerila da ga uzmem, jer mi jako odgovara po veličini sa tako dobrim specifikacijama, šta cenite VI, iskusni mobil stručnjaci, hoće li taj maleni mohikanac doći u neku našu regularnu prodavnicu ili ćemo morati da ga kupujemo od ovih preprodavaca sa KP-a. Ako je ovo poslednje, od kojeg? Takođe me zanima, kako cenite da će mohikancu da se kreće cena, do koje cifre on može da padne gde god, da bi bio za neku pristupačnu kupovinu?

@dushanna Heh. Q6 i razgovor ....
Usput se zahvaljujem preljubaznom @BokiPK -u na odgovoru na "off-topic", koji btw ima mohikanca, imao je sreće da ga nađe povoljno i od jako sigurnog prodavca. :) te se nadam da ću i ja biti iste sreće. Ako je već poslednji mohikanac, moram da ga imam, jer ne mogu više da se nosim sa velikim telefonima. :(
 
Godinama se compact modeli ne pojavljuju kod nas, ni kod operatora ni u regularnoj prodaji.
Licno sumnjam da ce mu cena nesto ozbiljn pasti u skorije vreme, pogotovo s obzirom da xz3 nema compact opciju.
Na KP su mnogi hvalili onu jednu zenu sto prodaje telefone na KP, kazu da je krajnje korektna, i dugo radi... mogu ti poslati u pm, ne znam je li dozvoljeno to pisati u temama...

Sent via Huawei P10
 
ofkors :) inbox :)
 
Za zainteresovane za XZ2 veliki:
U Gigatronu je trenutno taj model 30 % na popustu.
 
Stizu XZ2P i XZ3,a i videli su da nisu verovatno prodali nijedan po onoj prvoj ceni koja je bila.Mislim da mu je oko 55k realna cena.
 
Da, to bi bila realna cena XZ2 u ovom momentu. Ali nije tolika na pomenutoj rasprodaji.
Napisala sam za taj popust, naviše zbog članova koji imaju želju da kupe veliki XZ2, da bi uporedili tu cenu i cenu kod provajdera.
 
XZ2c / XZ2 / XZ2P cene u HK: 4000 / 4350 / 6400 $HK. XZ2P pada sporije nego sto je to bio slucaj sa XZ2. XZ3 je na preorder-u i reklo bi se kompletniji od XZ2 u svakom pogledu.
 
Pošto kolega smatra da smo svi toliko edukovani, i naterao me da guglam par minuta:
HK(D) je HongKong valuta, njihov dolar, odnos je oko 1HK$ = 0.11€
 
Vjerujem da je kolega mislio na hrvatske kune (jer cijena XZ2 PREMIUM-a u hrvatskoj je 6400 kuna, koliko sam meki dan vidio).
 
... 6400 $HK. ...

Pa najpre sam i ja to pomislio. A onda se setio da je obično označavaju kao HRK ili ck, a i boldovani deo u ovom citatu iznad (plus njegova lokacija) me je naveo na potragu.
Igrom slučaja, odnos im je sličan: 1HRK je 0.13€
 
Poslednja izmena:
Da se pohvalim dobio sam deep green xz2, mada je nekako vise plav bar meni :)
Veliki i tezak telefon ali jako lepo radi. Posle huawei p10 lite totalno drugaciji osecaj u koriscenju. Ranije sam imao nexus 4, 5x i onda p10l. Negde sam procitao da su ljudi imali problem sa osetljivoscu ekrana, jel neko ovde imao problema sa time? Kamera je odlicna, manual kod uglavnom, video nisam ni probao jos kako treba. Slusalice koje su dosle uz telefon su skroz dobre. Jos da nadjem neko staklo za ekran.
 
Evo cisto da podelim moje iskustvo sa baterijom na XZ2. U kuci osvetlenje nije prelazilo 50%, napolju je svo vreme na 100%
20f74296afc178b80378913afdf50f02.jpg
6abc839a29403a2ba195907339b0df55.jpg
954fc6318315cea7374d8510269d7c7e.jpg


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Djuro jel imas neku preporuku za staklo za ovaj telefon?
 
Djuro jel imas neku preporuku za staklo za ovaj telefon?
Kod nas nema nista da valja. A gledao sam i preko, bas slab neki izbor. Ja sam uzeo Ringke onix case preko. A kod nas sam uzeo Nillkin hard case i dobije se uz to folija, pa mi ona stoji na ekranu.

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Meni deluje kao drop shiping i da se kod kineza može ista stvar naći za manje od pola para.
 
Deep green je nesto izmedju plave i zelene, to me je jedino malo razocaralo ocekivao sam bas zelenu zelenu. Mada sa nekim wallpaper-om koji je zelen deluje zeleno :)
 
Super. Koliko li će vremena proći dok ne postane dostupan na našim mrežama.
 
Super. Koliko li će vremena proći dok ne postane dostupan na našim mrežama.
Pa nadam se da ce to uskoro mozda za koji dan, a mozda za nedelju, dve. Nikad se ne zna. Iz prethodnog iskustva nekad sam dobijao nadogradnje medju prvim (nekad cak i prvi cim se pojavi) a nekad se oduzi. Sve u svemu najvaznije je da ke renuo rollout. Kao sto sam i ocekivao stize potpuno nova aplikacija kamere kao sto je na XZ3. Red je i bio godinama se ova sasasnja vukla. [emoji16]

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sta kao nova kamera app?

Sent from my G8141 using Tapatalk
Pa novi redizajniran interfejs kamere. Lepsa, jednostavnija i modernije izgleda. To ce dobiti svaka Xperia koja bude pokretala Android 9 Pie

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno