Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

@ hsv.stoned - Pa oko 8h sot-a na 24h usage, ili 7h sot-a na 48h usage. To je da kazem neki prosjek. Nekada mi baci 9h na 1d i 15h usage. Ali koliko god da terorisem ispod 8h ne ide za 24h.

Otprilke ga punim svako drugo vece. Baterija zasad nikad bolju nisam imao. Fon ko fon stabilan. U pocetku su znale pucati neke aplikacije, ali bila su 2 update, pa su to vjerovatno sredili, sad rijetko kada da ima neki bug, ne sjecam se da se desilo skoro nesto. Ekran na suncu je super. Kamera mi radi posao, obzirom da slikam gotovo samo djecu, slike su uglavnom ostre, bez zamucivanja. I napokon prednji stereo zvucnici :) :) :) Sve u svemu, ja sam zadovoljan fonom.
 
Poslednja izmena:
Drndao sam xz2 malo pre.. dosta ozbiljno urađen telefon , prijatno sam iznenađen. Vadi ga to što je uzak , jedino je pitanje položaja otiska prsta :/

Kada padne na oko 400e to će biti prava priča
 
Poslednja izmena:
Lep ce biti XZ3 ako ovakav bude.Samo ce verovatno i cena biti vise nego lepa.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Taj sajt (sumahoinfo) je prepun laznih specifikacija, bench skorova i vesti, samo ih stancuju svaki dan :) Ubodu ponekad ali pretezno izmisljaju.
Mislim da taj senzor kamere nije namenjen xperia androidima.
 
Taj sajt (sumahoinfo) je prepun laznih specifikacija, bench skorova i vesti, samo ih stancuju svaki dan :) Ubodu ponekad ali pretezno izmisljaju.
Mislim da taj senzor kamere nije namenjen xperia androidima.

Pa izgleda da ovaj novi senzor kamere nema ram memoriju na sebi. Verovatno ako i ubace neki novi senzor slican ovom sto su pre neki dan predstavili, onda u predstojeci Xperia model sigurno bi trebao da takav kamera senzor ima ram memoriju, kao sto imaju svi vodeci modeli pocevsi od XZP. I ko zna, mozda mu oznaka bude IMX600
 
 
Drndao sam xz2 malo pre.. dosta ozbiljno urađen telefon , prijatno sam iznenađen. Vadi ga to što je uzak , jedino je pitanje položaja otiska prsta :/ Kada padne na oko 400e to će biti prava priča
A kad će da mu padne cena? I gde? Kod nas u prodavnicama? Ili na KP bez garancije? :)

Edit:
Nema ga uopste po oglasima. Logicno da niko ne kupuje po suludoj ceni u Telenoru. Best tips and tricks: https://www.youtube.com/watch?v=uODaN1ZYanI&t=141s
Pamtim link. :) Hoće li neko po prodavnicmaa imati taj fon po normalnoj ceni (tj ima ga Gigatronu po ceni... :hair: !!!) ?
Tj mene više zanima compact verzija? Koliko je verovatno da će XZ2 compact doći kod nas, da se kupi negde sa garancijom kad mu malo padne cena?
 
Poslednja izmena:
Na 400 sledece godine kod Madjara. :)

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Na 400 sledece godine kod Madjara. :)
Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Pa jedino da neko od vas ima nekog pouzdanog "mađara" da preporuči, zbog garancije (ako zatreba da taj prodavac i odnese fon tamo gde treba). Jer, načitala sam se gomile komentara o mađarskih telfonima koji kad puknu, ništa... nosiš u naš servis i platiš popravku kao da nema garanciju... a tip ga platio... kao sa garancijom madjarskom...
 
tata @VESKO, pa ti javi kad bude :D gde god... ;) mnogo mi se sviđa maleni xz2, "mali ubica" :)
 
Zanimljivo...
Pitam se da li bi za nedajbože bilo moguće realizovati garanciju bilo gde gde Sony to omogućava...
 
@BokiPK, kako si došao do moba?
Edit:
i je l' može neka slikica fona onako iz ruke, pa levo, desno... :)
 
Poslednja izmena:
I bre. Nema li dovoljno slika na netu :)















Pa, kupio sam ga. Od čoveka :)
Lik ga je pazario u nemačkoj pre par meseci (bar tako tvrdi, a sudeći po fabričkom softveru i pakovanju istina je), pritrebao mu je novac, pustio ga na oglas... dogovorili smo se. Zaštitnu foliju je on nalepio, poklonio mi je silikon...

Telefonče je teško. I ta težina se oseća, pa i nije baš za džep. Debljina baška, naročito kada je obučen.
 
Poslednja izmena:
Kad mu stavis futrolu ode debljina na 15 mm :)

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Izuzetno lepo leži u ruci i sa silikonom, futrola nemam pojma na šta liči
Samo posle ovog perioda korišćenja, moj službeni Q6 koji je takođe u debljem silikonu, izgleda mi em široko em nekako tanko :D
 
I bre. Nema li dovoljno slika na netu :)
Pa, kupio sam ga. Od čoveka :)
Lik ga je pazario u nemačkoj pre par meseci (bar tako tvrdi, a sudeći po fabričkom softveru i pakovanju istina je), pritrebao mu je novac, pustio ga na oglas... dogovorili smo se. Zaštitnu foliju je on nalepio, poklonio mi je silikon...

Telefonče je teško. I ta težina se oseća, pa i nije baš za džep. Debljina baška, naročito kada je obučen.

e hvala @BokiPK za ovoliko fotki. Da, ima ga po netu, ali ja volim da vidim lične "članovske" slike, šta ja znam, na netu ga našminkaju malo... :)
pa u odnosu na to da tih dimenzija nema, baš je lep fon, naročito mi se svidela fotka gde ga držiš u ispruženoj ruci, cenim da nemaš šake ko Flosi Karter :D već neke normalne, pa kapiram da je telefonče omanje u odnosu na današnje standarde. Valjda gledam u svoj budući fon :D Kažeš "pa i nije baš za džep", pa koji danas pa jeste? Jeste da bih ja volela tako nešto pa još od metala, ali nema... Vidim imaš 2 case-a, lepo si ga obukao :) I kako radi? kao mali ubica, verujem :)
 
Pa u poređenju sa Z3C ...jasno ti je.
Imam samo jedan silikon. Sa slika si možda stekla drugačiji utisak, ali trenutno nisam bio u prilici d aga slikam pod boljim osvetljenjem.
O da, radi extra. Stvarno stvarno brzo, tečno, odziv na bilo šta je izuzetan. Wi-Fi, GPS, slikanje...nemam zamerki.
 
Pa da, on je mat otpozadi, a ja mislila case, navikla sam da su svi novi telefoni sjajni što napred, što pozadi (a tek pozadi!), i evo baš na ovom modelu se ispostavilo da leđa nisu sjajna, što je još jedan plus za uzeti :D
 
Čisto info za one kojima je trajanje baterije bitno...nije me razočarao "mališa":
- kada je preuzet, apdejt sistema, instalacije, podešavanje...maltretiranje do daske, regularni razgovori, poruke, viber, slikanje.. možete računati na preko 30sati, od čega je bilo nešto ispod 7h SOT-a
- dosta razgovora, fb, viber....izguraće nešto preko 48h...
- sada već sa ustaljenom upotrebom, prosek oko 2.5-3h razgovora dnevno, ostale sitne zafrkancije...3 puna dana bez problema, imam utisak da bi možda pregurao i malo više uz laganiju upotrebu i još malo štimovanja
Igrice ne igram, pročitam poneki meil...koristim tu i tamo WiFi, GPS...stalno na LTE
Nije isključivan noću, pregura je sa 1% potrošnje u njegovom STAMINA modu i DND, koji ipak nije kao onaj pravi nekadašnji Sonijev. Inače konzumira oko 1% na sat
Mnogi servisi u pozadini su ispočetka bili aktivni i dosta vukli, naročito Guglplej, naravski. Uspeo sam dosta njih (apsolutno bespotrebni) da poisključujem, jer su najveći potrošač ubedljivo pored ekrana. Nedostaje mi rutovanje i debloat sistema, mada je u ovom njegovom firmveru stvarno nema suvišnih aplikacija.
Našao sam i Xperia tastaturu koja hoće da radi na Oreo sistemu, (fabrički je SwiftKey), lični afinitet.
 
Samo jedna stvarcica oko tastature, moja preporuka ti je ta predjes na swift i da se naviknes na nju, meni je trebalo par dana :) Xperia tastatura je mrtva, nema vise update-ova, i ja sam je koristio na xz premium (nasao apk na netu pa instalirao, verujem i ti isto) i posle vracanja na fabricka podesavanja nije mi nista od naucenih reci, fraza sacuvao i vratio. Sad sam presao na swift, i ona takodje radi savrseno. Xperia tastatura je ustvari i napravljena preko swift-a, pa koristi isti algoritam za dopunjavanje itd...
 
Ne treba mi i ne dopada mi se. Predikciju i korekciju nikada ne koristim, fraze ne čuvam :)
Swift sam koristio taj prvi dan i posle toga se "vratio" na Xperia-nu. Mada mi kod aktuelne varijante nedostaje balonče za uveličanje karaktera, nisam našao da li je do konkretne verzije ili je nešto drugo u pitanju.
Pozitivno u odnosu na onu koju sam navikao je da na duži klik na karakter nudi naša slova automatski, bez promene celog lejauta.

Neznam ni zašto je Sony odustao od double tap-a, i još nekih sitnih korisnih stvarki, ali vidim iz žalbi po netu da većini nedostaju.
 
Poslednja izmena:
BokiPK, thx na deljenju svojih utisaka o "malom ubici", biće korisno ukoliko nam se ostalima posreći da naiđemo na "malenog", pa još tako povoljnog. Koliko sam shvatila, ti si jedini ovde na temi koji ima XZ2c? Ili ima još članova koji ga imaju? Ako ima još nekoga, gde ste ih nabavili?
 
Stigla je moja nova Japanska zujalica. [emoji3][emoji6][emoji7]

Sent from my H8266 using Tapatalk
15a42bff95a76b5b07fa4530b7013d72.jpg
 
Poslednja izmena:
Stigla je moja nova Japanska zujalica. [emoji3][emoji6][emoji7]

Sent from my H8266 using Tapatalk
15a42bff95a76b5b07fa4530b7013d72.jpg
To je koliko vidim sa mobilnog (sitno), XZ2, bez compact, jel?
A odakle ti stigla zujalica i koliko je koštala? :)
 
To je koliko vidim sa mobilnog (sitno), XZ2, bez compact, jel?
A odakle ti stigla zujalica i koliko je koštala? :)
Pa da, mozda sitno deluje kad se gleda ovde na slici. Jeste ovo je standardni XZ2.
Kupio sam ga kod nas, uzet je preko firme u MTS. Platio sam ga 550€. Imao sam opciju da ga kupim za skoro 100€ jeftinije na drugom mestu, ali mi je kutija bila malo cudna, samo zbog toga sto mu je fabricka nalepnica na kutiji bila prelepljena nekom drugom nalepnicom pa nisam hteo da razmisljam zasto je to tako i kupih ga na drugom mestu. [emoji4][emoji6]

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Čak na slici i ne deluje glomazno, ali za moj ukus, pošto jesam imao prilike da se poigram sa njim, jeste veliki fon.

Elem, jedna zanimljiva stvar. Imam i poslovni LG Q6 (jedan od najkompaktnijih 5.5"), svakodnevno baratam sa gomilom tuđih telefona (počev od familije :) )...
Kako sve više koristim ovog "mališu", tako mi svi drugi postaju preglomazni i nezgrapni.
Iako sam prethodno paralelno koristio Z3C sa Q6, nisam imao taj osećaj. Odjednom, sada mi je Q6 i previše širok (!) i nekako previše pljosnat... Ovaj kompakt stvarno perfektno leži u šaci, debljina čak i ne smeta. Ali težina i dalje ostaje primetna.
 
@BokiPK, sad si nas svojim pozitivnim komentarima toliko navukao na "malog ubicu" da jedva cekam negde da ga ulovim (ovo se naravno odnosi na one koji su i prethodno bili navuceni na ovaj fon, ali Boki nam je sad dao jos i dozu The purest of the purest cocaine :D ) Potpuno te kapiram to za velicinu, ja ludim vise od cigla-telefona i stalno sam na granici da kupim jedan od ukupno 2 (+1 old) malena koja postoje na trzistu, a znas koji su, da ne nabrajam, koji naravno osim velicine nemaju nista nista drugo. ipak cu sacekati ovog malenog ubicu, jer to je upravo fon kakav zelim. javljajte ljudi ako ga vidite nege :)
Btw, sad malo idem u off, ali kakav je taj LG Q6? Volim LG pa pitam.

Edit>
Kupio sam ga kod nas, uzet je preko firme u MTS. Platio sam ga 550€. Imao sam opciju da ga kupim za skoro 100€ jeftinije na drugom mestu, ali mi je kutija bila malo cudna, samo zbog toga sto mu je fabricka nalepnica na kutiji bila prelepljena nekom drugom nalepnicom pa nisam hteo da razmisljam zasto je to tako i kupih ga na drugom mestu.
@Djuro89, videla sam na KP-u 2 oglasa sa XZ2 (veliki), jedan je bio sa poslovnom garancijom (skroz neostvarljivom za kupca) i bio je skuplji od tog tvog, a drugi je bio cini mi se slicne cene kao tvoj, a od operatera. Hocu samo da ti kazem da si dobro prosao sa cenom, jer ipak je tvoj, nov i tvoja garancija.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno