Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

XZ2 na popustu kod SmartOne u HK,. 4700 HKD iliti 520e. Samsung oborio cene za puno telefona ukljucujuci s9ke, Nokia takodje obara cene… Je l' se to sprema nesto?
 
Nakon 3-4 punjenja i praznjenja
d04527852bfa7677f694159f5538688a.jpg
e3295fa2ab35e2239b36ef8d19f03505.jpg


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Ju, ju, ju. Pa Sony drzi casove optimizacije softvera/baterije. Vidim ja da ce mi se isplatiti cekanje XZ2P :d
 
Naravno da drzi. Ja i dan danas ne verujem da Z5P sa 810 rernom drzi bateriju savrseno (posle 3 godine koriscenja)

@whiplasher jel to na adaptive brightness ili si ga smanjio na neki nivo pa ti je staticko?
 
Naravno da drzi. Ja i dan danas ne verujem da Z5P sa 810 rernom drzi bateriju savrseno (posle 3 godine koriscenja)

@whiplasher jel to na adaptive brightness ili si ga smanjio na neki nivo pa ti je staticko?
Adaptive, sa vecinu vremena napolju ili u jako osvjetljenim prostorijama

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Da, da. Interesantno je da se u doba, kad se potencira na minimalizmu a pogotovu od strane Apple-a, pojavljuje sve vise dodataka kako bi 'moj telefon bio kompletan". Dakle, danas je telefon sledece: telefon, powerbank, modularni dodaci, sat koji radi uz telefon, slusalice specijalno namenjene za taj telefon (airpods, pixel buds itd.), 3.5mm kabl… A nekad je obican covek nosio Nokiu I imao sve sto mu treba.
 
Bas tako.

P.S. Vip ga izgleda nece nabavljati,kao sto ni XZ1 nemaju, steta.
 
U vipu je odavno u ponudi samo xz1p... nikako da ga prodaju.

Sent via Huawei P10
 
Ajd da okacim i ovo ako koga zanima
42765d5b262d98f697e74ac086b52ce5.jpg


Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Ona kombinacija deep green je najbolja ubedljivo.
Nekako me smek ovog XZ2 podseca na smek Z2 iako je ovaj 18 :9.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Haha, da bas, izbacice XZ2 PREMIUM sad u junu ili jos gore u avgustu u Japanu, a onda u istom mjesecu na IFA XZ3 PREMIUM, vristim
 
Ako nekog zanima, videh danas da je u Mađaraskoj (Mediamarkt) u toku akcija za XZ2 Compact. Sa PDV-om je 515eur, što znači da bi sa povraćajem istog mogao da se kupi za 400 i kusur evrića. :)
 
Ajmo neke fotke iz XZ2, sta ste se stisli :p
 
Postavljao je clan par stranica unazad,dobre su.
 
Ja uglavnom slikam djecu i zadovoljan sam slikama. Rijetko koja je zamucena, 90% su ostre iako su djeca u pokretu. Plus sto predicitiv radi gotovo uvijek kada ima potrebe za njim. Rijetko kad da ga ne upali kada snimam u pokretu nesto.
 
^ Jesi testirao kako izgleda HDR + x-reality video? Meni iskreno i obican 1080p video, npr. sa YT, uz x-reality izgleda odlicno cak i na starim sony (2014) bez HDR podrske a na XZP to deluje prosto sjajno. Za XZ1 vazi da ima malo bolji panel od XZP a XZ2 da je malo bolji od XZ1, jeste da nema 4k rez. ali bi prikaz multimedije trebao da bude magnet za oci, posebno uz HDR.

Moguce da je ovo fejk ali mislim da na IFA stize upravo XZ2+/XZ2s ili XZ3 mada mislim da su prve dve oznake realnije. U sustini usavrsena verzija XZ2 sa malo vecom baterijom, malo tanjim kucistem, vecim senzorom FF kamere, 2Gb rama vise i sto je najbitnije - kamerama (kompletnim hardverom) sa XZ2P.

Alleged Sony Xperia XZ3 specs leak - an XZ2 with XZ2 Premium dual camera?

IMG_201806062007.jpg
 
Poslednja izmena:
Čemu takvo štancovanje telefona a tek izbaciše XZ2 meni nikada nece biti jasno...
 
To stancovanje telefona doprinelo da npr. mizerno ''losiji'' Z2 bude po 100e jeftiniji po oglasima od Z3 a oba su imala najbolju softversku (non-nexus) podrsku u klasi.
Sada ce razlika u hardveru biti veca pa je realno da taj ''XZ3'' prilicno obori cenu odlicnog XZ2 krajem godine, mislim na oglase naravno, ne na razne CT/Teh*****e gde telefoni iz 2014. i dalje kostaju 80k din :d

Stancovanje samo (mozda) moze da steti sony-u, korisnicima ne moze jer do sada nije negativno uticalo na softversku podrsku osim u slucaju kada su Gugl i Qualcomm nasilno prekidali podrsku za odredjene cipsetove.

Tek se pojavio i OP6 (2 meseca posle XZ2) pa vec krajem leta stize OP6T verzija, stancovanje moze da bude ''problem'' kod LG-a npr. jer kasne sa podrskom 8-12 meseci ali kod sony-a i OnePlus to i nije neka mana.
 
Poslednja izmena:
Blesavo se tu odvijaju stvari, XZ2P jos nije na trzistu a vec se na IFA predstavlja novina, negdje pise da su usli opet u 6-omjesecno predstavljanje, pa bi to onda treba biti XZ3, ali sto kaze hsv, XZ2s je logicniji...
 
@hsv.stoned - Vjeruj da nisam. Video po def snimam sa HDR ON i odlicno izgleda. Bas sam zadovoljan telefonom po pitanju fotkanja i videa. CIm ugrabim vremena sad za vikend uradicu isti video sa i bez HDR pa cu okaciti gore na onaj link.
 
XZ2P je od samog starta najavljen kao model samo za odredjena trzista, videh da su se fanovi iz GB zalili jer su procitali da se nece prodavati na njihovom trzistu koje je inace jedno od bitnijih za sony.
Zato sam ubedjen da na IFA stize upravo unapredjena verzija XZ2 sa dual camera + AUBE sa XZ2P a s obzirom da je IFA u Nemackoj jasno je da ce se taj telefon prodavati na trzistima sirom Evrope.

Vjeruj da nisam. Video po def snimam sa HDR ON i odlicno izgleda. Bas sam zadovoljan telefonom po pitanju fotkanja i videa. CIm ugrabim vremena sad za vikend uradicu isti video sa i bez HDR pa cu okaciti gore na onaj link.

Ako imas HDR TV onda snimanje HDR videa ima smisla (naravno i za pregled na samom hdr ekranu telefona). Ako video uglavnom gledas na monitoru/tv bez hdr podrske onda snimaj ili 1080p/60fps ili 4k jer se HDR zbog limita cipseta snima sa 24fps (cinematic-look i vide se stucanja) i na non-hdr panelima izgleda krajnje isprano.

Ako te ne mrzi testiraj YT 1080p HDR/X-Reality pa javi utiske, to prosto mora da izgleda sjajno.
 
Poslednja izmena:
Steta sto nece XZP dobiti kameru app koju ima xz2 :( i sve to zbog 835. Mislim da 4k HDR ne moze na 835, jedino ako nam je daju zbog boljeg LL koji je na xz2

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno