Šta je novo?

Sony Xperia XZ2/XZ2 compact

ceftriaxone

Slavan
Učlanjen(a)
19.06.2010
Poruke
2,784
Poena
275
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen Threadripper 3970X & Noctua NH-U14S
Matična ploča
ASRock TRX40 Creator
RAM
256 GB DDR4-RAM, 2666 MHz, 8 x 32 GB
GPU
NVIDIA Quadro P2200, 5 GB GDDR5
Storage
2 TB Corsair M.2 SSD
PSU
850 Watt Seasonic / BeQuiet Netzteil, Gold
Kućište
Corsair 750D
Monitor
3x24''
Laptop
MBP 14
Tablet
iPad Air
Mobilni telefon
S23u
Pametni uređaji
Polar Vantage v2
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Управе представљени у Барселони.

Sony Xperia XZ2 Specs
Body: Aluminum frame, Gorilla Glass 5 back and front; IP65/68; 153 x 72 x 11.1mm, 198g.
Screen: 5.7-inch, 18:9, FHD+ IPS LCD, HDR, 424 PPI
Rear Camera: 19MP, 1/2.3" Sony IMX400 camera, f/2.0 lens, predictive hybrid laser/phase detection/contrast AF, burst AF, IR sensor for white balance, LED flash, dedicated hardware shutter key; ISO 12800
Video Recording: 4K video recording @30fps, HDR video up to 4K, 1080p @60fps, 1080p @960fps, 720p @960fps, Steady Shot; Stereo audio recording; Predictive capture; ISO 4000
Front Camera: 5MP; 1080p video
Chipset: Qualcomm Snapdragon 845, Kryo 385 (8x custom Cortex-A75 @ up to 2.8GHz), Adreno 630GPU
Memory: 4GB RAM, 64GB UFS + microSD (up to 400GB)
OS: Android 8.0 Oreo
Battery: 3180mAh; Quick Charge; Wireless Charge (QI)
Connectivity: Hybrid dual SIM (4G), 4G VoLTE, 5CA LTE Cat.18, 4x4 MIMO, dual-band Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS/GLONASS, NFC, USB 3.1 Type-C
Audio: Dynamic vibration system, High-res audio, DSEE HX, LDAC, Stereo speakers with S-Force surround, aptX HD audio
Misc: Fingerprint sensor, 3D creator scan on back and front cameras, SDR to HDR up conversion



Sony Xperia XZ2 Compact Specs
Body: Aluminum frame, Polycarbonate back, Gorilla Glass 5 front; IP65/68; 135 x 65 x 12.1mm, 168g.
Screen: 5.0-inch, 18:9, FHD+ IPS LCD, HDR, 483 PPI
Rear Camera: 19MP, 1/2.3" Sony IMX400 camera, f/2.0 lens, predictive hybrid laser/phase detection/contrast AF, burst AF, IR sensor for white balance, LED flash, dedicated hardware shutter key; ISO 12800
Video Recording: 4K video recording @30fps, HDR video up to 4K, 1080p @60fps, 1080p @960fps, 720p @960fps, Steady Shot; Stereo audio recording; Predictive capture; ISO 4000
Front Camera: 5MP; 1080p video
Chipset: Qualcomm Snapdragon 845, Kryo 385 (8x custom Cortex-A75 @ up to 2.8GHz), Adreno 630GPU
Memory: 4GB RAM, 64GB UFS + microSD (up to 400GB)
OS: Android 8.0 Oreo
Battery: 2870mAh; Quick Charge
Connectivity: Hybrid dual SIM (4G), 4G VoLTE, 4CA LTE Cat.15, 4x4 MIMO, dual-band Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS/GLONASS, NFC, USB 3.1 Type-C
Audio: High-res audio, DSEE HX, LDAC, Stereo speakers with S-Force surround, aptX HD audio
Misc: Fingerprint sensor, 3D creator scan on back and front cameras, SDR to HDR up conversion

На јутјубу већ почињу са првим утисцима.

https://youtu.be/S5ztd4pFxWA
https://www.gsmarena.com/sony_xperia_xz2_xz2_compact-review-1731.php


Значи камера идентична као на претходној серији.
Ови су стварно решили да се самоубију.
 
Poslednja izmena:
Ništa novo, čak i dosta stvari gore nego ranije. Nema headphone jack i ubacena slabija selfi kamera.

Fail.
 
Hahaha (ironicno se smijem), jadni su da jadniji ne mogu biti, pored navedenog, f/2.0 i EIS, sta je ovo, 2013-a.....
:wall:
 
Meni je compact zanimljiv, al ako je istina da su izbacili stereo sa manjeg modela onda stvarno neka zatvore fabrike!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
izbacen 3.5mm konektor i stavljena jos manja baterija... RIP sony.
 
Не знам да ли је ико од вас гледао представљање. Ја нажалост јесам, и одмах вам саветујем да не гледате, јер можете само да се изнервирате (ако волите Сонијеве телефоне).
Онај лик који је причао све време је толики аматер, да је то страшно.
Са сваком његовом грешком, ја сам доживљавао трансфер блама.

Прво је уместо xz2 рекао xz2 pro/premium.
Онда је у више наврата муцао, застајао, понављао се, мењао текст... С таквим понашањем заслужују само још већи пад.
О телефону су укупно причали не више од 10 минута.

И сами закључујете да напретка нема. Камера иста као пре годину дана, димензије енормне. Као да су се трудили да ископирају све најлошије од других произвођача, и то све ставе у један свој телефон.

Највећа тема на њиховом корисничком форуму је захтев за RAW фотографије, опцију која је доступна већ годинама на већини андроид телефона. Њихов одговор је да ће видети да ли њихови корисници то желе, па ће размислити... Комплетни иди.то
 
ma nije mi problem debljina, bolje nego da mu strce neke grbe ka na iPhoneu ali stvarno u pogresnom pravcu idu. imam Z5 vise od 2 godine koji mi je i dalje odlican ali sad znam da sledeci model nece biti sony. taman ce malo prijati i promena :)

ne gledam uopste domace review-ove bas zbog mucanja i mljackanja a i sta ce mi kad lako nadjem na netu sta mi treba.
p.s: sad sam bas pustio klip, mislio sam da je domaci i ovaj lik nije toliko los koliko nasi ne umeju uopste da govore...
 
Poslednja izmena:
Ovo kao da je srpski scenario: uništiti firmu što više da se proda za sto manje para. Šteta. Voleo sam Sony. A sada, nisu mi ni među prvih 10

Sent from...
 
ne gledam uopste domace review-ove bas zbog mucanja i mljackanja a i sta ce mi kad lako nadjem na netu sta mi treba.
p.s: sad sam bas pustio klip, mislio sam da je domaci i ovaj lik nije toliko los koliko nasi ne umeju uopste da govore...
Ја нисам говорио о домаћој рецензији. Исте није било, и питање да ли ће бити јер Сони и Бенчмарк (нажалост) немају добру сарадњу, тј Сони једноставно игнорише Бенчмарк.
Ја сам говорио о човеку који је званично представљао уређај на MWC.
 
^da, razumeo sam nakon sto sam pustio klip i editovao prethodni post. hteo sam da kazem da inace ne gledam domace recenzije bilo cega.
 
@ceftriaxone
Potpisujem sve.

Ovo kao da je srpski scenario: uništiti firmu što više da se proda za sto manje para.

Ovaj novi CEO je prodao VAIO diviziju, nedavno je stupio na novu duznost i sada stizu ubedljivo najruznije Xperie koje su na nekim poljima losije od 2017. sony-a, slucajnost? :d

Ovo je stvarno katastrofa, specifikacije su manje-vise ocekivane i ne mogu da kazem da su lose (SD845, 4k HDR video i 1080p 960fps snimanje) ali uz nekoliko velikih, ozbiljnih mana - 4Gb rama umesto 6Gb, nedostatak OIS-a po ko zna koji put, nedostatak 3.5mm dzeka a sve to zapakovano u dizajn generickog kineskog telefona od 150$, sa sve najlosiom karakteristikom htc U11 modela - iritirajuce sljastecim ''ledjima'' uredjaja. Dno.

Radice ti telefoni munjevito kao i do sada, autonomije ce biti vrhu klase ali sada hardverski zaostaju toliko da ih ne bih kupio ni za 300e, najvise zbog ocajnoj dizajna.

Ja sam od 2012. fan sony androida ali ovo je smesno, jadno, ovo niko nije ocekivao posle odlicnih XZ1/XZP kojima je bilo potrebno samo manje smanjenje bezela uz dodavanje OIS mehanizma.
Jedina dobra stvar u celom ovom fail-u je to sto cu najverovatnije proci jeftinije sa kupovinom XZ1/XZP modela koji su, po mom misljenju, jedno 50x bolje i originalnije dizajnirani a uopste nisu mnogo losiji + imaju 16:9 ekrane (za mene su bolje resenje od 18:9) i 3.5mm dzek.

gsmarena_012.jpg

:vomit::vomit:

Nisam gledao prezentaciju, sta bi sa iznenadjenjem? Ili su mislili na ovaj fail kao iznenadjenje :D
 
Poslednja izmena:
Изненађење је био видео од 30 секунди у коме су најавили dual camera телефон, тј дали назнаку да га спремају. Никакви детаљи, када, шта... Знали то ће бити вероватно наследник XZP на јесен.
Међутим као и остатак презентације, траљаво....

XZ1 данас на италијанском Амазону 450е. На ибеју је dual 406, xz1c је 370.
С тим што овај Амазонов има двогодишњу гаранцију, а овај ибеј стиже из Кине.

Полагао сам велике наде у Сони.
Слажем се са @HSV да би ово могло додат о оборити цене за XZ1, и ако неко намерава да купује Сони, онда управо треба гађати ту серију. Биће, тј већ је, јефтинији од конкуренције у легалној продаји (конкретно Амазон 450 vs s8 520), а ускоро ће бити и мање. На црном тржишту је та разлика можда и израженија.

Све у свему зачин Ц



Edit:

Представили су и неке слушалице које трају 4 сата :) као у исто време слушаш музику, али и чујеш свет око себе :) ахахаха, да није тужно, било би смешно.
 
Poslednja izmena:
A znaci to je iznenadjenje ali tek za IFA: https://scontent-otp1-1.cdninstagram.com/vp/9901c21a337962f2867031a1012ceb5b/5B152B91/t51.2885-15/e35/28153730_737294216470010_1757289683089358848_n.jpg
Samo sto forsiranje takvih ISO vrednosti ne sluti na dobro (mozda ponovo iskuliraju OIS)

Ovo je mozda najbolji a u isto vreme najjeziviji komentar koji sam procitao: Imagine that SONY will stay with this design for a few years really a nightmare for me.
:d



Navodno ima 20% glasnije zvucnike od XZ1, ovo vibriranje u skladu sa zvukom (nesto kao DS kontroler) je decji trip i glupost e jedino sta jos vredi videti je post-processing kamere, da li su stvarno tu promenili nesto kao sto je Ricciolo najavio ili to cuvaju za IFA :d
 
Poslednja izmena:
Jedina dobra stvar u celom ovom fail-u je to sto cu najverovatnije proci jeftinije sa kupovinom XZ1/XZP modela...

Bogami, ja se bojim da će cene XZ1/XZP sada da skoče na slobodnom tržištu, obzirom koji su im naslednici. :p

Jbt, zar ne kontaju da neko ko je reativno nisko na listi po popularnosti i broju prodatih primeraka, ako hoće da privuče pažnju na sebe, može možda uspeti samo ako bude drugačiji od onih na vrhu, a ne sličan njima. Gunđ!

Ali dobro, Sony je definitivno otiš'o u peršun. Možda se opet trgnu nekom sledećom generacijom, ali videćemo, možda, dogodine.
I koji sada ja telefon da uzmem, a da je u klasi Sony-jevih kompakata?!? :trust:

.
.
.

Moram još da prokomentarišem i:
Davno nisam video ružnija leđa nekog telefona. Možda će uživo biti bolje, lepše, ali ovako, na ovoj konkretnoj slici: :vomit:
 
Мене највише занима да ли су те промене на камери хардверске или софтверске природе. Ако је ово друго, онда мислим (тј надам се) да ће xz1/p добити надградњу која ће укључити и та побољшања.

Она леђа су заиста за повраћање.
 
Jbt, zar ne kontaju da neko ko je reativno nisko na listi po popularnosti i broju prodatih primeraka, ako hoće da privuče pažnju na sebe, može možda uspeti samo ako bude drugačiji od onih na vrhu, a ne sličan njima. Gunđ!

To je diskutabilno, npr. mnogi uspesni ''kinezi'' su povecali prodaju na racun kopiranja ajfona/samsunga dok se Huawei probio zahvaljujuci slicnim potezima ali uz mnogo ulozenih sredstava.
Sony je jednostavno odavno izgubio trku sa Samsung androidima (pre svega na polju prodaje), kompanija se tek u toku prosle godine prilicno oporavila finansijski i umesto da sada uloze novac u uredjaje koji ce biti egal sa S9/+ oni resili da stede :d A sto je najcudnije, sa XA2/Ultra su se uozbiljili a ta srednja klasa ionako donosi mizeran profit vecini proizvodjaca (osim Samsungu) tako da je ovaj fail jos cudniji.

Мене највише занима да ли су те промене на камери хардверске или софтверске природе. Ако је ово друго, онда мислим (тј надам се) да ће xz1/p добити надградњу која ће укључити и та побољшања.

Ako su menjali post-processing na ovim XZ2 kamerama onda bi bilo realno da isti moze da se primeni i na XZ1/XZs/XZP jer je isti hardver kamere u pitanju. A jednostavno mogu da iskuliraju te stare telefone, ionako ce im prodaja ovih sapuna biti ocajna pa ce verovatno ''zavrnuti'' takve softverske apdejtove za 2017. XZ modele.

A najavljene promene za tu novu, dual kameru su navodno i hardverske i softverske prirode.
 
Poslednja izmena:
Ova ledja su stvarno dno dna. Posle onakve Z serije oni ovakav dizajn izbacuju... Ajde napred i može da prodje, ali ovo nazad jbt, wtf :D
 
Ako su menjali post-processing na ovim XZ2 kamerama onda bi bilo realno da isti moze da se primeni i na XZ1/XZs/XZP jer je isti hardver kamere u pitanju. A jednostavno mogu da iskuliraju te stare telefone, ionako ce im prodaja ovih sapuna biti ocajna pa ce verovatno ''zavrnuti'' takve softverske apdejtove za 2017. XZ modele.

Права је штета што је xda секција за xz1/p практично мртва. Недавно је тек омогућен root, наравно уз губитак оних DRM keys, што не ремети функционалност телефона, већ само поништава гаранцију.

И ја сам се понадао после XA2 да ће премијум сегмент добити квалитетно појачање, а они направили то што су направили.

Стварно не знам ко ће нормалан купити ово.
 
Ne moze brate ni ''od napred'' da prodje (moglo bi da je ovo fon najjeftinije E/L serije), meni je generalno dizajn veoma los i bukvalno je na nivou prosecnog ''Shaomi-a'' od 150$.
A tek sada se vidi da uopste nisu smanili bezele sa strane a prebacili su FP skener pozadi (i to na ocajnu poziciju). Bukvalno kao u nekoj kineskoj garazi da su sklepali dizajn za pola sata, po sistemu sljasteca ledja od U11, malo od nekog htc mid-range telefona, malo vise od nekog $150 chinadroida i ajde koji promil sony-a na kraju :)
 
Poslednja izmena:
Blago rečeno razočarenje. Izgleda kao model napravljen čisto eto da se pojavi na MWC-u. Ništa od toga nije ono što su potencijalni kupci tražili, nikakav značajan napredak u odnosu na prethodnu generaciju. Tako "malo" im je falilo da pridobiju popriličan broj fanova i kupaca, ali oni kao da to nisu ni želeli. Dizajn 0, ništa inspirativno, ništa posebno, generičan telefon/sapun..

Sad samo ostaje pitanje za nas koji smo željno iščekivali nove modele - da li kupiti telefon starije generacije (XZp, XZ1, XZ1C), ili možda kojim slučajem vredi čekati naredni pro/premium?

Ja samunolike i glossy telefone ne volim pa ne volim, i radije ću i dalje koristiti lumiu 640 nego uzeti neko ovako polirano *****..
 
Ništa, HSV vreme ti je za novi Sony (čitaj xz1)
Ne bih komentarisao Sony, stvarno su ... Ajde. :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Dacu im fore do IFA, da vidimo taj pro/premium i tu dual kameru. Kako sam razumio jednog Sony-jevca, "wow" su ostavili za tad.
Mada koliko vidim svi mi smo prizeljkivali samo manje bezele na nekom XA1/2 ULTRA dizajnu uz OIS na kameri i sve ono pratece sto ce svi imati, SD845 itd... Samo vidjecemo koliko ce ovo "trendovsko" zaobljenje, 18:9 suzenje i manji bezeli donijeti Sony-ju, vidjecemo sta ce komercijalna masa reci. Ali sjetite se da svi godinama pljuju Sony zbog dizajna, mi smo ocito manjina kojoj se vise svidjao ozbiljni izgled.
 
Nece izgledati bas tako sto ne znaci da nece biti podjednako gadan/genericki 'droid, taj novi CEO smarac je izgleda doveden da zavrsi posao kao sa VAIO divizijom :)

Jos od oktobra neki likovi sa esata pricaju da su videli prototip novog Premium modela (ili ''Pro'' iz glasina, sa 4k oledom, 6Gb/128Gb, dve kamere pozadi itd) i garantuju da je prototip radjen na osnovi nekadasnjeg ARC modela. Onda je onaj wannabe insajder nasao neke rendere i XJ je napisao da mu je zao da prizna da je ovaj smarac nesto pogodio ali da prototip zaista lici na fon sa tog rendera: https://www.youtube.com/watch?v=jZjP_4FGNcQ

E sad, uredjaj sa rendera samo po zakrivljenjima lici na stari ARC, generalno vise lici na hibrid neke Nokie i LG Nexusa, dakle vrlo lako opet moze da bude promasaj sto se tice dizajna a specifikacija ce gotovo sigurno biti bolja od ova dva sapuna i trebalo bi da bude logican naslednik XZP, bar sto se ''specs'' tice ali cim hajpuju nebulozne ISO vrednosti dual kamera to vrlo lako moze da znaci da ce ponovo preskociti ugradnju OIS-a, mislim ISO 55k je nebuloza i na vecini DSLR a kamoli na kameri telefona.

Sve u svemu mislim da ce se zestoko opeci sa ovom novom ''XZ2 strategijom'', citajuci komentare sa fb/YT i uopste sa neta sony fanovi su totalno razocarani dizajnom, na ''specs'' se i ne kuka toliko osim na uklanjanje 3.5mm dzeka i nedostatak OIS-a.
Ubedjen sam da ih ocekuje najlosija prodaja (bar u sledeca dva kvartala) jer sta vredi sto se sapun dizajn svidja onima koji su hejtovali dosadasnje cigle, oni mogu da kazu da im je promena dobra ali svakako nece kupiti neki od tih telefona.

S obzirom da je postavljen novi CEO, cije ''rezultate'' verovatno vec sada vidimo, uopste me ne bi cudilo da zavrse kao i VAIO, bez obzira sto ostali celnici tvrde da ostaju u biznisu po svaku cenu.

I za kraj Ricciolo tw: Just in case you did not notice,we've come to a point that SONY - SAMSUNG only care about their real FLAGSHIP (aka #Note9 #Xperia
 
A kad se samo setim kakve smo sve dizajn ideje mogli da vidimo u poslednje vreme, i oni onda izbace ovo. Ovo izgleda kao neki telefon nize klase. Ne kajem se sto sam izasao iz sony voza, brinuo sam da sam pozurio i da ce me xz2 iznenaditi... Jeste, ali negativno.

Huawei P10
 
Da, kad se setim kakvih je sve rendera bilo za ovu godinu i na kraju ispade ovo buljasko ******

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Nece izgledati bas tako sto ne znaci da nece biti podjednako gadan/genericki 'droid, taj novi CEO smarac je izgleda doveden da zavrsi posao kao sa VAIO divizijom :)

Jos od oktobra neki likovi sa esata pricaju da su videli prototip novog Premium modela (ili ''Pro'' iz glasina, sa 4k oledom, 6Gb/128Gb, dve kamere pozadi itd) i garantuju da je prototip radjen na osnovi nekadasnjeg ARC modela. Onda je onaj wannabe insajder nasao neke rendere i XJ je napisao da mu je zao da prizna da je ovaj smarac nesto pogodio ali da prototip zaista lici na fon sa tog rendera: https://www.youtube.com/watch?v=jZjP_4FGNcQ

E sad, uredjaj sa rendera samo po zakrivljenjima lici na stari ARC, generalno vise lici na hibrid neke Nokie i LG Nexusa, dakle vrlo lako opet moze da bude promasaj sto se tice dizajna a specifikacija ce gotovo sigurno biti bolja od ova dva sapuna i trebalo bi da bude logican naslednik XZP, bar sto se ''specs'' tice ali cim hajpuju nebulozne ISO vrednosti dual kamera to vrlo lako moze da znaci da ce ponovo preskociti ugradnju OIS-a, mislim ISO 55k je nebuloza i na vecini DSLR a kamoli na kameri telefona.

Sve u svemu mislim da ce se zestoko opeci sa ovom novom ''XZ2 strategijom'', citajuci komentare sa fb/YT i uopste sa neta sony fanovi su totalno razocarani dizajnom, na ''specs'' se i ne kuka toliko osim na uklanjanje 3.5mm dzeka i nedostatak OIS-a.
Ubedjen sam da ih ocekuje najlosija prodaja (bar u sledeca dva kvartala) jer sta vredi sto se sapun dizajn svidja onima koji su hejtovali dosadasnje cigle, oni mogu da kazu da im je promena dobra ali svakako nece kupiti neki od tih telefona.

S obzirom da je postavljen novi CEO, cije ''rezultate'' verovatno vec sada vidimo, uopste me ne bi cudilo da zavrse kao i VAIO, bez obzira sto ostali celnici tvrde da ostaju u biznisu po svaku cenu.

I za kraj Ricciolo tw: Just in case you did not notice,we've come to a point that SONY - SAMSUNG only care about their real FLAGSHIP (aka #Note9 #Xperia ������#SHINYdualcamera51200iso),so if you DONT wont to fall for the third time :D
you can wait or consider #LGV40 #HTCu12

To je to, do IFA ostaju ovi fail sapuncici kao jedini flagship 2018. sony modeli.


Ma sve sami insajderi... značu bukvalno nijedan tačan leak nije bio do pre par dana kada su se pojavile slike. Čak je i XJ garantovao, koji je navodno video telefon, da Compact 100% ne izgleda kao ono sa prve slike što se pojavila pored Z5C, pa se ispostavilo da ipak izgleda. Znači insajderi ne postoje (bar Sony insajderi) i ne treba se ložiti dok stvarno ne izadju leak-ovane press slike dan dva pre predstavljanja. Kad se samo seti kakve su se specifikacije najavljivale, dual kamere, 6gb rama itd... Ajde za dizajn se pričalo da će biti prepoznatljiv Sony dizajn, ali ova ledja su bože sačuvaj. Da pored onakvih ledja poslednje generacije uredjaja oni izbace ovo svetleće s*ranje to je neverovatno, 10 koraka u nazad po lepoti. Kakvi su to mozgovi...

Takodje ubacili su neke vibrirajuće gluposti unutra pa kao telefon vibrira kada se sluša muzika, film ili tako nešto. Bože ti pomozi... na šta oni troše prostor u unutrašnjosti, neverovatno kakva glupost!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno