Šta je novo?

LG 43 televizor ili VOX 43 televizor

Cosmosis

Poštovan
Učlanjen(a)
25.02.2018
Poruke
132
Poena
80
Zdravo svima ! Kupujem tv ovih dana 43' i ako mogu ikako da dobijem neki savet... Budzet 45000din, modeli za te pare max moze da se nadje LG43 LJ500V i LG43 515V, 4k nije bitan kao ni smart opcija, i za kablovsku me cak briga. Sluzenje tv-a je iskljucivo za filmove i gejming.

Moje pitanje je da li pucati na navedene LG modele ( po mom misljenju nista spec nisu, testirao sam ih,al ajde krsten je barem) ili pucati na B brenodove tipa VOX TV 43" Smart LED VOX 43DSW400U (4k,smart,3god ganarcije, slika poptuno ista ko kod LG modela)??

Tesko je danas kupiti Tv, i zato bih vas najtoplije zamolio da mi date iskren savet u vezi izbora.

Hvala i svako dobro!
 
Pošto niko da odgovori čo'jeku, evo ja ću, mada nisam baš naj ekspert :)

Nalazim se u sličnoj dilemi.
Najbolja kupovina je preko win win outlet prodavnice, jer se dobija domaća garancija i mnogo povoljnija cena ili tražiti preko KP neki LG (važi garancija kod nas). Pokušaj da se strpiš ako možeš, idu noviji modeli, ide svijetsko prvenstvo, do tad možda još malo uštediš...
 
Pošto niko da odgovori čo'jeku, evo ja ću, mada nisam baš naj ekspert :)

Nalazim se u sličnoj dilemi.
Najbolja kupovina je preko win win outlet prodavnice, jer se dobija domaća garancija i mnogo povoljnija cena ili tražiti preko KP neki LG (važi garancija kod nas). Pokušaj da se strpiš ako možeš, idu noviji modeli, ide svijetsko prvenstvo, do tad možda još malo uštediš...

Nazalost u toj outlet prodavnici nude god dana garancije na svaki proizvod( mozda te usreci da neki izvuku 2god) pa cisto da znas da se i ti ne zeznes da uzimas kod njih ;) sto se tice strpljenja tu si u pravu... def bih bolje izasao na kraju kada bih sacekao recimo jos mesec,dva jer ce ovi modeli koje merkam jos vise pojeftiniti ako ne, pojavice se i bolji po mozda toj ceni :) ali za to vreme mogu da ustedim a mogu i da potrosim jos vise :D

Salu na stranu, pokusavam da predjem u novu,vecu sobu vec mesec dana a bojim se da ne bi bas dobro cucnuo moj trenutno VOX 32plazma koju sam kupio pre 5 god :D

U svakom slucaju, i na tvoju dilemu odgovaram razumom ko ti meni... Krsteno je svakako nesto sto je provereno i treba uzimati tako nesto, moj savet ti je pozoves operatere zeljene prodavnice za zeljeni tv, saznas lokaciju gde mozes da ga probas, uzmes flesh i stavis recimo film ,,Sin sity'' ( tu ce pokazati najbolje kontrast crne i sive boje). Ovaj VOX model sto sam naveo nisam stigao licno jos da proverim ali ako bude zadovoljio sve moje kriterijume opasno cu razmisliti da ga uzmem jer LG za osrednje modele uzima vise novca nego sto bi trebalo :S:

Hvala na tvom odgovoru, nadam se da ce se jos neko ukljuciti u temu a tebi svako dobro jos jednom i srecno u kupovini! :wave:
 
Koliko sam ja skapirao, VOX, FOX i sl. su zaista za izbegavati. Bilo je nekih solidnih recenzija za Vivax i Skyworth proizvode, pogledaj i sam.
Za filmove i gaming ti je potreban što veći TV sa FULL HD rezolucijom (4K je bonus, ali i sam si rekao - nije ti neophodan) i sa solidno brzim odzivom, zbog gaming-a.
Ako možeš još malo da se ispružiš (50ak evra) i ne sediš uz sam TV, 49" dijagonala bi ti mnogo značila.
Takođe, LG i Samsung su ti u tom cenovnom rangu najsiromašnije opremljeni, ali su barem proverene marke. Vivax bih uvek pre uzeo nego Vox.
Na kraju, uzmi onaj za koji imaš novca, koji ti se najviše sviđa i koji ti nudi najdužu garanciju. :) (asam ti pomogo :d)
 
Sačekaj malo, tek su skoro kupljeni. :D
Šalim se, eto, nema pravila. Osim da je generalno kontrola kvaliteta poslednja stavka kod većine proizvođača, čak i zvučnih imena, te se menja od serije do serije i kako ti se zalomi.
 
Jedan 5 meseci drugi 3.Tacno tako, uzmes ono sto ti se zasvidja nema pravila moze i lg da se pokvari pre voxa ali generalno je kvalitetniji ali za istu cenu nudi manje
 
Koliko sam ja skapirao, VOX, FOX i sl. su zaista za izbegavati. Bilo je nekih solidnih recenzija za Vivax i Skyworth proizvode, pogledaj i sam.
Za filmove i gaming ti je potreban što veći TV sa FULL HD rezolucijom (4K je bonus, ali i sam si rekao - nije ti neophodan) i sa solidno brzim odzivom, zbog gaming-a.
Ako možeš još malo da se ispružiš (50ak evra) i ne sediš uz sam TV, 49" dijagonala bi ti mnogo značila.
Takođe, LG i Samsung su ti u tom cenovnom rangu najsiromašnije opremljeni, ali su barem proverene marke. Vivax bih uvek pre uzeo nego Vox.
Na kraju, uzmi onaj za koji imaš novca, koji ti se najviše sviđa i koji ti nudi najdužu garanciju. :) (asam ti pomogo :d)

Hvala na odgovoru, to su realni saveti :D
E pa vidis nije losa ideja to sa 49' znam da bi gejming bio jos jaci dozivljaj ali onda bih def morao da pucam na neku teslu, vox ,fox sto ipak ne bih radio jer, moje misljenje, samo Sony i Samsung je ono sto sam dozivao da je top za vece televizore ( moze i lg naravno, ali samo odredjeni modeli).

Tako da def cu se drzati neke 43' a kad se budem ozenio za par god ne gine mi onda i neka 49' malo sa zenom da se opustam uz serije i filmove :D

Hvala svakako i zamolio bih jos nekog ako moze da mi kaze vise o LG nebuloznog pisanja koliko herza je refresh rate?? Sta znaci 1000pmi koj moj?? :D Znaci pretrazih ceo net i jedva da sam saznao da je neko to konvertovo u prave Hz ... sluzim se logikom sto vise pmi to bolje ali opet kolko je to realno u Hz ??
 
Ja bas imam vox i fox skoro kupljeni, oba su odlicna...ali prednost bih dao voxu, svaki prijatelj koji je uzeo vivax pokajao se...


Hvala na odgovoru :D Hmmm i ja sam cuo dosta lose o Vivaxu :/ vlasnik sam Vox tva vec 5 god, ne mogu da kazem da sam prezodovoljan ali svakako nije nesto najgore sto sam video u svom zivotu... naviknes se na sve, samo sto sada hocu malo da se naviknem na najbolje :D

Pa pazi nude mi 3 god garancije, tu me oni najvise pecaju, a slika ko slika veruj mi nista gora ili bolja od Lg sto sam naveo na pocetku gore .
 
Zdravo svima ! Kupujem tv ovih dana 43' i ako mogu ikako da dobijem neki savet... Budzet 45000din, modeli za te pare max moze da se nadje LG43 LJ500V i LG43 515V, 4k nije bitan kao ni smart opcija, i za kablovsku me cak briga. Sluzenje tv-a je iskljucivo za filmove i gejming.

Moje pitanje je da li pucati na navedene LG modele ( po mom misljenju nista spec nisu, testirao sam ih,al ajde krsten je barem) ili pucati na B brenodove tipa VOX TV 43" Smart LED VOX 43DSW400U (4k,smart,3god ganarcije, slika poptuno ista ko kod LG modela)??

Tesko je danas kupiti Tv, i zato bih vas najtoplije zamolio da mi date iskren savet u vezi izbora.

Hvala i svako dobro!

Moj predlog ti je da ideš na LG. U radnji oni izgledaju isto, ali kada uradiš kalibraciju LG-a videćeš razliku u odnosu na razne OX-ove koji ne mogu bolje od toga što vidiš u prodavnici.
 
Moj predlog ti je da ideš na LG. U radnji oni izgledaju isto, ali kada uradiš kalibraciju LG-a videćeš razliku u odnosu na razne OX-ove koji ne mogu bolje od toga što vidiš u prodavnici.

Hvala puno na odgovoru :) i ja mislim da cu def pucati na LG, mozda i budem u mogucnosti da povecam malo budzet pa cu donekle imati neki skroman izbor :)

Zapala su mi ova dva komada na oko, LG 43UJ620V i LG 43UJ6307, pa bih zamolio dalje ako neko ima misljenje da mi kaze nesto vise o njima bio bih mu zahvalan :D
 
Nazad
Vrh Dno