Šta je novo?

Nokia 7 Plus

I znajući xiaomi imaće bolje slike pri slabom osvetljenju od RN5

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
To je fina stvar (kome je bitna kamera). Samo se nadam da ce i cene biti korektne, a ne ovako lude.
 
Bice to oko 270e za Novu Godinu..To bi bila extra cena..
 
Osecaj za cenu da tako nazovem naravno je subjektivan , ali ljudi cena koju je Nokia postavila za ovaj model je po meni skroz korektna , da se kod nas pojavi npr. u Gigatronu za 49.990 ja bih prvi otisao da ga kupim jer je cena skroz ok kada pogledamo ostale cene/modele i ostalo , za ono sto nudi cena je ok jer telefon tek izlazi i tek se probija na trzistima , narocito ako bude imao 2 godine garancije i sve kako treba , opet bih ga pre kupio nego neki Mi...
 
Cena od 50k nije korektna kad ce u Evropi biti 350e sa sve tom garancijom od 2 godine, sa porezima i marzama... Sta je to u sr skuplje? Cena rada, zakup prostora?
 
Koliko se secam, startna cena je 400e. Huawei P20 Lite kosta 50K kod nas, a N7+ je za klasu, ako ne i vise, bolji uredjaj.
 
Pa dobro uvek su kod nas veće cene nego u Evropi, jer moraju naši da se još malo ugrade. Za firmu koja se tek ponovo probija cene bi trebalo da budu malo niže.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
O cenama ne vredi diskutovati. Nekima se sviđaju a nekima ne... *bg...
Sada gledam cenu za Mi A1 4/64 kod zvaničnog uvoznika i distributera iznosi 245€ pretvoreno u RSD što smatram da je extra (subjektivno) uprkos tome što je 50€ više nego li na KP gde je 190 ali je garancija pod ?

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
Jedna rec, Kidence ;)

Razlika je ~25% u ceni u radnjama i preko oglasa, nije malo, ali ko hoce 2g legalne garancije nema izbora.
 
Upravo tako. Ja i drugari recimo kupismo 6ili 7 Xiaomi telefona kod jednog lika na KP, jednu smo reklamaciju imali, bez problema resena. Znam i za kolege sa foruma da je sve bilo ok, ne samo Xiaomi nego i drugim telefonima. Tako da 50e i vise, cesto jako vise, posebno kod skupljih modela, 24 meseca legalne garancije mi ne treba:d Znam da kod ovog lika ce sve biti ok i da je tih 12 meseci "garancije", jeste 12 meseci garancije, bilo to pravno/legalno ispravno ili ne. To me ne zanima, posebno ne ova lopovska drzava. Uzece oni sve to na drugoj strani i vise od toga, npr. akcize za gorivo. Ako je uopste i to ovde pitanje, verovatno ne, ali eto.
Opet, naravno, subjektivan stav.

Ono sto opet meni iskreno ne moze nikako da bude cisto subjektivan stav, je da likovi ladno za P20 Lite traze 50k dinara......Za ovu Noki-u je to puno, ako bude sa tom cenom, a realno ima da bude blize 60k. Ne znam, meni je to iskreno smesno, iako je nekome verujem ok. Sto bi rekao moj cale, kad naleti na tako neko klepanje, u bilo cemu, PREVARANT(I):d
 
Poslednja izmena:
Konačno malo materijala, a da nije Kina/Indija :)

Nokia 7 Plus initial impressions: Ticking all the right boxes

nokia-7-plus-9.jpg


The Nokia 7 Plus marries Nokia's industrial design with the simplicity of Android One.

https://www.androidcentral.com/nokia-7-plus-initial-impressions

https://youtu.be/h4eztK5sZpw

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mi Note 3 kad se pojavio bio je još skuplji, trenutno je zvanična cena oko 300 čini mi se?
Tako da 350e početna za 7+ zvuči korektno, možda malo jače, ali prilično je kompletan uređaj

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Polako.
Global nema ni u Kini pa je o ceni irelevantno raspravljati.
Svakako, po meni, cena bi se trebala kretati od 250-300€ i ni cent više. Uređaj je za nijansu bolji od "savršenog" A1.
HMD pokušava da nabije cenu zarad imena brenda i tako ostvari ekstra profit.
Biće dana za megdana...

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za nijansu? :D

Dosta bolji chipset, veci ekran, dosta bolja baterija, po ovim uzorcima i kamera deluje bolje. Izmedju ta dva telefona 100e, mozda i malo vise, je realna razlika.

Meni se i dizajn N7+ mnogo vise svidja od dizajna A1(i od R5 Plus i N5 Pro), mada to je subjektivno.
 
Poslednja izmena:
A1 je slabasan telefon, nije isti rang kao 660 sd i nokia...
Nokia donosi mnogo bolju optiku, senzor, proc, bateriju, i miljama bolji dizajn i kvalitet. Izliven od jednog komada aluminijuma vs a1 nesrecni dizajn iz 2016 godine... a1 je 16:9, ako se ne varam ?
Dosta modernija nokia opet.
Svakako razlika mora biti min 100e medju ta dva, ispod ne ide...
 
Poslednja izmena od urednika:
Greota što stereo zvuk nisu ubacili :( I ne znam jel samo meni ovaj tel izgleda kao kopija pixela 2 xl od napred?!

Sent from my Mate 10 Pro
 
Tema je nokia 7+, nemojte o drugim markama i telefonima
 
I have used a bunch of new Nokia android smartphone till now, but have to say the Nokia 7+ feels the most baked of the lot till date. It's the most balanced android phone from Nokia.

https://twitter.com/geekyranjit/status/983297276083884032?s=19

Is it worth the money?

If you want value for money look at Xiaomi etc this Nokia just feels more premium and Nokia is definitely Charging a premium for the brand name and build quality.

No doubt the Nokia 7+ is a good android phone but the question is was it a smart move by Nokia to price it at Rs 26k as it's psychology above 25k now. I feel it would be have better accepted at around ₹ 23k.

Samsung also has great build quality and those AMOLED screen from Samsung are awesome, but problem with Samsung phones is that they don't age well in terms of software and start lagging after 4-5 months has happened multiple times.

Ranč/ći objašnjava :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odlicna je ovo Nokia...iskreno, kada bi cena bila do 300e to i bio super telefon i to ce se desiti u jednom trenutku... :)
 
Telefon stvarno obecava, cekam samo neki ozbiljniji test kamere da bih mogao da ga uporedim sa redmi 5 pro.
Mislim da su ta dva zapravo najveca konkurencija jedan drugom.
 
Imaš na yt par, ja bas sinoć gledao. 7+ ima lepše boje na obe kamere izgleda, i malo čistiju sliku. Prednja šire hvata na RN5

Ja bi tu dodao i Mi note 3, pala mu je cena sad

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Morala bi cena ispod nokia 8 koja sada ide za 320-350e kod madjara...
Nadam se takvom razvoju u narednih 2-3 meseca...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A1 je slabasan telefon, nije isti rang kao 660 sd i nokia...
Nokia donosi mnogo bolju optiku, senzor, proc, bateriju, i miljama bolji dizajn i kvalitet. Izliven od jednog komada aluminijuma vs a1 nesrecni dizajn iz 2016 godine... a1 je 16:9, ako se ne varam ?
Dosta modernija nokia opet.
Svakako razlika mora biti min 100e medju ta dva, ispod ne ide...
Po ovome ispada da je A1 krš a ni blizu istine...

Ja isto čekam da izađe pa možda bude i u HR kod Tele2...
 
Nije krs, ali nije ista klasa kao n7+
Poenta posta

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Here are our first Nokia 7 Plus photo samples
The Nokia 7 Plus has an impressive dual camera setup.

Low-light shots taken from the Nokia 7 Plus are decent for the most part, and the main issue with the phone seems to be reliably focusing on a subject in certain scenarios. The camera failed to accurately focus in on a particular subject at times, leading to photos with washed out details. Thankfully, this wasn't the case often, and in a majority of situations, you'll end up with a passable shot.

https://www.androidcentral.com/here-are-our-first-photos-taken-nokia-7-plus
 
Poslednja izmena:
Nema notif. light.. Au mrtve kinezare sta im tesko da ubace led lampicu majku mu.
 
Nazad
Vrh Dno