Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Bice dosta losiji A2 ako ne stave bar SD 636. Mada, ako bude dosta niza cena, bice to ok. U Kini N7+ 6/64 ~300e.

Doduse, A2 ce verovatno biti poprilicno jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Jeste oko 300e i to CN verzija... O Global verziji ni reči za sada...
Može se kupiti CN verzija pa po proceduri sa XDA da se prebaci na Global ali to traje i plaća se (nisam video koliko €) i Kinez koji ti otključava fon za Global ROM mora preko TV da uđe u komp i da prčka online...

Čekamo (barem ja) Global verziju 4/64 a dotle koristim Moto Z2 Play (bonbonče od telefona).
 
Indijac koji je radio review na YT je samo instalirao Play Store preko nekog ugradjenog store-a u CN romu. Trebalo bi da je i CN verzija Android One?

Ako je tako, ne vidim potrebu za prelazak na global rom.
 
Poslednja izmena:
Pazi- Teoretski, a Bog me i praktično Android One je isključivo Globalni ROM i po meni se tu cela priča završava (a to isto si i ti rekao).
Napune ROM raznik Kineskim bloatwerom koji ne možeš očistiti i vezuju određene aplikacije za Kineski region... Jbm li ga, Pitaću stručno lice za to pa javljam.
Generalno bi samo punjač trebalo da bude različit :)
 
Indijac koji je radio review na YT je samo instalirao Play Store preko nekog ugradjenog store-a u CN romu. Trebalo bi da je i CN verzija Android One?

Ako je tako, ne vidim potrebu za prelazak na global rom.
Da I u kini je stock rom bez Google servisa i sa ubačenim nekim kineskim apk. Dok npr u Hong Kongu ima isti Rom ali sa Google servisima.
Doduše mislim da ni jedna verzija nema lte20
 
Pretpostavio sam da nemaju band20. Zar google servisi ne mogu da se instaliraju kad se instalira PS? Kineske App ne mogu da se pobrisu?
 
Pa valjda se servisi instaliraju preko onog Google instalera. Ali kada ih ima na HK verziji onda ne bi trebalo da bude problema za inst :)
 
Oops.
Glavna razlika je u radnim frekvencama modema/bendovima :(

Značii, zvanični Global čekamo svakako.
 
To znaci da ne bi radio kod nas, ili samo da nema B20?
 
Samo da nema lte20.
Kao uostalom i skoro svaki mob sa kineskog tržišta.
 
Koliko znam, i ostatak radnih frekvenci se manje/više razlikuje. Mislim da, jedino, radi GSM (za 3G/4G nisam siguran da rade 100%).

Послато са Moto Z2 Play уз помоћ Тапатока
 
Kod ovog lika na Aliju piše da verzija za Aziju podržava lte20. Mada je to čudno pošto na njihovom sajtu to ne piše .

Global firmware Original Nokia 7 Plus 2018 Android 8 OTA 4G 64G Snapdragon 660 Octa core 6.0'' 18:9 3800mAh Bluetooth 5.0 phone

http://s.aliexpress.com/JrQVzQRr?fromSns=Copy
 
Na slici je CN verzija i, za budžen (nije Global) model, ovo je mnogo para 350€.

Послато са Moto Z2 Play уз помоћ Тапатока
 
Vec neko vreme na Aliju stoje samo ti modeli, 4/64, 400$, sa malo ocena.
 
Eno ga na KP za 430€. Dosta jaka cena.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Brzo će to da ide dole, pa ko je lud za te pare da kupi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ma da. Bilo bi super kada bi se pojavio kod operatera . Verujem da bi tako za 2m pao na oko 300e.
 
Da li se isplati prelazak sa S7 edge na ovaj telefon? Imam ga već godinu dana i polako mi je dosadio. Nešto bi da promenim a da ne moram puno da doplaćujem. Kapiram da bi pravi prelazak bio na Nokia 9.
Inače nisam neki zahtevan korisnik. Telefon mi najviše služi za slikanje dece, tapatalk, igre ne igram.
Ako bi trebalo nešto da doplatim to bi bilo do 150€ plus ovaj moj koji je godinu dana star sa legalnom garancijom i bez tačkice na sebi.
 
Auh 430e, klasika kod nas. Previse zaista. Da kazemo da je 350e koliko-toliko ok sa garancijom od 24 meseca kod operatera, ako uopste dodje kod operatera. Sve ispod toga je stvarno ok deal, za 300e sigurno best buy. Ja nekako kao glavnog konkurenta ovom fonu vidim Huwaei Mate 10 Lite, zbog dijagonale. Nokia manje-vise u svemu deluje kao dosta komplentiji i sposobniji uredjaj, najvise razlike donosi SD 660. Huwaei moze da se nadje za 270e sa 24 meseca garancije.
Drugi konkurentni, po cipu, je Xiaomi Mi note 3, ali opet ne znam koliko moze telefon sa 5.5 inc ekranom i 16:9 odnosom, biti pravi konkurent 18:9, 5.99inc modelu. Iz ugla vecine korisnika. On se moze naci za 275-280e sa 12 meseci "garancije".

@Hector Ruiz
Pa vidi ako bi vecu dijagonalu, stock android (meni bi to bio glavni razlog, taj samsung skin/softver je za mene najvece djubre na trzistu, opet samo moje subjektivno miseljenje), dalje SD 660 je stvarno kompletan i bolji cip, sa baterijom bi siguro bolje prosao sto zbog sd 660 sto zbog stock androida.
Sta znam realno vredi preci, ja licno bih presao (u stvari na prvom mestu nikad ne bih kupio Sljamsung telefon:d), sad ostaje pitanje pod kakvim uslovima. Sa trenutnom cenom od 430e za Nokia 7+ klepaju fino
Svakako se slazem da bi pravi upgrade bio Nokia 9, ali pitanje koliko bi to zadovoljstvo tek kostalo.
 
Poslednja izmena:
Bilo je cak i za 250e da se nadje Mate 10 Lite...Cekao sam da vidim cenu ove Nokie, ali kako stvari stoje bice izgleda MiA1...Puno je ono para...
 
Ma mogu oni i 500€ da stave, ali će im tržište reći da su preterali. Pa za 350€ ima već Nokia 8 , a oni traže 430€ za 7+.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa da tako ce i biti. Mislim da bi 350e za pocetak bilo korektno za ovaj fon. Dakle na nivou Nokia 8 iako ima SD 660.
 
Tek krajem Aprila ili početkom Maja stiže.
Biće i kod operatera sigurno.
 
Ako je takva situacija, sigurno sa dostupnoscu, onda bih ja sacekao.
 
s7 edge na ovo? Sa konja na magarca da se ne lažemo. Dobar je ovo fon ali za te pare...
 
Sledeće nedelje treba da pogledam ovu novu Nokiu 8 siricco. Ako mi se svidi možda uzmem nju kad se pojavi kod naših operatera.
 
Nije na spisku RATEL-a bar za sada, što ne znači da neće biti. Ostale Nokia-e su dobile dozvolu.
Odakle se pojavila 7+ na KP? Koliko znam još nigde nije počela prodaja sem u Kini, ili grešim? Ima li ih u Mađarskoj?
 
Poslednja izmena:
Pa dosadio čoveku tw, edge displej i ko zna šta još, ne vidim drugog razloga ;)

Sent from my Mate 10 Pro
 
Nazad
Vrh Dno