Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Apdjet brise sve automatski,bice kao da si radio reset.
 
Kakva katastrofa, kad krenu ljudi da se žale što su izgubili podatke posle update-a... Ima da lincuju ove iz Nokie.
 
Presešće im pita [emoji16]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dosta je lose ako OTA brise podatke.
 
Ako ništa drugo, biće čist sistem i neće biti repova ni bagova.
 
Ne brise nista kada se ide sa 8.1 na 9, za sada je tako. Ali je preporuka na forumu da se odradi hard reset

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Preporuka jeste da se posle velikog update-a radi reset, da bi lepo legao sistem, ali ne bi smelo da se desava da automatski brise podatke.
 
Nikad nisam radio hard reset posle big updejta i nije bilo nikakvih problema, neću ni sad

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Zašto bi OTA brisala podatke??? Prvi put to čujem. Na dosta telefona sam odradio prelazak sa jedne verzije Androida na drugu i nikad se to nije desilo.
 
verovatno zato sto su ovi updejti bili DP verzije, pa su zato brisani podaci
 
Da se i ja upisem u temu od danas. Masu nekih update-a skida. Ima li pite?

Dobar tel, generalno...

[emoji106][emoji482]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Da se i ja upisem u temu od danas. Masu nekih update-a skida. Ima li pite?

Dobar tel, generalno...

[emoji106][emoji482]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Kakav ti je ekran? Jesu li ga dobro pogledao kada si uzimao tel? Nema mrljica ili nekih nepravilnosti. Meni je telenor, kao po običaju, uvalio komad koji ni u Indiji ne prolazi. sad se spremam da se akam sa servisom i garancijom. Ali prvo da oprobam pitu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Oni Indusi na XDA forumu prijavljuju razne bagove na Piti.

zeljko,a kako sami da instaliramo?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ovako sam ja instalirao

Skini ota sa ovog linka

https://android.googleapis.com/pack.../105d70f18f853101a4e4d47f66b60a97318bc589.zip

I prebaci na sd karticu pa udji u recovery.

U recovery ces uci tako sto ces ugasiti telefon i prikljuciti ga na punjac, posle toga pretisnes i drzis power dugme i volume up kada se pojavi android one pusti dugmice, pojavice se android robot i pisace no command , kada to vidis pretisni i zadrzi power dugme i onda jednom klikni volume up.

Otvorice se recovery i tu trebas izabrati opciju update from sd card. Opcije biras preko bolume up i down a selektujes ih preko power buttona.
Kada izaberes sd card ostaje ti samo da izaberes fajl koji si skinuo na sd karticu i instalacija ce poceti.
Kada se zavrsi vratice te na recovery home screen gde trebas izabrati prvu opciju reboot i telefon ce se restartovati u pie , cekaces malo duze prvo paljenje.
Oni Indusi na XDA forumu prijavljuju razne bagove na Piti.

zeljko,a kako sami da instaliramo?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kakav ti je ekran? Jesu li ga dobro pogledao kada si uzimao tel? Nema mrljica ili nekih nepravilnosti. Meni je telenor, kao po običaju, uvalio komad koji ni u Indiji ne prolazi. sad se spremam da se akam sa servisom i garancijom. Ali prvo da oprobam pitu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Sta znam, na izgled je sve ok. Sta jos da provjerim, koje su potencijalne mane...imam garanciju 2 godine svakako kod ovlastenog servisa.

Mozda bacim Pie OTA, dok je svjez telefon da odradim factory reset, posle bi mrzilo.

Mada vjerujem i bez reseta da bi radilo OK.

IMG_20180929_145241.jpeg

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Ovako sam ja instalirao

Skini ota sa ovog linka

https://android.googleapis.com/pack.../105d70f18f853101a4e4d47f66b60a97318bc589.zip

I prebaci na sd karticu pa udji u recovery.

U recovery ces uci tako sto ces ugasiti telefon i prikljuciti ga na punjac, posle toga pretisnes i drzis power dugme i volume up kada se pojavi android one pusti dugmice, pojavice se android robot i pisace no command , kada to vidis pretisni i zadrzi power dugme i onda jednom klikni volume up.

Otvorice se recovery i tu trebas izabrati opciju update from sd card. Opcije biras preko bolume up i down a selektujes ih preko power buttona.
Kada izaberes sd card ostaje ti samo da izaberes fajl koji si skinuo na sd karticu i instalacija ce poceti.
Kada se zavrsi vratice te na recovery home screen gde trebas izabrati prvu opciju reboot i telefon ce se restartovati u pie , cekaces malo duze prvo paljenje.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk


E hvala puno.

A jel moguc rollback?
 
Poslednja izmena:
Javi obavezno kako je prošlo.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
brate uvazena mi je reklamacija na oleo premaz dobio Sam Nov telefon . Ali mi se cini I ovaj da polako po ivicama ponovo skida. Ako se skine uzimam drugi tel posto ili sve 7 plus nokie su lose odradjene ili cela jedna veca serija
 
Lepo radi pita,fludidno skroz,bas bas.
Ko ima problema sa zvukom prilikom snimanja videa neka proba aplikaciju Camera Nokia 808.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Lepo radi pita,fludidno skroz,bas bas.
Ko ima problema sa zvukom prilikom snimanja videa neka proba aplikaciju Camera Nokia 808.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Kako se čuju notifikacije na piti? Viber konkretno?

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Ne znam,nesto mi ne radi viber,menjao sam kartice i naloge,provericu sutra.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Sad me malo brine ovo sa oled premazom jel ima jos neko ko koristi telefon bez zastitnog stakla i ima ovaj problem ?
Skinuo bi staklo jer je totalno bezveze sa njim ali se plasim zbog ovog premaza.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Sad me malo brine ovo sa oled premazom jel ima jos neko ko koristi telefon bez zastitnog stakla i ima ovaj problem ?
Skinuo bi staklo jer je totalno bezveze sa njim ali se plasim zbog ovog premaza.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Ja nemam nikakvih problema sa tim premazom a ekran je od starta bez zaštite. Jedini problem je taj što neće zajedno sa ključevima u džep. [emoji38] Tu gorila malo posustaje.....[emoji25]

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Ja nemam nikakvih problema sa tim premazom a ekran je od starta bez zaštite. Jedini problem je taj što neće zajedno sa ključevima u džep. [emoji38] Tu gorila malo posustaje.....[emoji25]

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
Hvala na odgovoru, kapiram da se grebe i da je malo slabija zastita od grebanja na ovom modelu ali da se skida premaz to mi je bezveze, nadam se da je to mala serija u pitanju i da ce nov telefon koji je pakim dobio biti ok.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ima li neko TA-1055, a da je odradio adb sideload tog OTA sa xda?
 
brate uvazena mi je reklamacija na oleo premaz dobio Sam Nov telefon . Ali mi se cini I ovaj da polako po ivicama ponovo skida. Ako se skine uzimam drugi tel posto ili sve 7 plus nokie su lose odradjene ili cela jedna veca serija
Koji servis je u pitanju? I koliko je bio kod njih telefon pa ti je uvazena reklamacija?

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno