Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Jel ima neko od vas problema sa spikerom, odnosno slušalicom na telefonu? Mnogo se čudno čuje, nekvalitetno, šušti. Kao da je neka voda ušla u njega. Jel ovo možda SW bug (pošto sam imao sličan na G2, bio je SW) ili moram na garanciju da šaljem?
 
Носи ли неко овај телефон без заштите екрана, а да није имао проблема са олео премазом?
 
Носи ли неко овај телефон без заштите екрана, а да није имао проблема са олео премазом?
Ja sam stavio hidrogel (ili tako nekako) foliju zato što mi se već nakon tri nedelje korišćenja učinilo da prst sve slabije klizi po staklu. Ta folija je pomalo ljigava na dodir, ali solidno "proklizava" pa je trpim za sada.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Носи ли неко овај телефон без заштите екрана, а да није имао проблема са олео премазом?
Moj je od prvog dana bez zaštite. Problema sa oleo premazom nemam ali su počele sitne ogrebotine da se pojavljuju.

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Nisam stavi nikakvu foliju i nikakav premaz preko ekrana od kako sam kupio tel i nemam nikakvih problema, niti nameravam da stavim

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Те ситне огреботине ме највише брину, немам проблема са испадањем телефона. А већ ми постаје мука од ове скраћене фолије, а тај хидрогел ми је превише гумен некако, чудно под прстима.
 
Aj kad smo se već dotakli ekrana, da li je neko probao one folije od mobile outfitters-a ili kako već? Ima ih po BG-u u trznim centrima i mislim da rade folije po meri...

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Takođe nisam stavljao zaštitu i nikakvih problema sa ekranom nemam.
Cela ta priča sa gledanjem generacije gorilla glass i kvaliteta prikaza na ekranu prilikom kupovine telefona mi stavljanjem zaštite gubi smisao. Prosto nije vredno toga...
Ni sa prošlim telefonom koji je imao lošiji ekran nisam imao problema, takođe bez zaštite.
 
Takodje ne nosim nikakvu zastitu na ekranu i bez tackice je.Odlicno su mu uradili zastitu,da ga ne ureknem.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Носи ли неко овај телефон без заштите екрана, а да није имао проблема са олео премазом?

Ja ga nosim bez zastite ekrana, imao sam neku sa Alij-ja , ali to vise nije ni za sta.....uzecu Nilkin neki kad stignem verovatno

// Inace ljudi, ovo je nepodnosljjivo, otisao je bio na 2% baterije oko 11.15 jutros cini mi se i evo sad je na 78%......skinuo sam ga mozda 2x sa punjaca na po 5 minuta da pogledam mejlove i whatsapp, trebalo mi je....sa ovim se trenutno bas borim i jos jedna stvar koja me dosta nervira je sto fp cesto promasi, znam da sam napisao ovo vec par puta, ali valjda ce moci nekako da isprave ovo....

Inace juce na drugoj uticnici se napunio bukvalno za 50 minuta oko 35% cime sam iskreno bio odusevljen i onda je ponovo usporio....
 
Probaj drugi kabl, drugi punjač, factory reset, ako od toga ništa ne pomogne onda servis.
 
Mislis na drugo kuciste za punjenje?

Treba negde da nadjem da pozajmim type-C kabl....

Factory sam planirao, samo dok dodje pie...
 
Mislis na drugo kuciste za punjenje?

Treba negde da nadjem da pozajmim type-C kabl....

Factory sam planirao, samo dok dodje pie...
Ja na ally uzeo 2 kom razlicitih i sa oba radi fast charge.

Kada li ce vise da izbace pie , nestrpljiv sam da vidim sta ce uraditi sa stock kamerom .

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zna li neko da li je tačno da će na androidu pie potpuno da onemoguće snimanje telefonskih razgovora? Ako jeste, ima li načina da se to zaobiđe? Može li se otključati bootloader I odraditi root na ovom telefonu?
 
Malo da prenesem uporedne slike N7 plus sa Gcam i One plus 6
Prva je Gcam, druga je OP6. Zato volim N7plus
fe26ee8879ac96945475dffab1cc2e3d.jpg
d73238cd8d859490a7fe36eb485d238e.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Koju verziju arnove koristite? V8.2 ili V8.3b1? Koja je bolja?

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Kako radi Nokia, kako se pokazala posle duze vremena. Ima li onih problema kao Xiaomi sa proximity i tako te stvari. Bitno mi je da je bug free telefon, ne mora biti top HW. Nesto sam zagrijan da potpisem ugovor i predjem na pretplatu (mtel BiH), ovaj paket pretplata S net:

https://mtel.ba/oec/pojedinacni-uredjaji/pretplata-tarife/pretplata-s-net-plus/nokia-7-plus

Znaci odmah se plati 60€+24 mjeseca malo manje 30€ pretplata.

Sta znam, nije lose, s obzirom da je kod nas u slobodnoj prodaji 300+ € i to bez garancije u piljarama. Ovako si vezan ugovor 2 godine, a imas toliko i garancije. Bitan mi je redovan update, dobar i stabilan SW. Ne treba mi ultra mega giga mocni HW sa kantom od SW-a ovaj HW zavrsava posao.

Presao sam raditi u Elektroprivredu, pa reko' da se malo pocastim iz za****ncije :)
 
Poslednja izmena:
Dobro radi,bar meni,nikakakve bagove nemam,kamera dobra,baterija,zvuk solidan,telefon fluidan lepo.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jenl potreban root da bi se instalirala Google camera/Pixel camera i da li je Camera2 api otključan po defaultu?
 
Nije potreban Root,samo instaliras i voila. ;)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nije potreban Root,samo instaliras i voila. ;)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Hvala na odgovoru. Okej, znam da je brdo oita pitano do sada, ali koja Google camera je najbolja do sada i ako može link, bio bih veoma zahvalan. Trenutno sam na 8.1 i Avgust security patch.
 
Developer program za beta verzije Android 9 je zatvoren, vise nije moguce instalirati beta verzije. Ocekuje se zvanicna verzija u toku dana...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
U toku danasnjeg dana?

Filip,da poslednju verziju skini.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno