Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Pa normalno, kada je nesto kvalitetno i radi kao sat onda se i koristi godinama, nema prisilnog menjanja u ritmu crkavanja ploca, displeja, raspadanja kucista, zbog losih apdejtova itd. :)

Ma i ovaj Nexus6 je nepoderiv. Tacno ga moram namjerno razvaliti, jedino da ga od zid zveknem, ne znam sta da radim da se ponovim.

Ni bateriju nisam zamjenio 3 godine, punim svaki dan najmanje jednom, drzi kao prvog dana.

Mislim, da dobijam update redovan, Boga pitaj kad bih zamjenio.

Dobar je upgrade 6P na 7+ makar na papiru gledajuci. SD660 je za 2-3 klase bolji od SD810 po svemu.

Ostalo ce biti diskutabilno, ali eto novije je...


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobar je upgrade 6P na 7+ makar na papiru gledajuci. SD660 je za 2-3 klase bolji od SD810 po svemu.

Ovo je pretezno tacno i tu nema sta da se polemise ali opet sve zavisi od doplate u odnosu na 6P, meni za sada ne deluje kao isplativa opcija.

Ali je dobro sto ce u toj klasi (recimo za oko 350e, kada malo padne cena) postojati takav Nexus-like uredjaj a ne samo razni Honori/ostali bloat Kinezi i precenjeni midrejndzeri :)
 
Kada se pojavi kod operatera bice ih za 300e u oglasima sa 24m garancije.
Sa tom cenom, svakako ce biti isplativ...
Kamera je meni na ovim uzorcima veoma dobra. Nije s7 level, ali je tu negde

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Falio bi mi i OLED. Tacno sam se navikao na OLED da ni jedan LCD ne odgovara. Ali nije dealbreaker.

Mislim buduca logika je jasna, trazenje i kupovina nexus-olikog telefona, nesto sto pribliznije pixelu, a sto jeftinije.

Falice mi mnogo oni images-i sa googleovog sajta i otkljucavanje, rootovanje, flesovanje za minut. Sve sto treba raspolozivo na njihovom sajtu, od uvijek aktuelnog platform toolsa, usb drajvera, uputstva, itd.

E jbm ti bedu.[emoji23]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ti pišeš kao da si ga uzeo, već ti fali bivši telefon koji je i sadašnji :S
Polako bre, čekaj da ti izađe i da se dokaže. Ne trči pred rudu. Imaš i sad nokia 8 za 340-350e na oglasima, i to sa garancijom operatera, sa jačim hardverom, ako si bas zapeo za nokia klot nexus... Nema više onog nexus, to teško, pa A1 kad je dobio v8?
 
Poslednja izmena:
270-300 na KP, u zvanicnoj pretprodaji 44.990.
 
^
Jel ovo cena za 7+?
 
To je cena mozda za 7, nikako ne moze biti za 7+. Ako je zvanicna cena 400€, kod nas moze biti samo jos skuplji. :)
 
Ne smeta ni meni sto je 'kinez', a smetalo bi mi da krenu onom retardiranom kineskom politikom stancanja istih telefona i praznjenja skladista... (Plus, Minus, A,B, X, Pro, MAx, mix, Ultra, Mega, Giga verzija.), te za ovo, te za ono trziste, ovde ce te zapasti ovo, onde ono,a i to nije sigurno, trpaj sta sta nadjes u podrumu. Napravi jedan krsten internacionale telefon godisnje u seriji kao i svi ostali i davaj logicna imena i naslednike, jbt on. :D
Je l' može neko da mi kaže koji telefon danas nije "Kinez"? I zar nije Samsung prvi krenuo sa gomilanjem sličnih telefona?
 
Nokia 7 n kp 275e..uskoro ce to pasti ispod 250 sto je skroz ok... :)
 
Pa samsung a8 2018 kad je predstavljen receno je da kosta 500e, toliko i kosta u legalnim radnjama, al na kp ima za 360e nov. Nadam se da ce tako biti i sa ovom nokiom. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nisam verovao da će mi se opet sviđati Nokia (ili da ću je opet videti), i nisam imao Nokiu preko 6 godina, ali ove nove mi se zaista sviđaju. Android One je fenomenalan potez.
 
Nalazim po netu da Nokia telefoni prodavani u Kini nemaju isti softver kao global verzije, da li je ovo tacno?
 
On March 15th, the Nokia 7 Plus launched its second round of sales. The official said that the three major platforms of Jingdong, Suning and Tmall sold out for the second time.

Ponovo u Kini rasprodat za par sekundi.
Da dodam da nije tačna cena zakačena ovde pre par stranica, u Kini košta oko 280e i 350e za jaču verziju.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ali ne znamo koliko primeraka, to je dobra fora da se napravi hajp, pustiš malo i rasprodato.
 
Puno para. Duplo skuplji od A1, a toliko vala nije bolji.
 
Toliko su i rekli da će biti početna cena...
Samo da dođe kod naših operatera, brzo će to na 350 €

Kineska verzija - https://item.jd.com/6376434.html

This is a reservation for March 15th, 10:07am sale. So far 192870 accounts have made the reservation.
200+ comments were left with 96% positive ratings.
Dual sim, not sure about the band.

Notice how e.g. the Nokia 7 plus product page says "Nokia 7 plus with Android One" on the first screen on the UK, Finland, Bulgaria, Serbia, India, Hungary versions of the page, but only on the Chinese version it just says "Nokia 7 plus".
 
Poslednja izmena:
Pa i za 350e pre bih kupio nov s7 ili g6 ili polovan s8. Dobar je to telefon, ali po meni ne vredi tih para. Za njega ako bih dao 300e max i to dobro da razmislim.
 
Ako je kamera OK, ne vidim šta mu fali za 300+ €

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa jedini jeftiniji sa sd 660 je mi note 3. A on je 300e. Po meni je nokia dosta bolji telefon od mi note 3.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bice to na 275e kod madjara do maja, pocetkom juna...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa jedini jeftiniji sa sd 660 je mi note 3. A on je 300e. Po meni je nokia dosta bolji telefon od mi note 3.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
A sto je nokia toliko bolja od mi note 3?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Stock android, bolje kamere, 18:9 ekran, meni je lepsi dizajn.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moze biti losija jedino po kameri, jer koliko znam Nokia nema OIS, mada ovi uzorci kamere deluju obecavajuce.

Softver(Android One u odnosu na gotovo nikakvu podrsku za globalni rom), velicina ekrana(i 18:9), baterija i dizajn(subjektivno) su na strani N7+.
 
Nazad
Vrh Dno