Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Jedina zamerka sto nema ois nijedna kamera.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ovo će za godinu dana biti 200e po oglasima, novi 5X ;)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ako me već nostalgija vuče,onda će to biti ova Nokija.Verovatno će joj najveća konkurencija biti Xiaomi,a pošto oni kubure sa bandom 20 ,onda je Nokija pravi izbor.Sve između 350 -399 evrića može da se podnese.
 
Poslednja izmena:
Samo da ova njihova kamera nema onaj post processing koji je imala ranije i koji je unistavao fotke i bice super, posto mi se bas svidjao taj nacin ulaska u manuelni mod.. :)
 
I meni je mnogo lep ovaj simetrični dizajn gornjeg i donjeg dela. Samo gledam još da su nekako uspeli da ubace stereo zvučnike bio bi pun pogodak. Da se razumemo veliki igrači daju na kašičicu stvari, ali oni koji se opet probijaju neverujem da bi im novčano to pravilo neku razliku, a opet bi time privukli još više kupaca.

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk

To bi stvarno bilo sjajno , a nekako kada gledam koliko ima "mesa" gore i dole imam osecaj da su mogli da stanu , ali mi ne smeta ni ovako , telefon mi se svidja zaista u svakom pogledu...
 
Ako me već nostalgija vuče,onda će to biti ova Nokija.Verovatno će joj najveća konkurencija biti Xiaomi,a pošto oni kubure sa bandom 20 ,onda je Nokija pravi izbor.Sve između 350 -399 evrića može da se podnese.

Xiaomi ne kuburi sa bandom 20. Uzmes global verziju i imas band 20. To je pre bilo.

Cekamo da se pojavi kod operatera da vidimo cene :smoke:
 
Xiaomi Mi Max 1 i 2 ,oba 6 " Nokia 7+ klasa nemaju band 20,i nikakva global vezija tu ne pomaže,ali će zato Nokia očigledno pomoći u mom odabiru.
 
Poslednja izmena:
To su svakako dosta jeftiniji uredjaji od N7+.
 
Jesu.Ostajemo da vidimo da li je ova Nokia za toliko više para,toliko i bolja.
 
Xiaomi Mi Max 1 i 2 ,oba 6 " Nokia 7+ klasa nemaju band 20,i nikakva global vezija tu ne pomaže,ali će zato Nokia očigledno pomoći u mom odabiru.
6,4 inca.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Mi Max 2 je toliko dobar telefon da je nepostojanje Band 20 nebitno totalno, od novembra na ovamo mi nijednom nije zasmetalo to. Ali da ne trujem temu, ne bi bilo lose da se Nokia probije ovim telefonom, dosta ljudi je zagrejano za kupovinu, samo da ne zeznu cenu.
 
Nokia 7 Plus join the list of Android Enterprise Recommended devices

Manufacturers must deliver Android security updates within 90 days of release from Google, for a minimum of 3 years.

Manufacturers must also support bulk deployment of Android devices, including zero-touch enrollment, and have a consistent application experience in managed profiles and on managed devices.

As for devices, they must support the minimum hardware specifications for Android 7.0+ devices and be available unlocked from either the manufacturer or reseller.

https://www.androidauthority.com/nokia-8-sirocco-7-plus-6-android-enterprise-recommended-843461

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zaista odlična stvar, imaće redovna ažuriranja 3 godine. Još jedan plus za ovaj telefon.
Koji telefon je dobar za zaposlene u nekoj firmi, ipak to sama firma za sebe odlučuje. U svakom slučaju lepa stvar da postoji spisak telefona koji će imati sigurnosna ažuriranja na duže vreme.
 
Opa prodade se za par minuta u Finskoj, ovaj Kini :D
Samo Mika Hakinen neće da kaže koja je količina u pitanju ...

Nokia 7 plus sells out in 5 minutes in China

ac90ed1102a141039d878d387ace358d.jpg

Here’s how it went down – the virtual shop doors opened this morning at 10:07am and 5 minutes later all available units were gone.
The phone sold for CNY 2,300 for the 4GB/64GB version and CNY 2,500 for the 6GB/64GB version (that’s €239 and €318 respectively)

https://www.gsmarena.com/nokia_7_plus_sells_out_in_5_minutes_in_china-news-29977.php
 
Poslednja izmena:
Pala je odluka, uzima se N7+ za neki mesec :D
 
Deluje zanimljivo (kombinacija dobar hw, cist sw), samo je pitanje koliko ce kostati u srb. Sigurno nema IP67/68?
 
Poslednja izmena:
Drug je trenutno u Kini, odande cu dobiti tel, vraca se tada. Nadam se da ne postoje kineske verzije :d
 
Nema!
Kod nas 400€ početna cena kao.

Steta sto nemaju IP67/68, ne zbog sad nekog ronjenja i potapanja u kriglu vec zbog opustene upotrebe u svim vremenskim uslovima + sigurnost pri slucajnom ozbiljnijem kvasenju.
A 400e je realno mnogo, pa za par meseci ce toliko kostati novi U11, XZP/XZ1 po oglasima koji su objektivno visa klasa u svakom smislu u odnosu na ovu Nokiu a imaju light skinove (sony skoro pa stock) + solidno brzu podrsku.

Kada 7+ bude oko 300e (sa domacom garancijom) bice vrh kupovina, jos ako bude radila gugl kamera (hdr+) eto light Pixela :)
 
Poslednja izmena:
Ako tako gledaš nikad nećeš da zameniš tu Z2 šklopociju :)

350€ za 7+ sa dve godine domaće garancije je i više nego OK cena po meni.
Uopšte me ne zanima što je Kinez :)

Ako ne uzmem pixel 2 xl uzeću ovu nokiju jer ne vidim ništa bolje po prihvatljivoj ceni sa garancijom.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pratim. Nisam ni ja mnogo bolji od @hsv-a, na Nexusu sam 100 godina, kako stvari stoje jos najmanje ovu godinu, za dalje... :D

Ne smeta ni meni sto je 'kinez', a smetalo bi mi da krenu onom retardiranom kineskom politikom stancanja istih telefona i praznjenja skladista... (Plus, Minus, A,B, X, Pro, MAx, mix, Ultra, Mega, Giga verzija.), te za ovo, te za ono trziste, ovde ce te zapasti ovo, onde ono,a i to nije sigurno, trpaj sta sta nadjes u podrumu. Napravi jedan krsten internacionale telefon godisnje u seriji kao i svi ostali i davaj logicna imena i naslednike, jbt on. :D
 
Poslednja izmena:
350€ za 7+ sa dve godine domaće garancije je i više nego OK cena po meni.
Uopšte me ne zanima što je Kinez

Ni meni nije problem sto je ''Kinez'' ali ne bih dao 350e za 7+, meni su U11/XZP hardverski mnogo bolji uredjaji sa mizerno ''losijim'' softverom a uskoro ce kostati oko 400e novi.
Sa druge strane bukvalno ne bih pogledao nijedan Huawei/Honor pored ove 7+ Nokie, samo zbog softvera (los hardver ionako ne postoji u toj klasi) i mislim da je to najbolji potez koji su mogli da naprave, nikome ne treba jos jedno kupusiste od kineskog UI.

Samo sto je diskutabilno da li sa 6P vredi preci na 7+ Nokiu, ja mislim da ne vredi.

Nisam ni ja mnogo bolji od @hsv-a, na Nexusu sam 100 godina, kako stvari stoje jos najmanje ovu godinu, za dalje...

Pa normalno, kada je nesto kvalitetno i radi kao sat onda se i koristi godinama, nema prisilnog menjanja u ritmu crkavanja ploca, displeja, raspadanja kucista, zbog losih apdejtova itd. :)
 
Poslednja izmena:
Ako kamera ne bude lošija od 6P po meni vredi dodati 100-120€ i preći na 7+

Naravno pixel 2 xl je prva opcija, ali je i dalje nerazumno preskup (~1000€), nedostupan, bez garancije u Srbiji i sa cimanjem oko eventualnog servisa.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne vidim kako kamera moze da bude bolja od 6P ali opet nece biti sad nesto neuporedivo losija, verovatno ce zbudziti i hdr+.
Doplata (u odnosu na polovan 6P) ce mozda biti i celih 150e a za te pare ja vidim jedino bolju autonomiju kao vecu prednost za 7+, famozni s-t-b ratio me interesuje kao acid jazz Mrkonjica :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno