Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Meni se cini da ta verzija sto ima da se podesi Hw na Nexus 2015 nije Arnova.Koja je verzija Arnove tacno to?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Vidim da sad vec dosta vas ima ovaj telefon pored ili posle nokie 8 pa me interesuje n8 ili n7+ i zasto? :)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Meni se cini da ta verzija sto ima da se podesi Hw na Nexus 2015 nije Arnova.Koja je verzija Arnove tacno to?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Trebalo bi da je Arnova

https://r.tapatalk.com/shareLink?ur...hare_pid=76814643&share_fid=3793&share_type=t

Version test before the final :<br />
https://drive.google.com/open?id=1zy5i8ruOYBovfZYlTzQhNCQk3DpZIvw_<br />
Make a logcat and for those who uses a filter for their logcat add <b>libcam</......

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja imam oba, i ipak dajem prenost osmici.Flagship je flagship.
Vidim da sad vec dosta vas ima ovaj telefon pored ili posle nokie 8 pa me interesuje n8 ili n7+ i zasto? :)

Sent from my XT1650 using Tapatalk

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da napisem utiske posle 10ak dana koriscenja.

Lep telefon jako dizajnerski,kada se uzme u ruku uopste ne izgleda veliki kao sto mozda deluje kad se gleda na netu.
Fingerprint mu je dobar,dobro pozicioniran,brzo radi,Sve u svemu ergonomija super,za najvisu ocenu.
Displej je ok,mada nista nesto extemno dobar,zadovoljavajuc je.
Softver je brz,lepo radi ugalvnom, sem da se ponekad desi da animacije zastekaju prilikom mt,ali nije strasno verujem da ce ubrzo neka nadogradnja ispraviti ovo.Volim sto je klot android.
Dalje,isto sro se tice softvera,imam jednu zamerku na to da su notifikacije tise nego inace sto bi trebalo,ne mnogo,ali tise,iako se fonprilikom zvonjenja glasno cuje.Moze da vam se desi da ne cujete notofikaciju.Medjutim jaka stvar je Ambient displej koji pokazuje sve obavesti kad podignete telefon prilikom zakljucanog ekrana.Znaci nije da radi samo za pozive,majlove,poruke nego za svaku mogucu app kad imate notifikaciju prilikom podizanja telefona tj uzimanja u ruke pokaze se ikonica na zakljucanom ekranu.
Dalje,zvuk zvona je ok,zvucnik kad se slusa yourube je manje vise prosecan.
Zvuk preko slusalica je ok,kao na vecini telefona,uz dobre sluske moze lepo da zvuci.
E kamera me je odusevila kvalitetom slika.Bas ima odlicnu kameru +gcam za low light fotke i milina.Jedino sto sama stock app za kameru ne rado dobro prilikom slikanja Bokeh moda(valjda isprave i ovo).Svidja mi se sto ima dual sight opciju kao i osmica i surround snimanje zvuka.Takodje moze da pravi dobre panorame.
i za kraj baterija za koju mislim da moze jos da drzi bolje nego sto drzi optimizacjom softvera.Ja izvlacim oko 6h sot za dan,dan i po sa oko pola sata/sat razgovora.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Displej je ok,mada nista nesto extemno dobar,zadovoljavajuc je.
Softver je brz,lepo radi ugalvnom, sem da se ponekad desi da animacije zastekaju prilikom mt,ali nije strasno verujem da ce ubrzo neka nadogradnja ispraviti ovo.Volim sto je klot android.
Dalje,isto sro se tice softvera,imam jednu zamerku na to da su notifikacije tise nego inace sto bi trebalo,ne mnogo,ali tise,iako se fonprilikom zvonjenja glasno cuje.Moze da vam se desi da ne cujete notofikaciju.Medjutim jaka stvar je

Na ovo bih dodao da je displej i slabo osvetljen, recimo dosta slabije od RN5.
Softver je i meni kočio sa brzim skakanjem sa app na app i nekim sitnicama, ne očekujete to.
Zvuk za obaveštenja jeste dosta slab, preko BT na slušalicam isto, baš me tu razočarao, viber kao da se i ne čuje.
 
Mnogo ga nacrni ti Ivane :)
Nije bas sve tako strasno.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jos jedna test fotka sa stock cam

 
Mene smorio taj slab zvuk sto prijavljujete. Verovatno cu ipak sacekati Mi A2 da stigne kod nas za mesec,dva...on je isto Andr. one

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Imam neki info da u vip stiže u TREĆEM kvartalu ove godine - dakle jul/avgust/septembar.
Ne znam šta čekaju ni oni ni telenor ? :)

Kod KP švercera cene otišle gore 20- 30€ jer telefona nema kod operatera.
 
Poslednja izmena:
Kamera ne prestaje da me iznenađuje..
e69917fc53c1629f3dcbc034f8d54c3d.jpg


Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Ajde javite ako poprave taj slab ton,sa nekom ispravkom :)
To me koci da ga uzmem i zato cekam onaj Xiaomi

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Još jedna sa Gcam....
da9ac4ee5de403a7cc4c43b64c307068.jpg


Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Ljudi su ovde prijavili da se slabije cuje ton notifikacija za poruke a ne kompletno tonovi da bi se neko zbog toga razmisljao da li kupiti tel ili ne. Meni npr se svi tonovi cuju veoma dobro...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ljudi su ovde prijavili da se slabije cuje ton notifikacija za poruke a ne kompletno tonovi da bi se neko zbog toga razmisljao da li kupiti tel ili ne. Meni npr se svi tonovi cuju veoma dobro...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Isto i kod mene. Jedini problem koji imam je taj sto se slabije cuje viber notifikacija, ostali tonovi odlicni.

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Ljudi su ovde prijavili da se slabije cuje ton notifikacija za poruke a ne kompletno tonovi da bi se neko zbog toga razmisljao da li kupiti tel ili ne. Meni npr se svi tonovi cuju veoma dobro...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Na to sam i mislio,pratim temu,nisam mislio na sve tonove.
To me odvraca od nje i ono sto nema svetlosno obavestenje.

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
I meni se samo viber tise cuje.Al moze u svakom slucaju da se podesi drugi notifikacioni ton za tu app.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
A moze i ovako
fdaf22812beba21e723330ae9040295e.jpg
bd2ebe683733299147e3f0f7228dcfcf.jpg

I ovo nije samo wifi.
Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
S obzirom da si rekao da je bolja N8 po svemu sto sam video ne vidim neku prednost. Igrice ne igram, kamera kolko vidim u rangu (ako ne i bolja) baterija koja kida i dizajn na premium nivou. Moze neko da okaci neki video klip dok hoda da vidimo tu stabilizaciju.

I po svemu sto sam video osim procesora nema ni jedan drugi razlog za n8.

Tako da cekam ga kod telenora i najvrv uzimam n7plus. (Osim ako me ne ubije neki cev i uzmem mi8.)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
I ako se uopste pojavi kod telenora ;)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ono u cemu je bolja osmica sem procesora je ekran,kvalitetniji i ima jace osvetljenje,zvucnik koji razvaljuje na osmici,na 7 plus je prosecan.Izrada materijala je bolja na osmici,vise je premium uredjaj,onda video snimanje sa zvukom je bolje na osmici.To su neke stvari koje sam primetio,nisu big deal mozda.U svakom slucaju oba telefona su jako dobra.
 
Po pisanju na telenorovom forumu, telefon je stigao kod njih i uskoro će biti u prodaji.
 
Ne verujem da ce ni Vip ni Telenor imati dual sim.
 
Nazad
Vrh Dno