Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Šta nije u redu? Koji to xiaomi može da parira 7 plus?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Po softveru Mi A1, po hardveru ga gazi Mi Mix2(i po svemu generalno), po ceni i odnosu ulozeno/dobijeno Mi Note 3.
 
Pa nije baš isti. Manja baterija , staklo , miui , nedostatak lte20 , garancija itd itd

Ja bih sutra menjao svoj mn3 za ovaj mob makar doplata bila 150,200e :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Manja baterija ali manji i ekran ali zato vise memorije i kompaktniji telefon. Staklo jeste bzvz ali sta je tu je.
 
Kada se cena nokie smanji na 350e, mi note 3 ce moci da se nadje za 250e ili nesto malo vise...tako da svako moze da kupi sta hoce... :)
 
Šta će ti Redmi note 3 u poređenju ? :)

Vidim GSM arena piše da kineska verzija ima lte20 , to može biti veoma bitna informacija ako je istinita

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Stavio si redmi note 3, a ne mi note 3... :D

Evo ispravljeno... :D
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9058&idPhone3=8776&idPhone2=8707#diff-*,*,global

Sto se hardvera tice, Mi A1 nema sta da trazi pored ova dva, osim mozda zvuka, i metalne izrade(mada je i nokia ima)...Mi Note 3 i Nokia 7+ su skoro pa isti hardverski, osim izrade i verovatno je kamera na Nokiji malo bolja(baterija jeste veca, ali je i ekran, pa bi trebalo da i tu budu poprilicno slicni).
Sto se tice Mi Note 3, koliko vidim u njegovoj temi, cini mise da bas retko dobija apdejtove, sto je stvarno bezveze za takav fon, sto se toga tice, Nokia ce sigurno tu biti bolja...kad dodje kod nas, racunajte sigurno preko 100e razlike izmedju ova dva fona...i verovatno ce uvek biti takva razlika...ne verujem da ce u nekom trenutku pasti ispod 100e u nekom skorijem vremenu.. :)
 
Bio bih ja zadovoljan i sa ovom verzijom 4/64 , ne mora 6/64 , samo da moze normalno da se nabavi , ako bude kod operatera jos bolje :)
 
Pa nije baš isti. Manja baterija , staklo , miui , nedostatak lte20 , garancija itd itd

Ja bih sutra menjao svoj mn3 za ovaj mob makar doplata bila 150,200e :)

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Trebao si odmah u startu da doplatis toliko i kupis nesto drugo. Nije mi jasno sto nisi.

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Ah ti kinezi i njihovi nazivi - pogreši čovek :D
Nokia 7+ je sigurno najbolja na papiru, ali kada se u priču ubaci razlika u ceni između ta 3 modela ...

Ako 7+ dođe kod naših operatera i kamera se ne pokaže loše - može biti vrlo zanimljiv telefon :)

We were able to snap a few low light shots with the Nokia 7 Plus and the Google Pixel 2 XL side by side. We'll refrain from commenting on the quality as the Nokia 7 Plus we have isn't review ready.
https://www.gsmarena.com/check_out_the_nokia_7_plus_camera_samples-news-29828.php





 
Poslednja izmena:
Ja do sada i nisam obraćao pažnju na ove kineske Nokije.
Ali ovaj model mi se baš sviđa, tako da ću verovatno na kraju odlučivati između RN5pro, Nokia 7+, Mi A2.
 
Ja do sada i nisam obraćao pažnju na ove kineske Nokije.
Ali ovaj model mi se baš sviđa, tako da ću verovatno na kraju odlučivati između RN5pro, Nokia 7+, Mi A2.

Po cemu su ovo kineske Nokie? Da nisi obracao paznju i da se ne razumes u materiju, to smo the razumeli odmah.
 
Po tome što ih pravi Foxconn po nalogu HMD-a (koji je kupio licencu za "Nokia" ime/brend) ? :p
 
Po cemu su ovo kineske Nokie? Da nisi obracao paznju i da se ne razumes u materiju, to smo the razumeli odmah.
Zato što sam nekada kupovao Nokia telefone koje je dizajnirala i prodavala kompanija Nokia, Finska.
Sada sve radi kineska firma HMD koja je samo vlasnik brenda, zar ne? Mogli su telefone da nazovu i "spaceship enterprise", da su kupili pravo na to ime.
 
Poslednja izmena:
Zato što sam nekada kupovao Nokia telefone koje je dizajnirala i prodavala kompanija Nokia, Finska.
Sada sve radi kineska firma HMD koja je samo vlasnik brenda, zar ne? Mogli su telefone da nazovu i "spaceship enterprise", da su kupili pravo na to.
HMD nije kineska firma.
 
Kineska ili ne, telefoni su relativno dobri.

Cena ce pasti na realnih 350e brzo i bice ok kupovina za taj novac.
 
Vec godinu dana clanovi ovog foruma HMD Global nazivaju "kineska". Clanovi ovog foruma vole da misle da su clanovi kakve IT zajednice a citavih godinu dana finsku firmu, iz samo njima znanih razloga, nazivaju pogrdno "kineskom", smatrajuci da treba da ima cene poput Hawaia, Xioaomiuia i LeCrko i Maizuoua da bi je uopste razmatrali.. Za to vreme, HMD prodaje Nokia telefona na veoma prestiznom trzistu USA, gde Huawei moze samo da sanja da posluje, i ostvaruje zavidne rezultate, cujemo danas da su prodali 70 miliona telefona ukupno.

I pored svih tih uspeha, visegodisnji clanovi ovog foruma i dalje firmu iz Finske nazivaju "kineska", bez ikakve zelje da se informisu, da nauce nesto novo a ne samo da rudare i prodaju poluispravne graficke karte naivnim tinejdzerima.

Benchmark 2018. Verovatno su i protiv vakcina.
 
Kako si to razumeo da ako je nešto kinesko da je pogrdno?
Bar za mene nije; imam kineski telefon Xiaomi, pre njega sam imao kineski telefon Huawei, sledeći će opet biti kineski telefon Xiaomi ili Nokia... Zavisi šta ko ponudi i za koju cenu :) Istorija, poreklo, ko koliko prodaje u USA ili Indiji i sl., nije mi interesantno.
 
Poslednja izmena:
@NevisStarShine: A HMD je inače gigant i veće ime od Huawei? Pa su zato licencirali tuđi brend da preko toga stimulišu prodaju.
I Alcatel prodaje telefone u USA pa to ne menja činjenice o kvalitetu istih.
 
Koliko znam hmd su osnovali bivsi Nokia inženjeri. Otkupili su vecinu prava i patenata od Nokia-e i kupili fabriku u Kini gde se telefoni sklapaju i proizvode. Sada su takodje usli u partnerstvo sa zeiss optikom, tako da imaju sansu da se opet veoma dobro pozicioniraju.
Ovo nije samo brend, ovo je `Nokia` mnogo vise nego sto je bila pod Microsoftom.
Nokia uzima procente od svojih patenata koje je ustupila, hmd proizvodi i nastavlja gde je Nokia nekad davno stala.
Sto se mene tice, ako cenovno budu konkurentni, uvek bih uzeo nokia telefom pre xiaomija, huawei-a
Iskustvo koje donose Nokia i ljudi koji sada rade u hmd-u je sigurno vece od kineskih new age brendova.
Nokia 6 i Nokia 8 telefoni za svaku preporuku, pocev od izvanredne izrade do dobrih performansi.
Nokia 7+ ako bude bila oko 300e -moj sledeci telefon



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
+1 za sve iznad napisano, ali ako Xiaomi za 280-300e ponudi SD 660, OIS, 4/64, a Nokia SD 630, 3/32 i neku obicnu kameru, zna se sta je logican izbor :D

Doduse, ovaj telefon obecava.
 
Nznm zasto,ali meni ovi ekrani tj prikaz slike na ovim nokijama izgleda jako lose....

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Šta znam. Ovaj ekran na 7+ izgleda sasvim pristojno. Makar po klipovima na netu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
+1 za sve iznad napisano, ali ako Xiaomi za 280-300e ponudi SD 660, OIS, 4/64, a Nokia SD 630, 3/32 i neku obicnu kameru, zna se sta je logican izbor :D

Doduse, ovaj telefon obecava.

Logican izbor je Nokia - naravno da ces pre verovati u kvalitet, dugotrajnost, pouzdanost i softversku aktuelnost Nokia brendu nego Xiaomiu i MUIU ******stinama, van A1 projekta. Nije sve u performansama, kao sto je prva serija Nokia sa SD425 pokazala, sada sa SD630 ima da obrisu patos sa "wannabe Apple" klonovima.
 
Ja nemam taj problem da me interesuje sta pise na kutiji/uredjaju, iskljucivo gledam po odnosu dobijeno/ulozeno i performansama uredjaja. Vazi generalno za sve, ne za telefone.

Na Xiaomi(i ostale uglavnom) se uvek moze flasnuti Lineage ili neki drugi OS koji je stock, to je najmanji problem, mada cackao sam skoro RN4x sa MiUI 9, leti. Logican izbor je onaj koji je dobar za dzep, a ima zadovoljavajuce performanse, sta god pisalo na kutiji/uredjaju.

Mislim da je redno da prestanemo sa trovanjem teme :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno