Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Stigla u Giga radnju. 49.999. Dok je 6 (2018) 34.999.
 
Poslednja izmena:
Sjajna cena :happy: :happy: za te pare brzo ce u moje ruke :)

Ne znam kako da ocekujete ispod 300 ili ljudi koji se zale sto zive u Srbiji pa zasto kod nas mora da bude sve skuplje , narocito tehincki aparati. Ajde da shvatimo svi da mi kao drzava ne postojimo na trzisnoj mapi za 95% proizvodjaca , znaci ne postoji trziste "Srbija" , postoji Nemacka , Francuska , Italija , UK itd. Dobavljaci u nasoj drzavi moraju da kao sto im naziv kaze dobavljaju te uredjaje i da ih plasiraju kod nas na trziste.

Tako na primer neki uredjaj ako ima pocetnu cenu za evropsko trziste od 400e ne moze kod nas da kosta nikako manje od toga (legalnim putevima) , zakon je takav da mi nismo clanica EU i moramo da placamo carinu,porez i ostale dazbine prilikom nabavljanja/kupovine kako tehnicke robe tako i ostalih dobara. Zakon je jasan , 20% na cenu i kako to vec sve ide. Ne znam kako neko moze da bude nezadovoljan ako se na primer ovaj telefon konkretno pojavi u na primer Gigatronu ili Winwinu i kosta 48.990 ili 49.990 ili 53.990 ili cak i nesto vise od toga jer ako znate da je pocetna cena na trzistu 400 evropskih , to je samo kada pretvorite u dinare nekih ~48.000 dinara. Zasto ocekujete da u Srbiji bude jeftinije , a Nemac,Francuz,Italijan isti taj telefon moraju da plate istih tih 400 eura.

Da se razumemo , pricam o direktnoj prodaji , ne kombinacijama na granici , vracanju PDV-a , operaterima i slicno , znaci odes u radnju i kupis.

Ovo je odlican uredjaj za cenu po kojoj se prodaje i odmah pricati o padu cene su *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stine jer je tek izasao , ja bih licno voleo da se toliko dobro prodaje da i sledece godine u ovo vreme kosta 350 evra. Znam da nece biti tako , ali bilo bi sjajno. Telefon sigurno nudi vise nego A1 i slicni i onaj ko kaze da nije tako moze samo da se pravi da to ne vidi. O ukusima necu raspravljati naravno. Samo iznosim neke ocigledne cinjenice.

Ako dodje kod nasih operatera bice prodaja jos bolja sto je sjajno jer ce biti i znatno dostupniji , navijam za to :banana:
 
Na primer zato sto je plata u Srbiji ispod tih 50k. Kao siromasnija zemlja normalno je da bude za nijansu jeftiniji. Ali kod nas je tehnika skuplja i to debelo nego u evropi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Coveku super cena od 50k... Sta sve necu procitati.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@branaaa

Mislim da nisi shvatio poentu, upravo je to objasnjeno, kako smo malo i nebitno trziste i oni za nas ne mare a kamoli da prave strategiju da prilagode cenu prosecnoj plati u Srbiji.

Nas trgovac ukoliko hoce da proda uredjaj mora da ga nabavi i ako pricamo o legalnim tokovima apsolutno ne postoji racunica po kojoj bi on mogao da nabavi i proda uredjaj u Srbiji sa cenom prilagodjenom nasoj prosecnoj zaradi.
 
Nije nama trziste krivo kolike su nam plate , to je neka druga tema. Slazem se skroz , ali nije kriv proizvodjac sto on ima svoju cenu , a neko ne moze da plati.....nazalost....

Naravno da mi je super cena zato sto toliko kosta u Evorpi , ne placam ga vise nego sto ce ga platiti nego u Nemackoj/Italiji/Francuskoj itd.

Hvala na razumevanju IGY
 
Svaka čast ko ode i kupi ovaj tel za 48.000 kad za te novce ima par meseci starih s8+ sa garancijom ihaj

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
I dobijes stakleni Samsung koji vidis na svakom koraku koji ce da zatrokira za koji mesec , to je kao da li novi Tipo/Cee'd sa 0km na satu ili polovni Golf....
 
Au majku mu, pa jedno je da se kaze da je 7plus dobar telefon, al ne mozes sada reci da je bolji od s8plus. Ja mozda predjem na 7plus ako bude 300e ali ne mislim da je bolji od s8.
 
Potencijalne kupce Nokie 7 Plus verovatno ne zanimaju Samsungov UI i ''podrska'' :) Sacekace primerak iz oglasa za oko 300e i to je to.
A i da neko hoce da potrosi 48000 din na ovu Nokiu onda treba da zna da polovni U11 i XZP/XZ1 kostaju toliko, imaju dobru podrsku i softver koji nije djubriste a hardverski su klasa iznad 7 Plus. Ali da, imaju ''bazele'', bedak :d
 
Poslednja izmena:
Nisam rekao da je bolji , ja sam uporedio to na drugi nacin , meni je licno na primer lepsi dizajn Nokie i izrada deluje kvalitetnije (nisam imao prilike da drzim telefon u rukama) nego sto je to slucaj sa S serijom , nije bitno da li generacija 8 ili 9 i samim tim bih pre kupio Nokiu , nije sve ni u performansama....
 
@branaaa

Mislim da nisi shvatio poentu, upravo je to objasnjeno, kako smo malo i nebitno trziste i oni za nas ne mare a kamoli da prave strategiju da prilagode cenu prosecnoj plati u Srbiji.

Nas trgovac ukoliko hoce da proda uredjaj mora da ga nabavi i ako pricamo o legalnim tokovima apsolutno ne postoji racunica po kojoj bi on mogao da nabavi i proda uredjaj u Srbiji sa cenom prilagodjenom nasoj prosecnoj zaradi.
Niko nije rekao da su oni krivi. Nego drzava i monopol, znamo vec koga...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@iggy
Ne nabavlja gigatron po ceni od 400 evra,
Vec u najgorem slucaju za 320, jer se odbija VAT (ako narucuje po ceni sa sajta:.
A ako naruci bundle (50+)komada ide to ispod 270 nabavna cena.
Svi oni imaju drugu cenu za wholesalere, i za obicne ljude...

Ako ti zelis da ih sponzorises sa vise od 10 hiljada dinara slobodno izvoli :)
Ja cekam madjare
Da domacoj bagri punim dzepove, ne pada mi na pamet...
Marze od 100% nasih trgovaca ne zelim da komentarisem...
Dok imaju kupce koji ce da plate toliko, njima je lepo...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 




I ovaj tećnikal Gurui jedino kuka na kameru :)

Da mi je neko pričao ne bih verovao da sredinom 2018. god. i dalje ne mogu da se nađu telefoni sa boljom kamerom od Nexus 5X i Nexus 6P (skoro 3 godine stari telefoni sa JEDNOM KAMEROM) i krštenim - ne bajatim android softverom ....

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Upravo tako brano....

@electro , ne nabavlja verovatno po toj ceni ako poruce vecu kolicinu , ali makar ja nemam osecaj da moram da platim mnogo vise nego neki Nemac/Francuz itd.
 
VIP kaže da će kod njih u ponudi biti 7 Plus. Telenor i mts za sada nemaju informaciju.
 
Tako je bila prica i za u11+ da ce biti kod svih operatera pa malo morgen , evo 6 meseci proslo od predstavljanja , nigde mu ni traga ni glasa....

Nadam se iskreno da nece biti tako i za ovaj telefon...
 
Bice Nokia sigurno, samo zato sto je Nokia :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nadam se da će ih biti, ne vidim razlog zašto ga ne bi bilo kod operatera, a sve druge Nokia modele imaju u ponudi.
 
Dok je nokia 8 325 evra kod madjara, nema smisla uzimati n7+ po ovoj ceni....
Flagship soc je ipak kamen spoticanja da se izabere sedmica.
Jedino nesto bolja kamera, mada vidim da je gcam na nokia 8 podigao kvalitet...
Ostaje nam da cekamo veliki pad cena...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dok je nokia 8 325 evra kod madjara, nema smisla uzimati n7+ po ovoj ceni....
Flagship soc je ipak kamen spoticanja da se izabere sedmica.
Jedino nesto bolja kamera, mada vidim da je gcam na nokia 8 podigao kvalitet...
Ostaje nam da cekamo veliki pad cena...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Koliko je dugo N8 na KP, a koliko N7+ (jedan dan) :)
To flagship SOC ne pije vodu, SD660 je odličan ...
GoogleCam na svakom telefonu podiže kvalitet pa će tako i na N7+, tako da i taj argument ne stoji ...
Nokia 8 ima 16:9 manji displej, ali i 710 mah manju bateriju.
O izgledu ne treba komentarisati :)

nokia-8-5.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne bih se slozio.
Sd835 je mnogo bolji od sd660, tako da ne ide da telefon sa sd660 bude skuplji 30 evra :)
Odnos ekrana mi ne igra ulogu neku, pa i dizajn, jer ces ga staviti u case, a onda je svejedno...


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Zašto će ga staviti u kejs ? Ako vi furate po hiljadu zaštita na svakom mobu ne mora da znači da svi furaju isto :/

Nokia 7 plus će biti mnogo popularniji mob od n8 , a to je isto veoma bitno.

Ja odustajem od njega zbog ciganisanja sa not led i čekam a2 sa bednom baterijom :) toliko mi je bitan not led :)
 
Običan korisnik neće ni da pogleda n8 pored n7+ realno.
A i ja bih iskreno pre uzeo n7+, ne mogu da koristim telefon sa fizičkim home dugmetom u 2018..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Već instalirao gcam :)

Biće zanimljiv sledeći klip i poređenje sa mi note 3 :)
 
Uh.. los MT po njemu, laguju animacije..Ovo nije bas ocekivano :D Nahvalio Gcam, to je kul.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ko bi reko ovako na prvu loptu,ali Huawei Honor modeli imaju mnogo bolji tj skroz dobar multitasking u odnosu na Nokiu.
Nije problem samo sa 7 Plus,i meni na osmici cesto gasi neke aplikacije,a i Sirocco ima taj problem izgleda iako ima 6GB.

Sent from Nokia 8 via tapatalk
 
E do mojega ako stvarno lošiji multitasking od Huaweia, jer su oni poznati da su dobri po tome :-(

Gesendet von meinem HUAWEI VNS-L21 mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno