Šta je novo?

Nokia 7 Plus

https://youtu.be/jJsjzEltY8Q

Ukratko kuka na malo jaču cenu, slab izlaz za slušalice i nedostatak notif. lampice!?

Svaka druga reč huawei honor view 10 :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tek sad sam video da nema. Hmmm , čini mi se da je neko pisao da ima.
Kakva šteta , stvar koja je bolesno korisna a košta max 1$.

Ništa , sada se ipak čeka potez xiaomija sa a2
 
Ne hranite trola, za trista i kusur evra nisu mogli da stave notifikacioni led? Dovidjenja, prijatno! Bice dobar telefon ali bice i boljih, i to za manje para.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ni iPhone nema diodu a kosta duplo više od 7 plus.
Glupo je sto je ne poseduje, ali ne znači da je zbog toga loš telefon.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Bye, bye 7+.
*e*o ih moj deda za tu LED lampicu...

Sada čekam View 10 ali u 4/64 ili 6/64 izvedbi... No poenta je bila u Android One uređaju :(
 
Tek sad sam video da nema. Hmmm , čini mi se da je neko pisao da ima.
Kakva šteta , stvar koja je bolesno korisna a košta max 1$.

Ništa , sada se ipak čeka potez xiaomija sa a2
Ja sam linkovao sa nekog indijskog sajta, pisali su da ima LED notifikaciju :D
 
Ja na svom S7 edge gasim led lampicu, AOD mi je must have na telefonu. Doduše S7 Edge ima Amoled, pretpostavljam da ovde mnogo više utiče na bateriju kao i da izgleda ružnije zato što crna nije crna.
 
Led lampica je ključna :) jedan od razloga zašto nisam nikada razmatrao da uzmem lg G6 :)
Aod na ips , lose isprican vic..
 
Ajmo sad 200 postova o lampici
 
Ne znam kakav je IPS na 7+, ali vrlo dobro znam da je na mojoj 640XL, ekran potpuno crn, uprkos tome što poseduje IPS ekran. Tadašnje Nokia-e su posedovale Clear Black tehnologiju, pa izgleda kao da je amoled kada je uključen Glance Screen.
Tako da nije tačno da je IPS loš za AOD. Može to dobro da se odradi, da lepo izgleda. Pretpostavljam da Clear Black nisu koristili, jer je ta tehnologija ostala nažalost u rukama Microsofta. Ali možda imaju neku zamensku.
 
Poslednja izmena:
To da je IPS ekran na Lumiama/Nokiama ''crn'' kao amoled u sustini predstavlja iluziju ali takvi filteri svakako pomazu pa je prikaz bolji nego kod prosecnog, ''ogoljenog'' IPS-a. Zapravo cak i Lumie sa amoledima koriste CBD (najveci broj), da bi prikaz na jakoj, dnevnoj svetlosti bio bolji.

CBD je Nokia/Lumia ''trademark'' ili fensi naziv za filtere koji su korisceni ali odavno vecina LCD IPS na skupljim telefonima ima bar ''polarized'' filtere pa onda dolazi do ovakve ''pojave'': https://www.youtube.com/watch?v=mM3FBPrga3U
 
Poslednja izmena:
Pitanje je samo koliko ce jesti bateriju taj AOD. Bolje bi bilo da ima led, ali sta je tu je..
 
Sve vise se glupiraju sa time, meni se dopao jos ranije Samsung A5 2017 - nema LED. To ispada imaju samo najskuplji modeli jos.. Sto je najgore, Nokia modeli za Kinu IMAJU LED - internacionalne verzije ne.
 
Zanimljivo zapažanje. Ali gde tačno piše da Kinez ima not led ? ( Pošto na 4pda ne piše da Kinez ima not led )
Bilo bi super da kineska verzija ima i not led i lte20 :)

Totalno nejasan potez hmd
 
Poslednja izmena:
Probao danas na Nokia 8 telefonu. Nije radila dok nisam obrisao keš i podatke iz aplikacije.

Послато са TA-1012
 
Ja mislim da ova nokija nema aod, vec se upali ambient display kad ga uzmes u ruku ili kad stigne notifikacija.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
OFF: Nokia 1 dostupna u Srbiji, cena ni manje ni više 11.999.
 
Da li bi Nokia 7+ 6/64GB kineska verzija radila na nasim mrezama? Band20 mi nije bitna stvar, prezivecu bez njega. Bolje da ima led lampicu(pisano je da CN verzija ima?) i 2GB vise memorije :d

Kada bi trebalo da se pojavi global verzija?
 
Poslednja izmena:
Brine me sto se ne poklapaju(barem po nazivu) 2g i 3g specifikacije CN i global modela na gsmareni.

Takodje, nigde ne nalazim review 6GB verzije.
 
Poslednja izmena:
Dobro to je preview kao :)
Ukratko jedine mane po njemu su slabiji zvučnik, izlaz za slušalice i bokeh mode kamere.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nahvalio je sd660 bas dosta :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
I veličina takođe...dugačak je jako telefon. Još da skonta za notification led :d

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno