Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Upravo tako, nema veze sa tehnologijom panela vec sa zeljom/namerom proizvodjaca da omoguci sto bolju kalibraciju displeja uz basic/sRGB mod ili preset. Na kraju ni takav mod nije garancija ''savrsene'' kalibracije ali je opet bolje resenje od stock. Zato cenim to sto rade Samsung, Sony i ostali proizvodjaci koji su omogucili takve presete i jos neka dodatna podesavanja.
 
Pričamo o stock androidu, Android one, ne o Sony Samsung i ostalima. Pričamo o dev opciji srgb.
 
To je druga prica, mislio sam da tvrdis da sRGB generalno ne postoji na non-(oled)samoled panelima sto apsolutno nije tacno :) Moja greska, prevideo sam da se prica o zakopanim dev. opcijama vanilla 'droida.
 
Ma da, jer smo u n7+ temi i zbog te opcije na stock androidu, znam ja za sve ostalo, nego ovo je baš što se tiče stock androida :)
 
Ne gasim nikad ništa i baterija pegla dva dana ko od šale!!! [emoji39]

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Ono sto sam ja uspeo da vidim u radnjama je da sRGB opcija ne radi nista, nazalost. A veoma bi dobro dosla, meni su prezasicene boje jedini deal breaker na 7 plus. Mada to realno treba da kazemo google-u koji nikako da to ljudski resi u stock androidu.

Cak sam zakljucio da je ekran prijatan za oci, samo me nervira kako sve izgleda. Mnogo bi bolje bilo da imamo opciju (koja nikog ne ugrozava).


Pitam se da li ovo nesto menja...

https://source.android.com/devices/tech/display/color-mgmt
 
Poslednja izmena:
Za moj ukus ekran je srednjeg kvaliteta,ni los ni preterano dobar.Nokia 8 ima bolji displej,dal samo zbog rezolucije ne znam.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Narucio i ja juce telefon preko telekoma uz paket, do 7 dana je isporuka. Black verzija im jedino ostala, 2G garancije. [emoji482]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Ovo moze da znaci da pie stize a moze da znaci i jedno veliko nista bar za septembar.
784cc0730220f69a83e04451db578df8.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Neko dobije sad, a neko za dva meseca npr...

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Neko dobije sad, a neko za dva meseca npr...

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
Mislio sam da pocinju sa update , a ovaj deo za razmak sam razumeo samo sto bi trebalo da svi dobiju pie u razmaku od nedelju dana osim ovih sto su zakljucani na mrezi.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ma koji je to telefon danas zaključan na mrežu? To se samo tako kaže, oni imaju distributere, ali MTS naprimer ili nekog drugog čisto zaboli uvo kada će Nokia pustiti update. Niti oni imaju veze sa tim. Kada izbace update, svi će ga istog dana dobiti mogu da potpišem.
 
Ma koji je to telefon danas zaključan na mrežu? To se samo tako kaže, oni imaju distributere, ali MTS naprimer ili nekog drugog čisto zaboli uvo kada će Nokia pustiti update. Niti oni imaju veze sa tim. Kada izbace update, svi će ga istog dana dobiti mogu da potpišem.
Mozda malo razrede zbog bandwidth i njihovih servera , ali za ostalo si u pravu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jel kupovao neko punjac za auto sa ali expressa i da je zadovoljan kako puni... Ako moze link bilo bi lepo.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Sa Ankerom nemozes fuliti.
Quick Charge 3.0 Anker 42W 2-Port USB Car Charger PowerDrive 2 with Quick Charge 3.0 and Quick Charge 2.0 with PowerIQ
https://s.click.aliexpress.com/e/bAzUTAy0
Ili gonjaj aukey official store sa aliexpressa oni su malo jeftiniji.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Pozdrav svima,
da li je neko otključao bootloader i rutovao ovaj uređaj?
Čitam na xda da je jedini način da se plati za kod za otključavanje pa reko da vidim da li to radi ili je prevara.
Root mi je veoma bitan i presudiće da li da uzmem ovaj telefon.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Jel ispekoše onu Pitu više? Crkoh gladan.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kako ste podesiti ako uopšte i postoji opcija da čuva u nekoj galeriji slike fotkane Gcamom? Ovako kad je slikam portrsit npr. ubaci mi svaku sliku u zaseban folder. I da, koju aplikaciju za galeriju biste mi preporučili? Hvala
 
Kako ste podesiti ako uopšte i postoji opcija da čuva u nekoj galeriji slike fotkane Gcamom? Ovako kad je slikam portrsit npr. ubaci mi svaku sliku u zaseban folder. I da, koju aplikaciju za galeriju biste mi preporučili? Hvala
Imaš u podešavanjima kamere da podesis za foldere. Galerija Google Photos.
 
Solid Explorer (Pro) se za sada pokazao kao najbolje resenje (probao sam citav niz FM app i ne vredi, vratih se na Solid).

@Djilkosh
Kakav je taj Mixplorer u odnosu na Solid, ako si poredio?
 
Nazad
Vrh Dno