Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Još od juče sam primetio da brzo punjenje ne radi uopšte. Skinem ampere aplikaciju da izmerim i varira od 300/500 do 1500mah se se opet vrati na 500 pa padne na 200 dok pre dok je radilo konstantno je cepao 3600mah.
Odem kupim drugi usb c kabal opet isto. Dal je softverska greška nzm. Ima li jos neko ovaj problem?
A o bateriji da ne pričam na oreo je bio neprikosnoven.

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
I meni je isto osetno slabija baterija u odnosu na Oreo. Punjenje, nije loše, ali baterija slabije drži

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ljudi treba da obnovim ugovor do kraja meseca u MTS ( istekao pre 5 dana ), gledam ponudu telefona i svelo se na :

Nokia 6.1 DS
Huawei Y7 Prime 2018
Samsung Galaxy J6 (2018)
Motorola Moto G6 PLAY

I onda sasvim slucajno dok sam gledao recenzije za Nokiju 6.1 naletim na Nokiju 7+ i reko ajde da vidim bezveze koliko je para i ako pretpostavljam da nema nista od kupovine i da je mnogo skuplji, ali on dodje jeftiniji od 6.1 ! 7800 din je doplata za 6.1 uz Omoriku 1 a svega 4200 din je doplata za 7+, kakve logike ovo ima da nije neka greska ???
 
Bravo, odmah sam video da je nerealno dobra ponuda pa sam mislio da je greska, ali ne...

Znaci da se vratim na moju realnost :D
 
Ljudi treba da obnovim ugovor do kraja meseca u MTS ( istekao pre 5 dana ), gledam ponudu telefona i svelo se na :

Nokia 6.1 DS
Huawei Y7 Prime 2018
Samsung Galaxy J6 (2018)
Motorola Moto G6 PLAY

I onda sasvim slucajno dok sam gledao recenzije za Nokiju 6.1 naletim na Nokiju 7+ i reko ajde da vidim bezveze koliko je para i ako pretpostavljam da nema nista od kupovine i da je mnogo skuplji, ali on dodje jeftiniji od 6.1 ! 7800 din je doplata za 6.1 uz Omoriku 1 a svega 4200 din je doplata za 7+, kakve logike ovo ima da nije neka greska ???

Po meni je Nokia 6.1 najzaokuzenije pakovanje. Ne kazem to zato sto je ovo Nokia tema i kao favorizujemo samo Nokie. Najjaci procesor ima od navedenih, grafika takodje, rezolucija ekrana, kvalitet izrade i izbor materijala daleko bolji od svih, baterija ok i kamera pristojna u tom rangu. Batalio bi Huawei i Sljamsung, to ce posle svakog azuriranja da bude sve sporije i sporije a da ne pricamo o podrsci, vremenu koje im treba da ih azuriraju i trajanju te podrske. Okej, Moto G6 Play ima procesor koji je isti kao u Huaweiu i u rangu sa Sljmsungovim ali, Motorola ima skoro cist Android sto ce joj pomoci da radi bolje. Nokia 6.1 je Android One telefon, imaces minimum 2 godine poslednju verziju OS-a i minimum 3 godine azuriranja u vidu mesecnih zakrpa. Android 9 Pie je vec distupan na 6.1.
 
Ma da sve znam, ali iskreno da kazem i tih 3000 preko za ove losije mi je problem a da ne pricam 7800 din ni sam ne znam kako sam planirao da se natezem budi receno.
Ne bih ni obnavljao ugovor da sam bio pametan, meni istice ugovor sada od prosle godine gde sam imao 100GB po paketu uz standardnu cenu, a kre***cina potpisem samo na godinu dana jer sam mislio reko ma bice to ponovo nekad nije problem, i sada da ima ponovo to uzeo bih za 1200 din paket + 100GB bez telefona jer sam na poslu bio opskrbljen kao i moje kolege za vjek i vjekova sa tih 100 GB mesecno ( usluzni fon serovao non stop ), i sada ovako posto sam izvisio za net daj reko da uzmem neki telefon.

Nista da ne spamujem videcu na temi za 6.1 sta kazu ljudi pa mozda se nekako nategnem da ga uzmem vidim da moze da se podeli tih 7800 na rate pa mozda tako sta znam...
 
Meni se tek jutros uključio Dark mod u phone aplikaciji iako sam ga podesio pre 2 nedelje. Da li ima veze sa novim updejtom ne znam.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Takodje, kada udjem u phone aplikaciju inav bar je crn i izgleda dosta lepše, ali kada udjem direktno u kontakte i dalje je nav bar beo, valjda ce resiti to.
 
Ja još nisam dobio decembar security patch [emoji28]

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Ni kod mene nema Decembar Patch-a, pritom ni manuelna instalacija ne radi. Bar ne metoda preko Phone aplikacije. A da se cimam sa recovery-em stvarno nemam vremena.
 
Nemam ni ja decembarski petch, još sam na novembarskom

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Meni ne radi brzo punjenje od zadnjeg adejta,majku im njihovu kako su to mogli da zeznu.
 
Jel neko instalirao ovo?Da nema jos dodatnih bagova?
Nisam instalirao kazu da je dial metod zabagovao. A mrzi me preko adb. Čekam valjda ce ota. A što se tiče punjenja vidim da mi je usb C ulaz otišao. Puni se kako treba tek pod nekim uglom. Ovako pokazuje da puni a procenti se gotovo ne mrdaju.
Znas li mozda koja je cena popravke ? [emoji28]
Za one obične je bila 1000din

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
meni je prije tri dana doslo za decembar ažuriranje , samo nekoliko dana nakon novembarskog, nešto su ubrzali ovaj decembarski
 
Pozdrav ljudovi,
Juce sam porucio bakarnog zmaja, i dok cekam sam procitao svih 148 stranica ovde i imam blagi "brain freeze" :D

Ako moze kratka rekapitulacija od vas koji ste uzeli hidro gel, koji je najbolji... otvarao sam linkove kako sam nailazio i sad ih imam jedno 7 otvorenih i nista mi nije jasno ^^
Takodje, neko je cini mi se linkovao neki Gadzet Shields koji ima screen protector i napred i nazad i dopada mi se, ali nema slanje u Srbiju cini mi se.

Hvala puno i uzdravlje ! (ovih dana cu da smaram sa apdejtima jer cu i tu verovatno da se pogubim :D)
 
Pozdrav ljudovi,
Juce sam porucio bakarnog zmaja, i dok cekam sam procitao svih 148 stranica ovde i imam blagi "brain freeze" :D

Ako moze kratka rekapitulacija od vas koji ste uzeli hidro gel, koji je najbolji... otvarao sam linkove kako sam nailazio i sad ih imam jedno 7 otvorenih i nista mi nije jasno ^^
Takodje, neko je cini mi se linkovao neki Gadzet Shields koji ima screen protector i napred i nazad i dopada mi se, ali nema slanje u Srbiju cini mi se.

Hvala puno i uzdravlje ! (ovih dana cu da smaram sa apdejtima jer cu i tu verovatno da se pogubim :D)

Koji No Life...148 strana odjednom?! :D Gadzet Shields je nesto slicno DBrandu, deluje ok. Sto se tice stakla, folije ili nekog gela to ti ne znam, ja ga furam bez zastite :D, i da ga ne ureknem, za sada je staklo kao prvog dana, doduse trudim se da ga ne guram u dzepove gde ima neceg tvrdjeg, metalnog itd. Inace nosim silikonsku futrolu sa Aliexpressa. Sto se tice utisaka...bice tu lepih trenutaka, bice tu nerviranja, sitnih bagova, ali generalno telefon je lepo zaokruzena celina. Mislim da ces biti zadovoljan ;)
 
Koji No Life...148 strana odjednom?! :D Gadzet Shields je nesto slicno DBrandu, deluje ok. Sto se tice stakla, folije ili nekog gela to ti ne znam, ja ga furam bez zastite :D, i da ga ne ureknem, za sada je staklo kao prvog dana, doduse trudim se da ga ne guram u dzepove gde ima neceg tvrdjeg, metalnog itd. Inace nosim silikonsku futrolu sa Aliexpressa. Sto se tice utisaka...bice tu lepih trenutaka, bice tu nerviranja, sitnih bagova, ali generalno telefon je lepo zaokruzena celina. Mislim da ces biti zadovoljan ;)

Dobro lazem, 70ak strana dok sam se lomio(iako sam znao cim sam ga uzeo u ruke) da li da ga uzmem, i ostalo dok ga cekam jer sam izgoreo :D Nisam cepidlaka niti preterano zahtevan korisnik tako da me sitna nerviranja i bagovi ne brinu toliko, a uvek sam bio slab na telefone koji odskacu po izgledu i kakav imaju osecaj u ruci tako da i ja mislim da cu biti zadovoljan :D
 
Pozdrav ljudovi,
Juce sam porucio bakarnog zmaja, i dok cekam sam procitao svih 148 stranica ovde i imam blagi "brain freeze" :D

Ako moze kratka rekapitulacija od vas koji ste uzeli hidro gel, koji je najbolji... otvarao sam linkove kako sam nailazio i sad ih imam jedno 7 otvorenih i nista mi nije jasno ^^
Takodje, neko je cini mi se linkovao neki Gadzet Shields koji ima screen protector i napred i nazad i dopada mi se, ali nema slanje u Srbiju cini mi se.

Hvala puno i uzdravlje ! (ovih dana cu da smaram sa apdejtima jer cu i tu verovatno da se pogubim :D)

mislim da se nećeš zeznuti, znaš kako to kod nas ide, npr onaj ko ima S9 naravno da će naći zamjerke na ovom mobitelu, ljudi porede telefone koji nisu u istim kategorijama i pronalaze falinke
 
Dobro lazem, 70ak strana dok sam se lomio(iako sam znao cim sam ga uzeo u ruke) da li da ga uzmem, i ostalo dok ga cekam jer sam izgoreo :D Nisam cepidlaka niti preterano zahtevan korisnik tako da me sitna nerviranja i bagovi ne brinu toliko, a uvek sam bio slab na telefone koji odskacu po izgledu i kakav imaju osecaj u ruci tako da i ja mislim da cu biti zadovoljan :D

Kvalitet izrade i osecaj u ruci je fenomenalan. Samo se nadam da ce ti zapasti neki model iz skorasje proizvodnje, oni prvi su znali da imaju problema sa flekama po ekranu i oleo premazom preko ekrana. Moj prvi je dobio belu fleku nakon mesec i po koriscenja a ovaj novi koji sam dobio za sad da cuknem u drvo je okej skroz.
 
Vidim po stranim forumima da stavljaju dve vrste panela, neki novatech koji je loš, dok su ovi drugi ok. Čekam danas/sutra da stigne pa da vidim kakve sam sreće.
 
Ja imam Novatek panel ali nemam nikakvih problema :d
Vidim po stranim forumima da stavljaju dve vrste panela, neki novatech koji je loš, dok su ovi drugi ok. Čekam danas/sutra da stigne pa da vidim kakve sam sreće.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Gde gledate koji vam je panel?

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Valjda u settings, about phone.

Sent from my 6055K using Tapatalk
 
Ne moze se smanjiti osvjetljenje ispod 16% na novateku, sto ne znaci da je los i problematican. Da nisam procitao ne bih ni znao za to. Bitno da je slika kvalitetna, sto i jeste.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jel ovo i u Chrome-u bug da gornji notification bar ne poprima boju sajta na kojem se nalazim? Recimo kad uđem na b92.net, gornji deo Chrome-a je ljubičast, ali je deo iznad gde je sat, kompletno beo.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Našao sam. Ja imam taj 07 Goodix panel za koji se ispostavilo da je bolji od tog Novateca koji je dosta tamniji i lošije su boje kod njega.
 
Nazad
Vrh Dno