Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Zbog neke čudne estetike, neki stručnjak u HMD-u je krajcovao džek sa donje strane i samim tim ga napravio klimavim da se tako izrazim
Zapravo nema nikakve veze sa tom kosinom na kucistu. Ne treba telo telefona da drzi spoj kabla i porta cvrstim. Nema kosine na gornjoj strani, ani sa leve i desne, pa se klima na sve strane.
Sam USB-C charging port je lose dizajniran, problem je u tome sto je kratak metalni deo na portu (kuciste porta) u koji dzek ulazi, trebalo bi da je duplo duze, jer ovako dzek ulazi samo par milimetara i maltene spoj drzi pritisak pinova iz kabla na plocicu.
Taman je kratak koliko viri ova plocica sa pinovima, da je duzine kao i plocica, ne bi se klimalo nista. Ne bi smelo nista da se klima ni kada bi se utakao kabl samo u USB-C port, bez telefona, sto ovde nije slucaj, klimao bi se i tada.
Neverovatan propust i to ne samo kod 7 plus modela. Gedao sam u jednoj poslovnici prikljucene 7.1 i 8.1, jos gora situacija, jedva se drze, sto je i ocekivano jer su non stop na punjacu i non stop ih neko cacka.

r-BVa-VFycdw-GAJJkw-AABWzuusq-PE108.jpg


Evo kako izgleda USB-C charging port na Samsungu A-50, na kom se nista ne mrda.
Ne viri plocica, prekrivena je metalnim kucistem celom duzinom i to je to.

090201307-A-4.jpg


Primetio sam problem kod prvog punjenja i od tada do danas (7 meseci) ne pomeram telefon kada se puni,
uvek na ravnoj podlozi, cak sam zalepio komad plastike na dzek, tako da kad je na podlozi stoji tacno u visini porta na telefonu, da kabl koji je dosta krut ne vuce dzek na dole.
Mozda ovo izgleda smesno, ali tako je kako je, uglavnom..za sada nemam nikakvih problema sa punjenjem.
Dobro je sto se brzo, a retko puni. Ako neko bas pozove kad se puni, moze da se prica i preko spikerfona.


IMG-20190901-163929.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam kod vas, ali meni normalno drzi kabl kad ga zakacim,nikad mi se nije desilo da se otkaci ili bilo sta drugo.

Sent from my Nokia 8
 
Више није некад, сада стално између 70 и 80 посто добијам обавештење о прегревања када пуним телефон, пуњачем што иде уз телефон. А не користим га. Има ли још са оваквим проблемом? Капирам да пуњење обичним пуњачем или преко компа решава, али пре овога није било, не знам откуд одједном.
 
Meni se desilo samo jednom do sada i to kad sam koristio net. Dešava se da se pregreje dok se puni ali ne stalno

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Више није некад, сада стално између 70 и 80 посто добијам обавештење о прегревања када пуним телефон, пуњачем што иде уз телефон. А не користим га. Има ли још са оваквим проблемом? Капирам да пуњење обичним пуњачем или преко компа решава, али пре овога није било, не знам откуд одједном.

Meni se to nije desavalo.
 
Meni jeste par puta na ovim vrućinama, ako ne uključim klimu u stanu.
 
Meni se desava u stanu kad izadjem na terasu da mi puca wifi signal, a nije mi se to toliko desavalo na drugim telefonima.
 
Meni port za punjenje nije raskliman ali problem sa punjenjem imam i mogu koristiti samo jedan kabal. Nikad nisam koristio telefon dok se punio jer sam ga ostavljao svako vece na punjacu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jel se desilo nekom da mu neki put blago zatreperi ekran tj pozadinsko osvetljenje,ali bas blago i cim sam pojacao osvetljenje do max.prestalo je.To mi se prvi put desilo za 9 meseci.Jel se desilo to nekom?
 
Dva drugara imaju 7+, jednom je nakon godinu dana skroz otkazao, a drugome se jedva drzi port... Ovaj prvi je platio popravku 30e, jer mu nisu priznali garanciju, tek kasnije je saznao da je u pitanju fabricki defekt, njega su naravno ubedili kako je telefon "nepravilno" konektovan, ili je grubo koriscen tokom punjenja.
Drugog su pokusali slicno da izmuvaju, s tim da on otisao pripremljen.

Tako da, kome god se javi problem a da je pod garancijom, odmah recite da znate da je u pitanju neminovan problem, koji je i sam proizvodjac priznao, i ako vrdaju, samo recite da cete bilo kakvo pametovanje sazeto izneti i domacem distributeru a i samom proizvodjacu.

U prinicpu kao sto je clan sa vrha stranice napisao, neverovatan previd u dizajnu, prosto opterecenje bez podloge kucista vremenom slabi konektor, utoliko brze ako se telefon koristi dok je prikljucen.
 
Pogledajte ovo trajanje baterije [emoji50][emoji50][emoji50]
Uzas.
1d1e1deaa533585b394d8b8b61976e73.jpg


Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
Probacu. Ima li jos sta sto bi mogao da disablujem?

Sent from my Huawei P30 using Tapatalk
 
Ranije smo iskljucivali adaptive battery i adaptive brightness. I pomagalo je. Od tada drzim to iskljuceno sve vreme, ne znam sa novim apdejtovima da li se nesto promenilo.
 
Ne verujem da ima veze nesto sa adaptive brightness. Probacu ad. battery da iskljucim pa cu videti.

Sent from my Huawei P30 using Tapatalk
 
Што се тиче батерије, пре пар дана сам свашта чачкао и успео сам да вратим оних неких 7 сати батерије.

Одрадио сам прво оно убијање евенвел апликација (које ваљда нокиа више неће користити, укапирали су где је проблем).

"
There has been a lot of discussion on several forums about HMD's Evenwell apps causing battery drain and stopping apps running in the background. A number of solutions have been proposed to disable or remove these apps including using ADB. One solution uses only the phone's settings menu and is easily reversible. It is this method i am documenting below.

Open the settings menu and tap on Apps & notifications/see all apps. Then tap on the overflow menu (3 dots in upper right corner) and tap on Show system. You can now access the required apps.

For the following apps, tap on the app then tap on Advanced then tap on Modify system settings. Then set the toggle to off.
Battery saver
PowerMonitor
Power saver.

For the following apps, tap on the app and then tap on DISABLE.
com.evenwell.PowerMonitor.overlay.base.s600ww
com.evenwell.powersaving.g3.overlay.base.s600ww

These apps are now effectively disabled.

The Battery saver app is the one that stops apps running in the background and the others modify Android One Pie built in power saving routines for the worse.
"


Још од пре сам имао угашен онај адаптив брајтнес и батери сејвер.
Онда сам очистио кеш из Гугл апликације, и пре тога погасио сва срања у њој, од вести до осталих ствари.
И можда најбитније, угасио Блутут који је стално био упаљен због наруквице и слушалица, па по потреби палим.

Чисто ако неког занима, или има нових на овој теми.
 
Mislim da po pravilu spada, ali pitanje je kako ce se prodavac postaviti, moze da se desi da kazu da ne podleze,, znas i sam kakvi su nasi prodavci.

Sent from my Huawei P30 using Tapatalk
 
Screenshot_20190911-221938.png

Jutros oko pola 8 skinut sa punjaca, ceo dan na 4G do nekih 20:30 veceras kad sam dosao kuci...
 
Jedino logično rešenje za takvu bateriju je da taj navbar manje troši od pie (pilule) navbara [emoji23][emoji28]

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
Ja sam iskljucio adaptive brightness i deluje mi da sad malo bolje drzi. Enenvel procese nisam dirao.

Sent from my Huawei P30 using Tapatalk
 
IMG-20190911-WA0015.jpg
IMG-20190911-WA0014.jpg

https://s.click.aliexpress.com/e/MQ2lHN2Y

Обично немам потребу да рекламирам ове маске, сем нилкина све залазе у просек. Али сам баш одушевљен овом, одлично лежи и још боље изгледа.
 
Ja nikad nisam dirao te Enenvel procese, ali eto baterija bolje drzi od onog poslednjeg update-a....jedino me zeza punjac sto nece uvek Quick Charge....
 
Ja nikad nisam dirao te Enenvel procese, ali eto baterija bolje drzi od onog poslednjeg update-a....jedino me zeza punjac sto nece uvek Quick Charge....
Skini Ampera aplikaciju i kad god stavis na punjac gledaj da ide od 1940mah pa na dalje. Ako je ispod izvadi usb c i opet priključi. Znaci da ti polako konektor popušta. Kad je na tipa 85% pa na dalje onda je 1600mah pa sve manje.

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
Probacu bas, inace je telefon kod mene od maja prosle godine recimo, znaci nekih otprilike 16 meseci....mene je izasao ukupno 265e i ja sam zadovoljan sve ukupno...
 
Screenshot_20190913-074529.png

Lagano 3. dan uzastopno sa tim sto juce od pola 6 do 11 ga nisam.ni koristio skoro, samo nesto kratko izmedju pola 8 i 8...
 
Pa ovo je vec dobar rezultat.

Sent from my Huawei P30 using Tapatalk
 
Bolja i kod mene.
7a3d0d5c0bdf6f0c3aa9856c58ed3659.jpg


Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
Vi uopšte ni ne koristite teleofon [emoji16]

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
Prvih 7/8 sati ga nisam koristio skoro uopste :D

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno