Šta je novo?

Nokia 7 Plus

To su sve "nove" opcije iz androida 10 [emoji3]
Nije za to kriv hmd nego Google.
Ambijent ekran je sada lockscreen haha kada podigneš telefon...
A ekran ti zasvetli zbog opcije new notification koja se nalazi u Display/lockscreen display

1c0bb5c880e5a4269e6f0ca6e442471e.jpg
 
Šteta za Ambient Display.
Ovako update je fenomenalan. Baterija odlična. Jedino u nekim aplikacijama osetim malo lagovanje prilikom scrolla, secka ponekad (Twitter i Chrome većinom, ostale aplikacije rade ultra glatko). Ne znam kako to da rešim, probao sam clear cache, međutim ne pomaže.

Evo me na kraju dana sa 70% baterije.
SOT:
264ce97e8172bcca6b7f20cc04faca48.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Јел си ресетовао фабрички након апдејта? Батерија одлична
 
Pa 7plus inače ima veću bateriju tj kapacitet u odnosu na druge Nokije.
Ako izgura 40+h recimo i 7h Sota onda može da se hvali [emoji3]
 
Јел си ресетовао фабрички након апдејта? Батерија одлична
Nisam, doduše imao sam u planu, al kako sve trenutno radi potpuno fluidno, izuzev te dve aplikacije, odustao sam bar do narednog month patch-a.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Baterija sabija, svaka čast HMD. Da ne ureknem.
Ceo dan, LTE konstantno uključen, tako da dok sam bio van kuće (neka 3 sata) konstantno je bio na LTE-u, čitao forume, gledao klipove, Reddit, Twitter, u busu malo bio u Mimo aplikaciji...

Na kraju dana- 46%
303a6eb958b52621ae1ce86bd6d27f64.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da li moze neko da mi odgovori ko je preko mts-a da li je dobio decembarski update? Za Januarski da ne pitam...
 
Ček, onda ambijentalni screen je nestao sa updatom? Zbog googla? Ili su ga preimenovali
 
Da li moze neko da mi odgovori ko je preko mts-a da li je dobio decembarski update? Za Januarski da ne pitam...
Niko nije dobio decembarski, pošto on dolazi u sklopu sa Androidom 10.
Kad ti stigne OTA Android 10, dobiješ sa njim i taj Patch. Kod mene je trenutno 10-ka i Decembar Patch. Ali ja sam ručno instalirao.


Što se tiče Ambient Display, potpuno je izbačen, jer je Google odlučio tako. Postoji zamena u vidu Google Assistant Ambient Display-a, ali radi samo kad je telefon na punjaču.
I ova očajna zamena za Lift to check phone koja pali kompletan lock screen je glupost neviđena. Krenem da ubacim telefon u torbicu upali se ekran, e sad to ne bi bio problem da je touch disableovan, ali pošto nije moram ručno da ga gasim jer detektuje dodire od platna torbice.




Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kakav debakl, a nokia celu marketing strategiju zasnovala na tom ambient ekranu, pogotovo sto fali led notifikacija na svim modelima, bruka!
 
Debakl Google-a, pre nego Nokije.
Međutim zaboravih da napomenem, prilikom pristizanja notifikacije, uključuje se stari Ambient, doduše sa malo izmenjenim dizajnom.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Zna li se kad će Ota kod nas?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Odradio sinoc update, prerano je za utiske, ali evo jednog "problema" na koji sam naleteo, a i nasao resenje.
Kad sam azurirao aplikacije na Google play.."Android System WebView" nikako nije mogao da zavrsi instalaciju,
pisalo je "installing" i tako pola sata...gledao na netu, video da dosta ljudi ima isti problem, nekima je tako stajalo i po 10-ak dana.
Resenje je da obrisete Google Play cache, ako to ne uspe (kao meni) obrisite i Google Play storage, restartujte telefon i to je to.
Ponovo ce ponuditi update za "Android System WebView", ali ce ga ovaj put uspesno instalirati.
 
Opalite hard reset posle update-a. Naravno uz backup , znate kako to ide pre H.R.
Inače svi buildovi Android 10 za Nokije imaju bugove, biće tu vremenom još koji update.
 
За сада идем без хард ресета, ради све океј. Уме ли ко да склони оне претходне апликације из app drawer-a?
Свиђа ми се како ради gestures, до сад сам имао апликацију за то, али ово је боља опција. Још само да уклоне и линију белу доле, чини ми се да иду ка томе. Рано је за батерију, видећемо. И да, дарк мод је толико лош визуелно да је боље остати на светлом, мој неки утисак.
 
Odradio sam hard reset nakon apdejta na android 10, za sada sve lepo radi. Cini mi se da malo lepse radi nakon reseta, mozda za nijansu. Nisam do sada naisao na neki problem. Baterija mi je maltene ista kao sto je bila (ne znam koliko treba da prodje da sve sve slegne i da se vidi nakon toga pravo stanje baterije). Izvlacim 7 i po sati sot na 24 sata od punjenja. Doduse toliko sam imao i na prethodnoj verziji androida.
 
Jel vam radi g cam od back rider-a?Meni ne,a i fabricka mi ne radi bas kako treba od kad sam presao na 10-ku
 
Da li je moguce da su unistili onako dobru gcam majku im...Jel zna neko kako da se vratim na 9-ku
 
Da li još neko ima problema sa freezovanjem ekrana, znaci na svakih 5 minuta telefon se zaledi, dok se ne restartuje ili pritisne power off dugme ne može mu bog pomoći...
 
Jel ti upaljen duble tap za budjenje ekrana mene je tako zezalo dok to nisam stiklirao i od tad vise nikad nije
 
Ali kako me nervira ovo za kameru stvarno je bila brutalna od back ridera i ki.....a!
 
Već sam bio odlučio da zamenim telefon, kojim sam generalno zadovoljan, zbog nedostatka stabilnog gcam na android 10-ci, kad konačno izađe nešto da radi stabilno, da ne puca posle par slika i da ne moram svaki čas clear cache i restart telefona.

MGC_7.3.020_Parrot043-v1 + nokia7plus.xml i radi kao što je na 9-ci radio port od back.rider-a.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/

Vidim da je izašla i v2 juče, pa ću i nju da testiram, ali ovo me baš raduje.
 
Nazad
Vrh Dno