Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Ma kakav crni Huawei softver ...
Ovo će sigurno biti ok - čist i uvek ažuriran Android (3 godine) i 4GB RAM-a.

Svi do sada koji su testirali 7+ su imali samo reči hvale za performanse i multitasking, tako da opušteno ;)

Baterija očekivano odlična (8+ sot), Google Camera naravno daje još bolje rezultate ...

Sve u svemu odlično, sad samo pad cena i dolazak kod operatera (zbog 2 godine garancije).

Onda za 300+ € imamo BEST BUY uređaj sa 2 godine garancije operatera i 3 godine softverskog ažuriranja :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne razumes se covece i nemas Nokiu da bi nesto pricao.Multitasking na svim nokiama je los,softver jeste brz i stabilan,ali MT je los i kod mene na osmici koja je flagship pa i na Sirocco i 7 Plus.

Sent from Nokia 8 via tapatalk
 
Naravno jedini minus pored led lampice je i gomila poklonika rahmetli win phone platforme koji dolaze uz brend Nokia i koji se razumeju u android iako je ova nova kineska Nokia od "juče" prešla na android - i to čist koji je na nexus telefonima godinama :D

Nokia 7 Plus review: Come for the value, stay for the excitement

nokia-7-plus-review.jpg


https://www.androidcentral.com/nokia-7-plus-review

The phone was connected to Airtel's 4G network, and received an OTA update bringing Android 8.1 Oreo, the April 1, 2018 security patch, a new camera interface, and numerous stability fixes. HMD India provided the review unit to Android Central.

When it comes to day-to-day usage, I didn't notice any slowdowns whatsoever, and the Nokia 7 Plus was just as fluid as the Pixel 2. The simplicity of Android One combined with the hardware on tap makes the phone one of the fastest in this category.

The primary camera on the Nokia 7 Plus is of particular interest as it uses the same imaging sensor as the Pixel 2. There's a 12MP primary camera with an f/1.75 lens and 1.4-micron pixels that's joined by a secondary 12MP telephoto shooter with f/2.6 lens and 1.0-micron pixels.

Ukratko hvale dizajn (što nije slučaj sa ostalim HMD telefonima) i bateriju što je i očekivano ...

Ima ambient display kao i nexus telefoni ...

There's also an ambient display mode that allows you to preview notifications without switching on the screen. You can also adjust the display scaling options as well as the font size, and you get a blue light filter that can be configured to kick in at a specified time (or from sunset to sunrise). There's a double tap to wake the screen option as well.

Ipak je 3 godine softverskog ažuriranja (mada na android one stranici piše "najmanje 2") što je definitivno jedan veliki plus!

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Otpadaju slova ispod Android One logo-a. :D
Mada, bez obzira na to, telefon je i dalje bombonica.
 
Sve je super , bilo bi jos bolje da ima neku vrstu aod-a , mislim da bi to bilo kompletno , onda mu ne bi ni trebala led not , ali i ovako izuzetno lepo spakovan uredjaj , bice mrtva trka sa Honorom 10...
 
Jeste koska što nema led lampicu, ali bar meni nije "deal breaker" što bi rekli ameri...

Eto tu je ambient i double tap to wake :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ni meni.....

To sam praktikovao i do sada i nece mi tesko pasti na nastavim :)
 
Jel postoji neka aplikacija pomocu koje bi ekran trepereo na svakih tipa pola minuta, kada stigne neka poruka ili slicno...ili bi to previse trosilo bateriju? :D
 
Led je fail epskih razmera za bilo koji uredjaj, i tu nikakvih izgovora nema. Jbna dioda nije rocket sience, i svaki tel koji je nema zasluzuje sve kritike.. Mogli su makar aod da stave kao na nokia 8, pa nek srce bateriju, ionako je veca

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ima ali kakve to veze ima. Neko ne voli aod, isti dosta više troši bateriju, svetli u mraku i sl.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ima valjda mogućnost da se isključi u odabrano vreme. Da ne svetli noću. To je na lumijama odrađeno fantastično.
 
AOD inace radi samo za propustene pozive,sms,emailove i kalendar i alarm.Nema opcije da javi ako imas bilo kakvu drugu notifikaciju tipa facebook notifikaciju ili poruku na viberu.
 
Poslednja izmena:
U prevodu beskoristan je :D
 
Na ovom testu gsmarene nesto kamera brljavi u desnom uglu na svakoj slici koja nije iz bliza kadar.
 
AOD inace radi samo za propustene pozive,sms,emailove i kalendar i alarm.Nema opcije da javi ako imas bilo kakvu drugu notifikaciju tipa facebook notifikaciju ili poruku na viberu.
Kako nema? Motorola ima za svaki app AOD, cak i da odgovoris na poruku.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ko je spominjao Motorolu? :)

Poslato sa STF-L09 uz pomoc Tapatoka
 
@blue moon , ako pricamo o ovom telefonu mozda i nema , ali to se lako resi nekim update-om.

Generalno naravno da ima notif. za whatsapp , messenger i ostalo , da nema toga bio bi skoro pa beskoristan....

Glupo je reci da je beskoristan ako prikazuje Calendar , Mailove , propustene pozive , negde ce mozda za taj cenovni rang biti sluzbeni mobilni telefon i samim tim ima sve sto je nekom takvom korisniku potrebno....
 
U sustini, kamera, dizajn, kvalitet izrade i softver su bitne prednosti N7+, kao i GPU deo chipseta za nekog ko igra (zahtevne)igrice na telefona.

Sad, da li to opravdava duplo vecu cenu, diskutabilno, nisam detaljno gledao razliku u kameri.
 
Pa ako si čitao do kraja - opravdava :)
Osim svega toga tu je i bajati 5V/2A MicroUSB na RN5Pro ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Citao do kraja, vredi, po njihovom misljenju. Po meni vredi 50% vise, ako kamera jeste primetno bolja, u suprotnom ni toliko.

Zaboravih na MicroUSB :D

U sustini, sve su to sitnice, osim softvera. Ako kamera nije primetno bolja, ne vredi duplo vise, moje misljenje.
 
Poslednja izmena:
Dobra su oba realno , pored svega mislim da nije razlika bas duplo veca , ne verujem da vredi bas duplo vise , sto kaze ivan , 100e verovatno , ali da li 2 telefona za 1 ? Pa tesko...
 
Sacekajte da se pojavi A2,to ce biti pravo poredjenje :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Pa ono, dovoljna je ta slika gde su jedan do drugog da reakcije budu:

1) uf, baš je "bez (bočnih) bezela" ovaj Xiaomi
2) ovo belo kad se uporede telefoni deluje kao jeftina plastika.

E sad diskutabilno i krajnje subjektivno je da li bilo koja pojedinačna stvar vredi 100 evra više... svejedno da li govorimo o kameri ili o vanila Android vs ružni skin... ili "samo" o razlikama u vezi multi-tasking.
 
Ja sam spomenuo (budući) A2 vs N7+....;)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Biće Nokia 7+ bolji telefon i od Xiaomi Mi A2, samo je glavno pitanje cene - tačnije koliko će biti skuplja ...
 
Poslednja izmena:
Pa ono, dovoljna je ta slika gde su jedan do drugog da reakcije budu:

1) uf, baš je "bez (bočnih) bezela" ovaj Xiaomi
2) ovo belo kad se uporede telefoni deluje kao jeftina plastika.

E sad diskutabilno i krajnje subjektivno je da li bilo koja pojedinačna stvar vredi 100 evra više... svejedno da li govorimo o kameri ili o vanila Android vs ružni skin... ili "samo" o razlikama u vezi multi-tasking.
Pa na toj slici se vidi da Nokia ima vece bezele...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno