Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Ma da ali ja telefon kupujem obicno za max 250e. Zeni sam uzeo s8 i odusevljena je a meni ovu nokiu i malo je reci da sam razocaran .ja od telefona trazim bateriju i solidnu brzinu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Prelep telefon, meni se bas bas dopao dizajn, lepo lezi u ruci, soldian ekran, ali kada vidim broj ljudi koji se zali na probleme sa USB portom ne bih ga uzeo ni za kakve pare.
 
Prelep telefon, meni se bas bas dopao dizajn, lepo lezi u ruci, soldian ekran, ali kada vidim broj ljudi koji se zali na probleme sa USB portom ne bih ga uzeo ni za kakve pare.
Taj usb konektor me i dalje muči a nedaju mi se pare za popravku jer ne mislim dugo ostati na ovoj zveri od fona.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pa i da ga zamenis, dzaba kada ce opet otici, koliko vidim tu je neki problem u dizajnu telefona, pominju mnogi kao uzrok to sto je pola porta na zadnjoj masci koja je pod uglom, tako da nema kabl koji se ubode nema oslonac na ramu sa jedne strane kao kod drugih usb type-c telefona.
EDIT: I da, koliko kosta uposte zamena konektora? Da ne pominjem sto se skida ekran, menjaju trake, zajebancija cela oko tog posla.
 
Poslednja izmena:
Pa i da ga zamenis, dzaba kada ce opet otici, koliko vidim tu je neki problem u dizajnu telefona, pominju mnogi kao uzrok to sto je pola porta na zadnjoj masci koja je pod uglom, tako da nema kabl koji se ubode nema oslonac na ramu sa jedne strane kao kod drugih usb type-c telefona.
EDIT: I da, koliko kosta uposte zamena konektora? Da ne pominjem sto se skida ekran, menjaju trake, zajebancija cela oko tog posla.
Jedni traze 5300rsd ja sam našao za 2500rsd ali nedam pare [emoji16] nek traje koliko traje.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
A kupljen na crno ili zvanicni servis to smatra fizickim kvarom?
 
A kupljen na crno ili zvanicni servis to smatra fizickim kvarom?
Kupljen preko operatera.
Oni kazu da je sve u redu sa usb c konektorom njima bitno da pokazuje da puni. A to sto nece da mrdne ni jedan % to njima nije bitno. Telefon se puni normalno samo pod odredjenjm uglom i to ne sme da se dira telefon dok se puni. Sreća koristim Apmere aplikaciju pa gledam kad sam potrefio pravi ugao.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Od tolikog hajpa o kvalitetu, izradi, dobrom softveru i na kraju nista dobro nije ispalo od Nokia telefona. Bagovi u softveru, problemi sa ekranom, portom, za vecinu telefona troma podrska.

Za malo nisam uzeo N7 Plus juna prosle godine, prevagnuo sam za Redmi Note 5 6/64 jer je i ta verzija bila 50-60e jeftinija od osnovne verzije N7 Plus u Kini, retko dobra odluka.

Tresla se gora, rodio se mis.
 
Pre mesec dana sam ženi uzeo redmi note 6 (koji je kako sam čitao skoro isti kao redmi note 5) i mogu iz prve ruke da kažem da je n7p dosta bolji telefon u skoro svim segmentima.
Mogu da razumem ogorčenost ljudi koji su imali probleme sa portovima, ekranima itd. ali ima i nas koji nismo imali ni jedan od tih problema. Šta znam, verovatno smo imali sreće.
Čak mi je pre neki dan ispao iz džepa na beton (u onoj originalnoj silikonskoj futroli, bez ikakve zaštite na ekranu), i nikakvo oštećenje nije pretrpeo.
Imam i ja par zamerki vezanih za softver, ali se sve u svemu kod mene telefon odlično pokazao.
 
Redmi note 6 pro?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pre mesec dana sam ženi uzeo redmi note 6 (koji je kako sam čitao skoro isti kao redmi note 5) i mogu iz prve ruke da kažem da je n7p dosta bolji telefon u skoro svim segmentima.
Mogu da razumem ogorčenost ljudi koji su imali probleme sa portovima, ekranima itd. ali ima i nas koji nismo imali ni jedan od tih problema. Šta znam, verovatno smo imali sreće.
Čak mi je pre neki dan ispao iz džepa na beton (u onoj originalnoj silikonskoj futroli, bez ikakve zaštite na ekranu), i nikakvo oštećenje nije pretrpeo.
Imam i ja par zamerki vezanih za softver, ali se sve u svemu kod mene telefon odlično pokazao.
Isti slučaj i kod mene. Da ga ne ureknem, ali "kida" kako radi! [emoji16]

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ima li nekih vesti o tome da li Android Q beta dolazi na N7+

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poceo i glupi otisak da zeza i lepo izbrisem sve snimnjene otiske kako bi postavio nov ali nece da snimi jer izbacuje gresku , restartujem telefon i ubacim desni kaziprst ali i dalje mi ne dozvoljava levi, cudo je sto mogu da otkljucam i sa levi i sa desni kaziprst iako mi ne pokazuje da je snimnjen.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Generalno imam ga 3 meseca i generalno sam zadovoljan telefonom.Daleko od toga da je savrsen,a tek ne opravdava trenutnu cenu od oko 350e,ali sobzirom da me je uz paket od 1500din izasao 24000 na 24 rate ok-ej mi je,ali ga za kes nikad ne bih ni u ludilu uzeo.Pre bih dodao jos malo i uzeo s8 koji je zver za ovaj ili bih uzeo xiaomi a2 za 190e.Opet ponavljam za sada sam zadovoljan i nemam problema videcemo vremenom.Ali ako mislite da ostali tel.nemaju problema varate se pocev od hauwei-a srednje klase pa i ostalih.Dajem primer kolega je od muke razbio p10 lite koliko je bagova imao,drugi kolega kuka na mate 20 lite,brat se zali na honor play.....Tako da se ne lazemo savrsen tel.a pogotovo u srednjoj klasi gotovo da i ne postoji.
 
Можда ми се чини, али мислим да батерија боље држи на овој фебруарској закрпи
 
Čini ti se [emoji16]

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Izgleda da je baterija dobra nego sam ja cjepidlaka, ocekujem cuda (a izgura po 2-3 dana kada ne koristim mnogo 3-4h SoT, dan oriscenja ide sigurno po 5+h). Kada je aktivan mobilni net (barem 10h dnevno) osjeti se na bateriji dosta, pogotovo ako je losiji signal. Tada se javlja alarmtimer kernel wakelock u najvecoj mjeri. Cak i Quick Tile napravio da prebacujem 2G/3G, gasenje Lokacije i Private DNS (jer mi nesto crpi bateriju to isto kao i VPN blokiranje reklama) kada je iskljucen ekran i sl. Bas pratim BBS nista cudno nema. A na Pie-ovoj statistici vise od ekrana trose i Android System nekad i Google Play Services. Izgleda da je to i normalno na Pie iako do sada nije bilo, jer adaptive brightness radi svoje. Kada si na Suncu Ekran ce biti na prvom mjestu.

Dobar tel., ispeglali su sve one sitne bagove (baremkod mene) kao ona povremena zamrzavanja i sl. nisam nasao manu. Jedino sto mi brljavi touch sa tempered glassom, ono sto sam spominjao grounding issue, bez glassa extra radi, ali ga ne skidam.
 
Poslednja izmena:
To sa tempered glassom si u pravu dosta ljudi se zali na zastitno staklo da ih zeza tac,a vidim i na netu dosta problema na raznim telefonima,brat se zali na honor play-u da ga zeza tac i da hoce da ga skine.Meni zna neki put malo da zeza,ali kao sto rece running ne skidam ga ni za zivu glavu,a pogtovo zbog posla.
 
Naručio za drugara zamensko staklo za N7plus, 500din. Pa ako nekome bude trebalo ima na aliju.
ad62250bebae851334200279198fb881.jpg


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ja telefon koristim klot.
Najbolje tako.

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Ja mislim da to salju svi telefoni, sve je to isto samo se ne sazna odmah. :-devil-:
 
Ja mislim da to salju svi telefoni, sve je to isto samo se ne sazna odmah. :-devil-:
Verovatno svi kineski telefoni salju podatke u Kinu. Secam se jos pre kad je neki menadzer iz Xiaomija to indirektno rekao... Jeste da i Google to radi, ali kod njih si koliko toliko sigurniji.
 
Zbog čega si kod Google-a sigurniji?
Kako god, juče sam klincu kupio neku Lino igračku, i kada sam stigao kući prvu reklamu koju sam video kada sam upalio telefon je bila za Lino igračke. Ovakve mi se stvari redovno dešavaju. Prisluskuju bukvalno 24/7.
 
Jaran i ja se nešto raspravljali oko transplataciji kose.
Ubio me fejs o reklamama, a nisam kucao u telefon ništa samo smo razgovarali.
 
Tako sam ja pričao gde da nadjem ljubav svog života. Udjem na fb ono zahtev mi poslala bas devojka mojih snova. Danas 3godine posle još smo u braku. Hvala guglu sto me je prisluškivao. [emoji848][emoji16]

Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Ja sam Face-u i Google-u davno ukinuo pristup mikrofonu baš iz navedenih razloga :)

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Pustili su update WW 3.51F March 2019.
Ne znam da l smem da ga instaliram preko sadasnjeg WW 3.39B SP03 Febuary 2019?
 
Nazad
Vrh Dno