Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Mene raduje sto je baterija konacno dobra kao na Oreu.
P.S. moracu da probam tu Gcam.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Već sam bio odlučio da zamenim telefon, kojim sam generalno zadovoljan, zbog nedostatka stabilnog gcam na android 10-ci, kad konačno izađe nešto da radi stabilno, da ne puca posle par slika i da ne moram svaki čas clear cache i restart telefona.

MGC_7.3.020_Parrot043-v1 + nokia7plus.xml i radi kao što je na 9-ci radio port od back.rider-a.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/

Vidim da je izašla i v2 juče, pa ću i nju da testiram, ali ovo me baš raduje.
Gde mogu da nadjem taj .xml fajl?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Već sam bio odlučio da zamenim telefon, kojim sam generalno zadovoljan, zbog nedostatka stabilnog gcam na android 10-ci, kad konačno izađe nešto da radi stabilno, da ne puca posle par slika i da ne moram svaki čas clear cache i restart telefona.

MGC_7.3.020_Parrot043-v1 + nokia7plus.xml i radi kao što je na 9-ci radio port od back.rider-a.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/

Vidim da je izašla i v2 juče, pa ću i nju da testiram, ali ovo me baš raduje.
Ma ne radi ni v1 a ni v2
napravljene fotografije ne ostaju u galeriji

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Meni v1 radi bez problema već 5 dana, stabilno, baš ga često testirao, normalno čuva slike.

Meni je PX stalno pucao.

@Dreamer_: nokia7plus.xml ima[ tamo gde skida[ i .apk, klikni na configs, pa nađi dole za Nokia 7 plus.

Napraviš folder /ConfigsCamera7/ na telefonu i iskopiraš ga tamo. Kad instaliraš i pokreneš gcam, dva puta klikni na crni ram oko dugmeta za slikanje i pojaviće ti se meni da uradiš restore setovanja iz tog fajla.
 
Interesantno je da Nokia 7 plus opušteno gura i gazi novije modele, pogotovo kad se uštima dobra verzija gcam-a!
 
Meni v1 radi bez problema već 5 dana, stabilno, baš ga često testirao, normalno čuva slike.

Meni je PX stalno pucao.

@Dreamer_: nokia7plus.xml ima[ tamo gde skida[ i .apk, klikni na configs, pa nađi dole za Nokia 7 plus.

Napraviš folder /ConfigsCamera7/ na telefonu i iskopiraš ga tamo. Kad instaliraš i pokreneš gcam, dva puta klikni na crni ram oko dugmeta za slikanje i pojaviće ti se meni da uradiš restore setovanja iz tog fajla.
E hvala puno, probacu da nastelujem.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Moja greška - nisam uradio config
Sada sve funkcioniše bez problema.

Hvala

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
I koja je na kraju najbolja verzija gcam za 10-ku?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Od Parrot043 developera poslednja verzija tj 7.3.020. Ali moras da uradis ovo sto je Mighty78 napisao.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Hvala ljudi. Probaću navedenu verziju.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Meni baterija bolja na desetci nego na Pie.
Sad drzi kao na Oreu u pocetku.Screenshot_20200321-195458.jpg

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Takođe kod mene baterija fenomenalna. Ovaj telefon je ostao nešto najbolje što je Nokia izbacila nakon povratka na tržište. I još nema dostojnu zamenu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Takođe kod mene baterija fenomenalna. Ovaj telefon je ostao nešto najbolje što je Nokia izbacila nakon povratka na tržište. I još nema dostojnu zamenu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Jedina mana USB-C port za punjenje!
Kod mene je posle 14 meseci kao i prvog dana, bez prekida, radi fast charging, sve o.k.,
jer nisam koristio telefon dok se puni, ali ipak..
 
Primetio sam, a verujem i vi da je mnogo bolji video zapis na default aplikaciji dok je na ovoj koju ja imam Google PX dosta lošiji zvuk, ne znam da li može ili ne može da se reši nije ni bitno. Nisam da kažem nezadovoljan PX kamerom ali opet bih da nadjem neku malo bolju ali za snimanje i zvuk okoline dosta je bolja default kamera.
 
Pušten April patch.
Naredni će biti obimniji MR update sa ispravkama bagova.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da li možda imate problema sa baterijom? Ja jedva izvlačim po 6 sati i to dodje do 7-8%. Evo sada sam na 51% a 2h11min SOT-a, probao sam da gasim neke aplikacije, gasio digital wellbeing, ne znam šta još da radim...
 
Imam isti problem

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da li možda imate problema sa baterijom? Ja jedva izvlačim po 6 sati i to dodje do 7-8%. Evo sada sam na 51% a 2h11min SOT-a, probao sam da gasim neke aplikacije, gasio digital wellbeing, ne znam šta još da radim...
I kod mene je baterija nešto lošija od prošlog apdejta, mada danas sam instalirao majski apdejt, koji osim security patch-a donosi ispravke bagova i težak je 1.5GB.
Baš me zanima kakvo će stanje sad biti.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pre nekih 15 sati sam napunio bateriju do 100 %...sada mi je na izmaku i imam 5h sot...do pre nekoliko dana sam glat izvlacio 8 i po sati. Odjednom tako drasticna razlika...nista mi nije jasno.
 
Sot varira zbog raznih stvari, mozda je neka app u pozadini vukla bateriju ili nesto od gugl servisa... Kad to primetis, da brzo padaju procenti - restartujes telefon. U najgorem slucaju (sto se zna desiti nakon update-a) factory reset.
 
Ljudi kod mene je tel.godinu ipo dana i baterija sasvim ok drzi od jutra do spavanja ga bas,bas retko punim,a generalno igram igrice i gledam serije na njemu preko dana.Ne znam sto se zalite na bateriju i sta ocekujete od nje posle godinu,godinu ipo koriscenja normalno je da ce za taj period drasticno da opadne kapacitet i radni vek baterije.Ja sam i sad prezadovoljan koliko drzi posle godinu ipo
 
Da li uzeti 7.2 posle ovog telefona?

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Nikako. Osim ako nisi bas ono hardcore poklonik Nokia brenda.

Brat ima 6.2, koji nije toliko drugaciji od 7.2 i taj telefon je samo za one bas prosecne i sporadicne korisnike.

7.2 je danas zastareo telefon prakticno u svom rangu. Imas isti taj SD 660 kao i u 7 Plus koji je vec smenjen sa dve generacije novih procesora samo u svojoj seriji (665,662), onda vec prakticno staru eMMC 5.1 memoriju dok gotovo svi telefoni tog ranga dolaze sa UFS, 10W punjenje danas kada je 18W postao minimum, baterija i autonomija ispod proseka. Kamere ne znam kakve su jedino.
A posto imaju isti ekran 6.2 i 7.2 jedino to mogu da pohvalim zasto sto bas imaju dobar LCD, tu su se ulozili.

Uporedo gledano 7 Plus je bolji telefon od 7.2, tako da to ne bi bio nikakav upgrade.

Ja sam pre Xiaomija koristio Nokiu 6 i Nokiu 6.1, i bas su bili dobri midrejndzeri tada. 6.2 i 7.2 su blago receno fail, dva telefona koja cim su se pojavila bila su godinu-dve stari prakticno.

Prica se da bi 6.3 i 7.3 mogli da dodju u mnogo ozbiljnijem paketu i da je Nokia kao uvidela gresku, ali ti telefoni nece pre jeseni, ako i tad.
 
Pa to, radio sam i ja poređenje, i plus mi deluje jači za svoje vreme nego 7.2 za svoje. 7.3 ima dobar spec, ali 4GB ram? Videćemo šta će doneti godina kasnije.

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
7 plus je bila medju top midrejndzerima kada je izasla.
Cini mi se da je proglasen telefonom godine u klasi.
Fora je sto taj telefon nije nikada dobio pravog naslednika.
7.1 je bio ok telefon, prodavao se i on, ali 7.2 za svoju cenu je prosto bio debeli podbacaj.

Vec ce pise iz raznih izvora o 6.3 i 7.3, i barem sudeci po glasinama popravice tamo gde su najsuplji, pa bi trebalo da dodju sa SD 7xx, baterijom od barem 4K, boljim kamerama...

Videcemo.
 
7 plus je bila medju top midrejndzerima kada je izasla.
Cini mi se da je proglasen telefonom godine u klasi.
Fora je sto taj telefon nije nikada dobio pravog naslednika.
7.1 je bio ok telefon, prodavao se i on, ali 7.2 za svoju cenu je prosto bio debeli podbacaj.

Vec ce pise iz raznih izvora o 6.3 i 7.3, i barem sudeci po glasinama popravice tamo gde su najsuplji, pa bi trebalo da dodju sa SD 7xx, baterijom od barem 4K, boljim kamerama...

Videcemo.

I u odnosu na N7.2 skuplji najmanje 200€ !
Nokia je preterala sa cenama, preskupi su telefoni.
 
Nešto slabo ih viđam na oglasima polovne. Šta mislite koliko mogu da dobijem.
2 god star
Od prvog dana staklo na njemu i case. Očuvan 9.9 od 10. Jedino gde se vidi da je korišćen je kod senzora otiska i na ulazu usb-c porta. Inače sad ću da ga nosim u Mts da srede usp port jer gubi kontakt prilikom punjenja. Još je u garanciji. I sa njega sam sad prešao na mi note 10 lite i mogu reči da sam zadovoljan
Cenim 100€ min 10000 din. Ako ne mogu da dobijem toliko neću ni da prodajem

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno