Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Face unlok postoji i dalje,u okviru Smart Lock menija i zove Trusted face,ali te opcije postoje odavno na androidima,ja je imam na Sony Z2 na androidu 6.
Ako zakljucas full telefoni onda ga podignes sa stola i upreris ka licu i ako se full oktljuca to je pravi face unlock,a ako i posle okljucavanja Trusted face opcijom,moras dodatne opcije radis,tipa unosis sifru,radi pattern xem ti takav Face Unlock.
 
Poslednja izmena:
Svaki telefon ima poneki bug koji se provlaci, kao ovde taj zvuk za notifikacije. Sto se pametnih opcija tice, sta ocekujes od Android One uredjaja osim Google azuriranja?
 
A koju si podršku dobio od Nokie? Da nisu popravili svoju smrdljivu kameru? Da nisu dodali neku pametnu opciju? Da nisu sredili bag sa slabim zvukovima notifikacije? Rekao bih da su sklepali telefon i ostavili Googlu svu softversku podršku. Evo gde smo. Šta sledeće sklanjaju? Zvuk zvona? Osvetljavanje ekrana? Dobri stari Google? Obožavam ih.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Nije to do Google-a nego do Nokie.

Ne dobijaš ti direktno od Google-a update, nego ide ovako

Google > Nokia > korisnik
 
Danas sam i ja nabavio ovaj telefon, progledao sam nakon buđavog Windows-a. Sve leti... Odličan uređaj!

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jeli ima nekog ko je uzeo ovaj telefon u telenoru?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Možda je i mali off: Jel može neko da mi prosledi podešavanja za internet kod mts-a, jedva sam bio namestio na Lumia telefonu, sad pokušavam na ovom i nema šanse.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
u e**i-u je 45890rsd i dobije se kupon od 6000rsd za kupovinu bilo čega u radnji, čini mi se kao trenutno najbolja kupovina za keš, i još domaća garancija.
 
u GT kosta 45000 ali nema kupona
 
Izasao Android 9 DP3 za N7 plus. Radi za sada stabilno, glatko i brzo, veoma lepo.
Nisam stigao da uporedim fotografije sa GCam i Stock aplikacijom ali mislim da nista nije menjano i da je GCam definitivno vrhunska aplikacija za ovaj telefon.
GCam MGC_5.3.015_4.apk radi odlicno bez ikakvih podesavanja izuzev slow motion.
Ono sto je iznenadjenje bar za mene u odnosu na DP2 je povratak klasicnog nav bara kao kod Orea. Kazu da ce u DP4 moci da se izabere koji tip ce se koristiti.
Baterija je za sada u rangu kao sto je na Oreu.
Sistem na Android 9 DP3 zauzima tacno 10Gb sto je manje u odnosu na prethodnu verziju.
Displej sada ima Always on funkciju koju mozete ukljuciti i da je stalno na displeju ili iskljuciti i koristiti kao i do sada kada se podigne telefon.
Ako neko odluci da instalira DP, OBAVEZNO URADITE HARD RESET pre instalacije jer je u suprotnom moguce da se jave neki bagovi.
Ko zeli slobodno neka se poigra sve preporuke.
96fb69f61bb9401d70e52c936a91c203.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ima li negde full uputstvo,korak po korak kako da instaliram?Neki link?
 
Hvala,aj videcu ako mi dosadi njegov goli stock Oreo sistem. :)
 
Instalirao sam GCam_5.3.015-Pixel3Mod-Arnova8G2-v4Beta3.apk , sto se ticne fotografija u kući, nekako sive, loš kvalitet boja, previše hladne, profile mode je super.

SJutra ću probati po danu, ali ovo do sada što sam vidio, stock camera je mnogo bolja u kući na svijetlo.
 
Instalirao sam GCam_5.3.015-Pixel3Mod-Arnova8G2-v4Beta3.apk , sto se ticne fotografija u kući, nekako sive, loš kvalitet boja, previše hladne, profile mode je super.

SJutra ću probati po danu, ali ovo do sada što sam vidio, stock camera je mnogo bolja u kući na svijetlo.
Za sada Arnova GCam app ima problema sa saturacijom boja, mora da se podesi. Imas na XDA forumu za N7 plus otvorenu temu za GCam a na strani 53 imas uputstvo sta podesiti da se dobiju kvalitetne boje.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pa nema to fabricki, na masi telefona je to izbaceno u posednjih par godina.....
Face Unlock potpuno nebitna i losa opcija na bilo kom telefonu po mom misljenju, ajde da tako kazem "lakse se probija", fingerprint je i dalje majka...
 
Mislim na pravi FM radio, koji hvata signal preko slusalica. Aplikacija koje strimuju radio preko neta ima milion, ali nije to to.
Znam na sta mislis , na youtube je link odgovarao na pitanja o telefonu i rekao je da ima fm radio ali nema stock app e sad da li se zajebao on oko definicije fm radia ne znam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Fm radio veliki minus za bilo koji telefon.
Volim da slusam radio stanice kada putujem, ili kada se odmaram...
Da strimujem i trosim 5x vise baterije i mb je glupost.
Fm receiver troši minimalno bateriju. 4 sata da slušaš neće da skine 10%, ekran ugašen...
A striming (preko app i mobilnog/wifi neta) je isto kao da imaš upaljen youtube, baterija se troši brže od papira u opštini...



Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Da li neko zna može li da app drawer ima pozadinu sa bilo kojom pozadinom koja nije fabrička, onaj led i zvezde? Meni samo sa njom dobije tamni overlay, kada stavim bilo koju drugu pozadinu, app drawer ima tamnu ili svetlu flat boju.
 
Face unlock i sve ostale iz smart lock opcije su se odjedanput, iznebuha pojavile. Bez ikakvog vidnog peča ili obaveštenja, samo - puf. Tu smo. Ovde lud zbunjenog redovno povaljuje. Sad da vidim kada će ponovo da nestanu.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
FM radio je bio podrazumevan na telefonima od vjeki & vjekova, nije da mi je deal breaker ali ga jesam povremeno koristio. Putovanje autobusom, suncanje na plazi... Tako da sam se bukvalno shlogirao kada sam shvatio da ga nemam na ovoj Nokii. Ono, sta je sledece, ukinuce kalkulator :)

Cudna je to prica, sad kada sam se malo informisao ispade da je postalo praksa u poslednje recimo dve godine, uglavnom na telefonima iz srednje i vise klase. I niko nije uspeo do kraja da razjasni da li proizvodjaci zakljucavaju FM chip, ili pak Google ne pruza native podrsku za FM od Androida 7. A u oba slucaja, kao razlog su zahtevi provajdera mobilne telefonije, da bi primorali korisnike da streamuju radio (tj. trose net).

Pa se digla dreka u USA, tradicionalno za njih - "sta ako bude atomski napad pa nestane interneta, FM ce ostati jedino sredstvo komunikacije...". Onda je npr. Samsung naknadno omogucio FM radio na S8 (samo u USA, ako sam dobro protumacio), da li otkljucavanjem chipa ili dodavanjem API-ja u Android ne zna se, ali opet - bez native aplikacije; vec treba instalirati izvesnu NextRadio aplikaciju (dostupnu samo u Amerikama), koja kao jedina moze da pruzi FM funkcionalnost... Prism, anyone?

Ja se nesto nadam da bi Nokia mogla naknadno da doda FM radio. Ali ako su u AndroidOne programu, verovatno ne bi smeli - cak i da zele. *mjau**mjau**mjau*.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima od danas sam i ja član Benchmarka i ponosni član ove Nokije 7 plus koja mi se jako svidela prateći vaše postove koje nisam mogao da komentarišem ali sam rešio dilemu šta da uzmem izmedju nje i Huawei P20 lite-a.Naime uzeo sam juče ga na rate preko MTS uz dvogodišnji ugovor i tarifu Morava 2, da je jeftino nije ali nadam se da će telefon opravdati moja očekivanja od jednog telefona šta sve treba da ima.Kao i mnogima fali mi malo radio obzirom kada sam napolju da sam dobio svega 512 mb interneta a to se brzo potroši :( ali je telefon extra uzimajući u obzir šta mi je potrebno sve od jednog telefona znači dobra baterija,dobre performanse,tu i tamo dobra kamera itd. Videćemo kakav će mi utisak ostaviti jedino me nervira jer nisam mogao naći ako neko zna da li može na Nokia 7 da se promeni navigation bar taster back je na levoj strani a ja sam jako navikao na desno a koliko vidim nema tu opciju? :( Nadam se da ćemo još diskutovati u narednim postovima lep pozdrav :D :)
 
Pozdrav svima od danas sam i ja član Benchmarka i ponosni član ove Nokije 7 plus koja mi se jako svidela prateći vaše postove koje nisam mogao da komentarišem ali sam rešio dilemu šta da uzmem izmedju nje i Huawei P20 lite-a.Naime uzeo sam juče ga na rate preko MTS uz dvogodišnji ugovor i tarifu Morava 2, da je jeftino nije ali nadam se da će telefon opravdati moja očekivanja od jednog telefona šta sve treba da ima.Kao i mnogima fali mi malo radio obzirom kada sam napolju da sam dobio svega 512 mb interneta a to se brzo potroši :( ali je telefon extra uzimajući u obzir šta mi je potrebno sve od jednog telefona znači dobra baterija,dobre performanse,tu i tamo dobra kamera itd. Videćemo kakav će mi utisak ostaviti jedino me nervira jer nisam mogao naći ako neko zna da li može na Nokia 7 da se promeni navigation bar taster back je na levoj strani a ja sam jako navikao na desno a koliko vidim nema tu opciju? :( Nadam se da ćemo još diskutovati u narednim postovima lep pozdrav :D :)

Podesavanja - Sistem - O telefonu
Ides do dna menija, do "broj verzije" i kliknes na to 7-8 puta da bi aktivirao "opcije za programera"
Vratis se u Podesavanja - Sistem, pronadjes "opcije za programera" i tamo aktiviraj "nametni smer rasporeda zdesna nalevo"
 
Mnogo dobra funkcija ove sedmice je Ambient display,mnogo bolja nego Glance na osmici.
Dal se moze na osmici nekako namestiti da fon kad ga uzmes u ruke na zatamanjenom ekranu pokazuje ako ima obavesti kao na ovde na 7 plus?
 
Mnogo dobra funkcija ove sedmice je Ambient display,mnogo bolja nego Glance na osmici.
Dal se moze na osmici nekako namestiti da fon kad ga uzmes u ruke na zatamanjenom ekranu pokazuje ako ima obavesti kao na ovde na 7 plus?
Ako moze, trebalo bi da bude u System>Gestures>Lift to check phone

Na N7 plus Android P mozes da izaberes ili jedno ili drugo, tako da ako nema za sada bice uz Android P

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nema, ima samo Glance u Display settings.Videcu da nadjem ako postoji neka aplikacija,neki mod,nesto...
 
Nazad
Vrh Dno