Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Uradio sam mu reset.Smorilo me bilo sto baterija dosta brzo curi u sleep modu.
Takodje sam uradio jedan tweak sa xda foruma,mozda je bilo reci o tome,ali evo napisacu sta treba da se uradi.

Udjiteu podešavanja telefona pa 'Apps & Notifications' -> show all. U gornjem desnom uglu klikni na tri tačke za više opcija i aktiviraj 'Show system'. Nadji aplikacije:

Battery protection
PowerMonitor
Power saver

Otvori app i klikni na Advanced. Nadji 'Modify system settings' i UGASI im tu mogućnost.

Zatim nadji sledeće aplikacije:

com.evenwell.PowerMonitor.overlay.base.s600ww
  com.evenwell.powersaving.g3.overlay.base.s600ww

Obe ove aplikacije otvori i idi na DISABLE.

-To je to,pratite potrosnju nakon toga i vidite.

Evo mog trajanja zadnjeg

b332856511a56ad0a0ddd0dc70acc370.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nemam Viber kao ni Instagram ni Messenger, tu su whatsapp, yahoo i gmail konstantni update, rezultati, 2 banka aplikacije, sportklub PL Fantasy i jos par igrica....oko 70app ukljucujuci one sa kojima dolazi, nikakvi sistemski procesi/app ubijeni/disableovani
 
Nemam Viber kao ni Instagram ni Messenger, tu su whatsapp, yahoo i gmail konstantni update, rezultati, 2 banka aplikacije, sportklub PL Fantasy i jos par igrica....oko 70app ukljucujuci one sa kojima dolazi, nikakvi sistemski procesi/app ubijeni/disableovani
Jako zanimljivo [emoji16] a osvetljenje ekrana jel na automatski ili rokas ručno na 20-30% ?

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
haha :D automatika, a trenutno na 43 %
Moras nam dati full instrukcije onda šta kako [emoji23]
Od apliakcija do accounta koji koristis mozda tvoj acc manje vuče bateriju [emoji23] salim se.
Ali prosto ne verovatno da toliko drzi. A kazes samo si factory roknuo. Dal dopunjujes po malo pa nas zavlacis [emoji1787]

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
hahaha :D kapiram da vecini Instagram i messenger najvise jedu bateriju, messenger nemam iz nekih licnih principa

Nemam razloga da zavlacim, dacu moj telefon nekome sa foruma ako hoce na dan da ga koristi, ali da ga vrati sutra bar sa 40-50 % jer ja znam koliko trosi :D
 
hahaha :D kapiram da vecini Instagram i messenger najvise jedu bateriju, messenger nemam iz nekih licnih principa

Nemam razloga da zavlacim, dacu moj telefon nekome sa foruma ako hoce na dan da ga koristi, ali da ga vrati sutra bar sa 40-50 % jer ja znam koliko trosi :D
Nema potrebe za tim. Verujemo ti svi ovde na forumu [emoji16]



Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
Sve moguće instalirano i popaljeno osim one pametne baterije i automatskog svetla....[emoji39]
Vazda na blututu , vajrlesu i četri ge-u![emoji4]
34e7b89b730cf1a354802e87178a0dc3.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Sve moguće instalirano i popaljeno osim one pametne baterije i automatskog svetla....[emoji39]
Vazda na blututu , vajrlesu i četri ge-u![emoji4]
34e7b89b730cf1a354802e87178a0dc3.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
I dalje ne verujem HOW [emoji23]
Isto osvetljenje na auto.?

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
E posle ovoga je morao na punjac...

Screenshot_20190921-170035.png

Inace ne mogu nikako da namestim punjac, a da pise da se brzo puni....
 
Kako si koristio telefon kad ti je ovako drzao? Nije mi bas jasno.

Sent from my Huawei P30
 
Pa kao i svaki dan, napisao sam gore sta imam i koristim od app
Konstantno na 4G radnim danom 8-18
Posle toga zavisi od obaveza recimo, cetvrtkom ga ne koristim uopste recimo 18-20 pa posle wifi i tako u krug...
 
E bas da se zezam toliko.....

Battery saver palim samo rucno i jednom.me je spasio kad sam se vracao iz Vojvode Stepe na Novi Beograd sa 6% da izdrzi do kuce

Palim ga u bas neophodnim situacijama, a generalno se trudim da praznim telefon uvek do 2/3/4% i tek onda stavim na punjac
 
Itekako je moguc ovakav rezultat za bateriju, ja slican rezultat imam na Nokiji 6.1 stim da ja bateriju uvek punim kad opadne ispod 20% obicno izmedju 15-20% (2 dana i 7.5 do 8h sot ili 3 dana i 6-6.5 sota).

Viber, WhatsApp, dva email naloga, Huawei Health i sat povezan preko bluetooth-a nekih 2 do 3 sata dnevno, ukljuceno adaptivno osvetljenje i baterija, 90% wifi i 10% 4G. Nemam Messanger, Instagram, Facebook aplikacije i poenta je da gasim sve sto ne koristim inace i trenutno (GPS ukljucujuci i skeniranje lokacije preko wifi i bluetooth-a, bekap svaga na Google, "Mobile data always active" u developer options, google asistenta...)
 
Evo kod mene stanje od danas,tapatalk, viber, fb, messendzer,skype i par poziva.
fd477df356a835c248137f4e4352afc1.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
FB i Messanger su aplikacije kao je neverovatno trose bateriju i bez njih bi sigurno imao bolju bateriju.
 
Pozdrav, da li je neko od forumasa imao problem oko zamrzavanja ekrana. Cesto mi se desi da ekran zamrzne nakon cega moram da ugasim pa opet upalim ekran.
Vjerujem da je neki softverski problem jer da je hardver ne bi gasenje i paljenje ekrana popravilo stanje.

Kontam da nije mozda do firmware vezije touch panela, jer nekad mi se desi da skrolam i ekran isto kao da izgubi osjetljivost do te mjere da ne registruje skroll. Gašenjem ekrana na power dugme i ponovnim paljenjem problem nestaje i onda se nakon nekog vremena opet pojavi.

Problem se ponajvise pojavio nakon nadogradnje na veziju 9.
 
Ima o tome tema na xda forumu,desavalo se ljudima. Meni konkretno nije,ali ja mislim da bilo i na forumu ovde nekih koji su prijavili to.
 
Pozdrav, da li je neko od forumasa imao problem oko zamrzavanja ekrana. Cesto mi se desi da ekran zamrzne nakon cega moram da ugasim pa opet upalim ekran.
Vjerujem da je neki softverski problem jer da je hardver ne bi gasenje i paljenje ekrana popravilo stanje.

Kontam da nije mozda do firmware vezije touch panela, jer nekad mi se desi da skrolam i ekran isto kao da izgubi osjetljivost do te mjere da ne registruje skroll. Gašenjem ekrana na power dugme i ponovnim paljenjem problem nestaje i onda se nakon nekog vremena opet pojavi.

Problem se ponajvise pojavio nakon nadogradnje na veziju 9.
Desavalo se meni i onda je prestalo samo od sebe.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kod mene je sve pocelo od julskog update-a. Do te mere je islo da mi je par puto doslo da ga lepo otucam o patos... U toku kucanja poruke, neko me pozove, jednostavno ne reaguje sve dok se ne zakljuca ekran, zatim otkljuca i posle toga radi normalno neko vreme. Iskreno, mislio sam da je vrisnuo jer su temperature ovde kod mene bile nepodnosljive, medjutim, avgustovski update, sve ok. Prva dva dana je nesto zezao i posle toga nista. Sada je opet pocelo kao u julu, stvarno je iritantno, do te mere da telefon ne moze da se koristi normalno...
 
Kod mene je sve pocelo od julskog update-a. Do te mere je islo da mi je par puto doslo da ga lepo otucam o patos... U toku kucanja poruke, neko me pozove, jednostavno ne reaguje sve dok se ne zakljuca ekran, zatim otkljuca i posle toga radi normalno neko vreme. Iskreno, mislio sam da je vrisnuo jer su temperature ovde kod mene bile nepodnosljive, medjutim, avgustovski update, sve ok. Prva dva dana je nesto zezao i posle toga nista. Sada je opet pocelo kao u julu, stvarno je iritantno, do te mere da telefon ne moze da se koristi normalno...

E uprvo ovo je i kod mene. Desilo se par puta da me neko zove ja ne mogu da se javim jer zaledi. Stvarno iritantno. Gledam po netu ni reset ne pomaze. Vjerovatno je neki memory leak ili nesto cim se gasenjem ekrana stanje popravi. Izgleda da nema druge nego cekati android 10 i nadati se da ce ovo biti popravljeno.
 
Meni je telefon otkazao. To jest otišao je neki deo na matičnoj pa neće da puni telefon nikako. (Nije do usb c konektora)
Imao sam generalno mnogo problema na n7+. Nikad vise nokia

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ne znam, vecina je imala probleme sa ovim telefonom ,ali ja ne. Od svih mana jedino zameram to sto telefon nece da se puni drugim punjacem osim njegovim fabrickim. Nije hteo da puni ni sa huawei quick chrgerom ni sa LG quick chargerom.
 
Nazad
Vrh Dno