Šta je novo?

Game streaming

Igram razne igre od malih nogu, mislim da su najveći oblik umestnosti, jer je u njima sve i slika, i zvuk i priča.
Ali nikako ne mogu da razumem zašto bi gledao nekog kako se igra, jednostavno ne razumem potrebu za tim, meni je to jako dosadno i nije mi interesatno da gledam drugog kako se igra, a pogotovo još da im platim.
Ta paralela sa sportom je tačna, u čemu je razlika da li gledao kako neko igra fubal na terenu ili na konzoli, za mene je dosadno i jedno i drugo, sport na tv-u ne gledam, (čak igranje sporta na kompu mi je bezveze skroz), isto mi je dosadno, jer ne učestvujem ni u jednom ni u drugom.
Ali bez obzira što ja to ne gledam, ipak na kraju mogu da ih razumem, jer je jedno i drugo zabava, samo što su ukusi različiti pa se neki pronalaze u jednom, a neki u drugim itd


...
E sad, ako nije profesionalan gejmplej zašto bi gledali tu osobu? Odgovor na pitanje je jako prost... Zašto pola Srbije gleda reality emisije svakodnevno po ceo dan.

Ovo nije odgovor već pitanje na pitanje, ili si hteo da kažeš da ti je publika maloumna ?

Zaključak
Da je Twitch platforma i Youtube potpuno ******, ne bi bile danas jedne od najpopularnijih i najprofitabilnijih platformi na svetu. Tako da iskreno ne znam šta oni koji ne razumeju poentu i svhru streaminga traže na ovom forumu.
Možda je bolje da se drže televizije.
Sama informacija da je youtube i twich zarađuju pare i da su popularni, ne znači ništa, nije nikakv argument, ne odgovara na postavljena pitanja, a ni na merilo za kvalitet.
Po tome što si sad rekao, pomenuti Parovi i Farme su popularni, zarađuju puno para pa su samim tim i kvalitet?
 
Poslednja izmena:
Igram razne igre od malih nogu, mislim da su najveći oblik umestnosti, jer je u njima sve i slika, i zvuk i priča.
Ali nikako ne mogu da razumem zašto bi gledao nekog kako se igra, jednostavno ne razumem potrebu za tim, meni je to jako dosadno i nije mi interesatno da gledam drugog kako se igra, a pogotovo još da im platim.
Ta paralela sa sportom je tačna, u čemu je razlika da li gledao kako neko igra fubal na terenu ili na konzoli, za mene je dosadno i jedno i drugo, sport na tv-u ne gledam, (čak igranje sporta na kompu mi je bezveze skroz), isto mi je dosadno, jer ne učestvujem ni u jednom ni u drugom.
Ali bez obzira što ja to ne gledam, ipak na kraju mogu da ih razumem, jer je jedno i drugo zabava, samo što su ukusi različiti pa se neki pronalaze u jednom, a neki u drugim itd




Ovo nije odgovor već pitanje na pitanje, ili si hteo da kažeš da ti je publika maloumna ?


Sama informacija da je youtube i twich zarađuju pare i da su popularni, ne znači ništa, nije nikakv argument, ne odgovara na postavljena pitanja, a ni na merilo za kvalitet.
Po tome što si sad rekao, pomenuti Parovi i Farme su popularni, zarađuju puno para pa su samim tim i kvalitet?

Naravno da kvalitet i suština Happy-evog reality programa nema nikakve veze sa gejmingom. Poređenje je usmereno na one koji plaćaju razne pakete televizije, a ne shvataju kada neko podrži nekog strimera koji strima po 8 sati dnevno.
Poenta je da ljudi ne gledaju lajv strimove samo zbog profesionalnog gejmpleja već i zbog interakcije sa strimerima (ličnostima na koje se ugledaju) koja nekada nije bila moguća.
Twitch i Youtube su slobodne platforme, tako da ono što za nekog predstavlja kvalitet ne mora predstavljati i za tebe. Svako pojedninačno će naći nešto što ga interesuje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Poenta svega je da Twitch gejmeri uzimaju dobre pare, što od donacija, što od pretplate/subscribe, ko ih gleda, gledaju oni kojima je to interesantno i zanimljivo, ko im donira, doniraju im oni što ih vole, doniraju im jer im je to ćeif i doniraju im da ih podrže, nekima je strimanje posao i od toga žive.

http://adria.ign.com/igntube/3033/interview/upoznajte-youtube-zvezdu-bunny-girl
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno