Šta je novo?

R1200 ili R2200G?

Dovahpig

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
19.12.2011
Poruke
2,703
Poena
230
Bok ekipa, imam dilemu, matori Phenom ide u penziju, ostajem veran AMD al ne mogu da prelomim izmedju ova dva.
Integrisana Vega mi ništa ne znači jerbo imam RX470, a čitao sam da 2200g nema TIM nego pastu koja nije bas neki provodnik, manje l3 keša ali radi na većoj frekvenciji.
Da li je 1200 ipak bolji izbor?
Koju bi b350 budžet ploču preporučili, svaki dinar manje znači.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ako te apsolutno nije briga za iGPU i ako ti je cenovna razlika znacajna, nema razloga da ides na 2200G.
 
Nevelika razlika u ceni između 1200 i 2200g a sa ovim drugim bar imaš "rezervnu" grafiku. Ako ti je grafička na nivou 1030 - Rx 550 onda je i bolja intergrisana.
 
Ja bih uzeo R3 2200G ako ti je sad bas hica da moras da uzmes. Out of box boosta na 3.7ghz i vise ti ne treba. Za svaki slucaj treba imati iGPU, jednom iskusio sta znaci nemati, ne ponovilo se :)
 
U cemu ce se videti razlika zbog manjka kesa, u konkretnim situacijama?
Igre i pojedine aplikacije,sintetika kao passmark i slicne ne pokazuju dobit veceg l3 kesa,najpre se videla razlika u igrama izmedju athlona i phenoma mada onde je bila razlika bez l3 protiv 6mb l3,na ryzen je manja razlika ali ipak nezanemarljiva.
 
Poslednja izmena:
Da li bi se recimo videla razlika u brzini konvertovanja video materijala?
Da li sa LC600H-12 moze da se racuna na neki OC bilo cpu bilo igpu ili ne?
 
Poslednja izmena:
Dovoljan je lc i za oc i za neku diskretnu grafu kasnije, koja nije vrliki potrosac. Stavise i karte koje trose 120-130w, dakle sa jednim sestopincem. Naravno, ne treba biti skrt na napajanju, za 2-2.5k vide imas dosta boljih napajanja, ali za taj novac lc je super.
 
kupovati napajanje od 15-20 za komponente koje vrede 300+ evra je po meni čista ludost, neki minimum su bronze+ napajanja od 5-6k din a već za 7-8k din mogu da se kupe gold 550-650w. LC 600w office ima max 330w što je doduše dovoljno za ryzen confu, al ako ništa stepen iskorišćena energije mu je max 60%, tako da se kupovina boljeg napajanja pored svih prednosti isplati za godinu-dve samo kroz potrošnju struje...
 
Taj rating nema nikakve veze sa kvalitetom napajanja.
 
Hvala Vam na pojasnjenju, sto se napajanja tice pitao sam iz razloga jer ga vec imam. Koliko sam razumeo nema problema sa njim za slucaj OC cpu i gpu, a sto se tice diskretne verovatno bi maximum bio neko GTX1050 ili ti?

Sta bi to bilo do 5-6k a sta do 7-8k?
 
Onda i nema sta da kloka, ako uzme kartu tog ranga. CPU boosta na 3.7 i to je sasvim ok. Konfa u globalu ce vuci u igrama 220-230w maksimum, i to je upitno. Dovoljan je taj LC i neki objektivno minimum da budes miran. Opet, ako ima prostora za 2000-2500din vise ima ozbiljnih napajanja.
 
Covek nigde nije ni rekao da ce da uzme 1060 :D Jedino ako mu je to poredjenje sta moze da pogura to napajanje i proc.
Uzmi 1050Ti ako imas novce i uzivaj. Proc metnes na 3.8 i cao :)
 
Čovek već ima RX 470. Sudeći po stranju na tržištu, verovatno još 3 godine neće menjati grafičku :)

Uzmi jeftiniji procesor. Možda je 2200G bolje rešenje - u radu nema razlike (zapravo je 2200G i brži), a veća će mu vrednost biti prilikom naredne prodaje (bar 10€). Oba su više nego dovoljna za 1080p 60 FPS u AAA naslovima. Ako uzmeš 2200G nemoj ga klokovati. Ako uzmeš 1200, ne moraš ga klokovati :)
 
Nazad
Vrh Dno