Šta je novo?

Amig 1000 psu 110v

Zenon

Cenjen
Učlanjen(a)
07.05.2010
Poruke
58
Poena
160
Jer ima neki hack da prebacim 110 u 220 v Amiga 1000 psu iz Chemerike :)
 
Jedini za koji znam je da kupiš 220V->110V adapter, mislim da ima za 1-2k dinara dovoljne snage.
 
Moze i da se napravi s tiristorom smanjenje napona faznim zasekom pod uslovom da je copersko napajanje unutra. Vecini coperskih napajanja ovo ne smeta posto ionako rade s jednosmernim naponom. U ovom slucaju se radi negde oko 150-160v.
Ne znam koliko bi bilo pametno probati s jednom diodom u faznom vodu cime se dobija "pola" napona iza diode. Licno ovo nisam i nebih probao s napajanjem racunara ,ali sam koristio s nekim lemilicama koje su mi bile prejake pa im se ovako malo smanji snaga.
 
Ja hocu da dupliram a ne da smanjim, ili sam te pogresno razumeo?
 
Imas masinu koja radi na 110v a kod nas je 220v. Ili ja nisam tebe shvatio pa si ti u americi pa treba tih 110 da dupliras na 220 za evropsku verziju amige.
Pojedina PC napajanja su imala prekidac za 110/220V tako da su mogli da rade svuda. Za pocetak pogledaj o kakvom napajanju se radi klasican trafo ili coperski tip napajanja.
Verovatnije je da je u pitanju coper tip pa mozda ima sanse da se "prevede" na 110v po semama iz pc napajanja.
Ili mozda i auto trafo 110/220V https://en.wikipedia.org/wiki/Autotransformer
Samo razjasni situaciju gde amerika ili evropa i tip napajanja u amigi
 
Poslednja izmena:
Evropa , znaci imama Americko napajanje na 110 a treba mi Evropsko na 220.
Nisam otvarao samo napajanje unutra, rastavio sam celu amigu i sastavio je da bi je ocistio mada je bila extremno cista.
E sad rastavicu je ponovo za vikend i izvadicu napajanje i slikam detaljno da vidimo sta je.
 
Sustina je onda da treba da smanjis napon sa evropskih 220 na americkih 110v i to da teras u napajanje.
Ako je svicer/coper u pitanju onad moze i 150-160V jednosmerne struje posto se toliko dobije iza greca i kondenzatora u PSU u delu napajanja svicer tranzistora.
 
Nazad
Vrh Dno