Šta je novo?

dobar dual sim telefon, cena nije toliko bitna

-=crusader=-

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
07.02.2005
Poruke
995
Poena
320
dakle imperativ je da je dual sim

vrlo pozeljne karakteristike:

- dobra baterija ~3000mAh (jos ako je removable to je vrh)
- dovoljno brz procesor u rangu recimo snapdragona 801
- 5" ili veci ekran ali da nije neka sumanuta 4k rezolucija, max 1080p
- bar 16gb interne memorije i card slot ili 64gb interne (mada pre varijanta sa karticom)
- pristojna kamera u rangu S3 ili bolja, nista spec
- root/bootloader unlocking friendly


trenutno imam Z2 i sasvim sam zadovoljan njime sto se vidi iz gore navedenog :D jedini problem je sto nije dual sim jer imam potrebu za sluzbenom karticom a ne nose mi se dva telefona pa nikako, udomio bi Z2 i sluzbeni J3 2016 i spojio to u jedan pristojan dual sim telefon

odluka mi treba relativno brzo pa zato trazim savete inace bi odradio sam research... jesu li pravili s5 u dual sim varijanti?
 
moj thread, i do what i want :D


"Kada pada kisa onda ekran moze da poludi ali srecom tu je opcija gasenja displeja dok se snima u tim uslovima. Ispade da pretezno klasicne neznalice hejtuju sony i uopste me ne cudi takva pojava u danasnjem ''insta'' svetu."

a sta ako hocu da pogledam nesto na netu u tim uslovima, neki telefon na netu recimo, isto da ugasim ekran?! lol, e onda sam ga stvarno "ugasio" (bukvalno), klikce sam linkove gde god padne kapljica ili jos bolje blokira ceo display jer detektuje 15 pritisaka sve na svoju stranu...

classic fanboy, eno nasao sam te da branis sve moguce sony Z telefone po svim temama :D ****s ga ako je tebi to posao onda super, ja nisam prodao Z2 da uzmem S5 jer mi nije vredelo cimanja to je otp isti telefon i evo koristim ga i dalje al vazno da sam ja fanboy, ma idi begaj :D


Samsung A5 ili Xiaomi A1, discuss
 
Poslednja izmena:
Samsung A5 2016 duos ako navataš negde pa jos po mogućnosti sa lolipopom. Znam da je neko na forumu prodavao čak i duos + nezavisno slot za sd karticu (dal beše za koreju model nisam siguran), to bi bio pun pogodak po meni. Ako ćeš više da investiraš onda s7 duos, p10 ili one plus 3t po meni, šta više voliš.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
@crusader

Sad vec ozbiljno sumnjam da si ikada imao S5 u rukama a posebno u to da si taj fon koristio "po kisi" :) Tj ubedjen sam da sve pises bukvalno napamet ali nema veze, kako sam kazes "tvoj thread" pa valjda imas pravo i da izmisljas :)
S5 ekran je, inace, malo manje osetljiv na kapi vode od Z2/3, to je odavno poznato ali Z ekran bar moze da se iskljuci dok se snima (touch block) i ima zaseban taster za kameru/kamkorder.

Ali s obzirom da volis da pises napamet (kao svaki fanboj) kapiram da ove cinjenice nista ne znace [emoji23]

Kupi lepo S7 DS i bices u tripu da ti je fon iz 2025. god. u odnosu na konkurenciju :)

s5
 
Poslednja izmena:
Zasto ne porucis nesto iz Kine, vecina telefona je dual sim, a specifikacije mozes da biras bukvalno, sve su kombinacije zastupljene?

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Sta ce mu cajnadroidi pored A serije DS ili S7 DS sa domacim garancijama? :)

s5
 
Pa dobro, ali nisu to jeftini telefoni, narocito taj S7 duos. Plus sa tim polovnjacima nikada ne mozes biti nacisto. Video sam dosta slucajeva gde ljudi lose prodju sa tim polovnim telwfonima pa nekako po inerciji sam vise za nove telefone.

Sent from my C105-8 using Tapatalk
 
Nisu ni jeftini, nisu ni preskupi a u praksi se (do)pokazalo da nema problema. Zasto da ne uzme bar neki A DS Samsung? Ili S7 DS (verovatno hajpujem s7 jer sam soni fan :-d)

s5
 
Honor 8/9. Daleko bolji od S5. Imam sva 3 i svi so korisceni kao ds. Moji telefoni, znam sta pisem
 
Samsung A5 2016 duos ako navataš negde pa jos po mogućnosti sa lolipopom. Znam da je neko na forumu prodavao čak i duos + nezavisno slot za sd karticu (dal beše za koreju model nisam siguran), to bi bio pun pogodak po meni. Ako ćeš više da investiraš onda s7 duos, p10 ili one plus 3t po meni, šta više voliš.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

tesko cu iskopati 2016 jos za tamo neko trziste, jos neotvoren... razlika bi bila nikakva u ceni a za klasu je bolji 2017 po dosta faktora... kolko vidim i evropski A5 DS 2017 ima dedicated SD card slot pored sim 2 slota, duplo storagea, bolji gpu, svasta nesto...


S7 DS je 400e a realno mi ne treba pogotovo sto je razlika u odnosu na A5 malo vise CPU snage i dosta vise GPU snage, ne provodim zivot na telefonu nit igram igrice pa da mi treba ... po koji tekst procitam na netu, nadjem nesto kad mi treba, navigacija, etc... ne koristim neke prezahtevne sajtove, neudoban mi je rad na telefonu nezavisno od brzine... sve sto koristim i Z2 otvara sasvim dobro, mnogo mi je bitnija baterija koja je kod A5 efikasnija (tj SoC je efikasniji) a za skoro duplo manje para... Xiaomi A1 je bukvalno duplo manje od S7 a opet mi vrsi posao apsolutno, ima ga ortak, odlican je fon pogotovo za novce koje kosta (sub 200e)...

moram da bacim oko i na OnePlus mada ih nesto nema kod nas, najradije bi uzeo od nekog svercera ili operatera neotvoren telefon pa sta mi upadne, bolje nego da me neko namagarci sa potvrdjeno losim primerkom, koriscenim, za 20-30e manje...

jednom prilikom mi je lik uvalio HTC One X kao nov, otvoren, proban, sve super kad ono na 3G razgovori seckaju nista me ne cuju ljudi, na 2G radi normalno, baja je to naravno znao zato ga je i prodao, kad sam ga zvao objasnjenje je bilo "pa ti prebaci na 3G kad ti treba internet", lol... al se zajebao sto je dosao kolima sa registracijom pa sam ga posle nasao i uzeo nazad svoje novce... ne bi se mlatio opet tako, nemam racunicu za par desetina evra...

jel ima neko da baci u PM nekog pouzdanog ko radi sa OnePlus "uvozom"?
 
Gremlin sa foruma...imaš ga na kp. Inače nisam skontao da traziš isključivo novi telefon.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

nije bas iskljucivo, kada bih nasao nekog pouzdanog da znam da prodaje zarad upgreda a ne zato sto je dobio falican primerak to bi bilo ok mada su male sanse za tako nesto jos specificni modeli za specificna trzista...


Mislim da je za tebe Xiaomi A1 idealan telefon.

i meni se cini tako, gledam i Mi Note 3, Mi Max 2, etc, skroz su dobri modeli, mozda prelomim za neki phablet... kapiram da QC moze da bude malo problem kod Xiaomia mada ni veliki brandovi nisu sto su bili pre 30ak godina kad se znalo da je sony marka a kinez kinez, sad je skoro sve isto... eto na sony popustio ip58, samsung na flagshipovima ima ekrane koji "nagore" jako lako, pojavljuju se linije, na S3 mi je jednostavno crkao ekran posle godinu i po, morala je kompletna zamena... Xiaomi i ako crkne/razbije se nije ga greota zameniti...
 
Moja preporuka Mi A1.Bolji je od A5 2017.
Imao sam i ja ostu dilemu početkom oktobra,prelomio kupio Mi A1 i nisam se pokajao ni sekunde!!!!

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
ne znam bas da je bolji, u sustini su isti s tim sto exynos samsung ima malo bolji gpu, malo bolju autonomiju, bolji ekran, dedicated memory slot... al je otp toliko i skuplji, nekih 20% sto mi stvarno nije neki izdatak...

jedino sto bih uporedio je software, android one tag na A1 je bas full prica (prakticno je "nexus")

doduse i samsung je prilicno dobar sa softwareom sada i touch wiz ima neke stvari koje ne verujem da cu uspeti da ostvarim na A1, tipa skaliranje rezolucije, moze biti jako korisno

moram i da proverim kakva je varijanta za root/custom kernele za oba, mislim da ce to presuditi
 
Jesi siguran da i A5 moze da skalira rezoluciju?
Inace, mislim, da rezolucija ne igra uopste primetnu ulogu ako ne igras igrice, kada se poredi identican ekran (isti broj fizickih piksela sa koristi, samo GPU manje radi).
Jesi pogledao A9/A9 Pro? Zbog baterije.

OP3/T ti nije za razmatranje, kamera (default) nije neka. Sa GCam kazu da je bolje, nisam isprobavao.
 
da, ima drugarica A5 i moze da skalira doduse mislim da je per application a mozda je i global... za igrice mi ne treba vec za recimo navigaciju koju koristim ponekad jako dugo a nema nikakav text niti bilo sta sto bi scaling pogorsao tako da mi i per application radi posao a mozda se navucem i na neku igricu, who knows...


A9 nema nigde, nasao sam jedan na KP i lik je zvucao mnogo shady, telefon je kao koriscen malo ali je ustvari nov jer je kutija nova i punjac neraspakovan, garanciju ili racun naravno da nema :D bilo mi bas smesno, eno i moja kutija od 2,5 god starog Z2 je glanc nova, znaci i Z2 je nov :D



EDIT: per application je, kroz game launcher

"This app allows you to boost the performance of a game by limiting the resolution or save battery by capping the frame rate."
 
Poslednja izmena:
A9 DS se valjda nije prodavao zvanicno kod nas. A5/A7 izgleda isto nisu, cak ni ovi iz 2017., barem kod MTSa nisu (sto znaci da verovatno ih nema).
Za razliku od J serije, koja za 2017 postoji zvanicno DS kod nas. U prevodu mislim da nema pravih garancija za A DS seriju, isto kao i za S7 sto bi dobio. Mada znam - nista to ne znaci. Za Samsung barem izgleda tako.

Za screen resolution, na S7 postoji global, kao u prilogu. S' tim sto ja birghtness ionako drzim na 75-80%, znaci ovih -10% ne menja nista.
Sa ovim modom definitivno baterija traje duze. Ali barem 5x vecu razliku sam video izmedju dve verzije Google PLay Services naspram svega ostalog po pitanju baterije :( A na to ne mozes uticati.

Ako ti A1 odgovora, mislim da nema razloga da ides na Samsung trenutno.
 

Prilozi

  • Screenshot_20180225-123229.png
    Screenshot_20180225-123229.png
    316.1 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
toliko ima modela svega i svacega da nije vise realno lol, pogotovo sto se Xiaomi modeli toliko preklapaju sa klasama da evo potrosih ceo vikend :D

sad gledam Xiaomi Mi Note 3 noviji SD660, odlicna baterija, na granici za phablet, dual sim, brdo ram-a, dosta bolji gpu, noviji cpu cores... hits all the spots, A1 i njegov SD225 gpu je slabiji od adreno 330 u Z2 sto mi se bas i ne svidja, kapirao sam da je bar isti ili za dlaku bolji a ustvari je losiji nekih 10% sto je malo meh... desava se na Z2 da malo sece iGO kad se zumira i okrece, iskreno ne znam da li je do CPU ili GPU, ako je ipak do GPU onda ne mogu zaista da idem na losije od adrena 330, nije realno... A5 sa mali gpu i skaliranjem bi to resio bez problema ipak ako je uopste do GPU...

sto vise gledam, manje znam

jel zna neko pouzdano od cega najvise zavise performanse navigacije poput iGO, CPU, GPU ili oba?
 
Poslednja izmena:
Ne, ozbiljno pitam, previše mi je to, jer ipak pričamo o telefonu iz 2014(doduše flagship), i jedan od najboljih Mid range soc-eva iz 2017...
Mada gledaj, na kraju i do optimizacije ti znaci dosta, a na a1 ti je čist android.

Mislim da nema potrebe uopšte razmišljati o s5 i tim matorcima.
2017+ telefoni i to je to.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Momci, trolovao sam malo juce na
tmb_vinjak_rubin_1l_nova_flasa_811.jpg
nema potrebe za ljutnjom :)

Ali stvarno mislim da treba uzeti samo neki noviji DS telefon (2016+ model, koji god) posebno kada budzet nije limitiran na 100e.
 
Poslednja izmena:
@crusader, da li si razmisljao o Mi Mix 2?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

jesam a sad vise naginjem ka Xiaomi Mi Note 3 zbog SD660

Ne, ozbiljno pitam, previše mi je to, jer ipak pričamo o telefonu iz 2014(doduše flagship), i jedan od najboljih Mid range soc-eva iz 2017...
Mada gledaj, na kraju i do optimizacije ti znaci dosta, a na a1 ti je čist android.

Mislim da nema potrebe uopšte razmišljati o s5 i tim matorcima.
2017+ telefoni i to je to.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

https://www.notebookcheck.net/Qualcomm-Adreno-330.110714.0.html

https://www.notebookcheck.net/Qualcomm-Adreno-506.175993.0.html

nema mnogo veze optimizacija, gledas median scores pokupljene sa vise uredjaja, jednostavno 506 nije bog zna sta... cak na starijim testovima adreno 330 ubija 506 mnogo vise od 8-10%, sto je donekle i ocekivano, 330 je pravljen u vreme tih starijih testova i tu je na "domacem terenu"...
 
Poslednja izmena:
I mene zanima bas od cega u raznim aplikacijama zavisi da li ima laga.
KOnkretno meni OP3T toliko brze i sajtove neke (problematicne, tipa Kayak, i slicne Flight search varijante uglavnom) otvara i od S7, a od S5 vec bas primetno brze.

Dok mape ne primetim razliku.
 
Nazad
Vrh Dno