Šta je novo?

Sta mislite o

NemanjaDk93

Tool Maker
Učlanjen(a)
11.10.2011
Poruke
1,857
Poena
245
... ovoj polukonfiguraciji?

ryzen5 1600

CRUCIAL 16GB Ballistix Sport DDR4 2400MHz CL16 KIT BLS2C8G4D240FSB sa hladnjacima

MSI B350 PC MATE

To je sve novo sa garancijom tacno 400e

Prodao sam moj stari cpu ram i maticnu i uspecu skoro pola da otplatim vec...

Sta mislite o ovoj konfi? Ryzen uzimam najvise zbog strimanja, dvoumio sam se jos izmedju njega i i5 8600k ali ipak je ryzen bolji u strimovanju...

Da li ce sve raditi kako treba tj da li znate mozda da li ryzen nece zezati sa ovim ramom itd?
 
ram 18k dinara...
Pa koju plocu da kupim onda a da nije preko 11k dinara? Gledao sam za ovu ploci i svi kazu da je OK... ma ne mogu da cekam toliko jer sam bez kompa vec....
 
Poslednja izmena:
Pa razlika je samo u boji izmedju tomahawk i pc mate :) Inace necu micro atx ploce, samo atx :p

Auuuuuu ne moze ova memorija na maticnu... Nema je u podrzanoj memoriji na MB...
 
Poslednja izmena:
Auuuuuu ne moze ova memorija na maticnu... Nema je u podrzanoj memoriji na MB...

Obicno na sajtovima maticnu ploca stave spisak memorija sa kojima ta ploca radi, ali to znaci memorije koje su oni probali.
A posto ne mogu da probaju sve memorije koje postoje, to znaci da ako odredjene memorije nema na spisku, to ne znacu automatski da ta memorija nece raditi na toj ploci, vec da je jednostavno nisu testirali.

Tako je bilo u doba DDR2 i DDR3 memorija, sad ne znam dal se nesto promenilo kod tih novijih ploca.
 
Što se memorija na QVL listi tiče, ne mora da bude baš na listi, samo pogledaj da ima iste vrednosti kao te.
 
Nebitno je, radice, to je 2400MHz memorija.
 
Narucio sam po vasim savetima ovako:

ryzen5 1600

CRUCIAL 16GB Ballistix Sport DDR4 2400MHz CL16 KIT BLS2C8G4D240FSB sa hladnjacima

MSI B350 tomahawk

LC cc120 Kuler

MS Falcon kuciste

Stize mi ovih dana sve. Valjda ce sve raditi kako treba :)
Hteo sam uzeti kingston ram na 3000mhz ali mi je puno to para da dajem za ram jer i ovaj crucial ce raditi na 2666, bar bi trebalo :p za taj "visak" para od rama sam uzeo taj LC hladnjak jer cu malo da se igram OC sa ryzenom...
 
Poslednja izmena:
Bitno je naravno, eno testova u Ryzen 3 temi za Gta V, licno testirao.
Ako se igra na 60Hz ekranu, tada je nebitno.
Doduse, to je retko CPU intenzivna igra. 2666MHz je optimalno, 3K je pozeljno, ali ne vredi doplacivati previse. Da ne citiram ceo post, ukratko, prelaskom sa 1x8GB 2400MHz CL17 na 2933MHz CL15 se dobija ~30% bolji average FPS u Gta V. Sa 70 na 90 otprilike, tamo sam detaljno pisao.

Naravno, smanjio sam rezoluciju da bih odradio testiranje, da bih otklonio GPU bottleneck. Svakako imam stav da treba balansirati graficka podesavanja tako da average bude na nivou osvezavanja monitora, pa tek onda detalji.
 
Poslednja izmena:
Ma igram na 1920x1200 na 60hz sa gtx 770 2gb... Bas sam gledao testove sa ramom i najveci skok je sa 2133 na 2666, sve visi klokovi su jako jako malo poboljsanje, skoro neprimetno a razlika izmedju kingstona na 3000mhz i crucial na 2400 je 5000din...
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, uzmi lepo taj od 2400mhz i digni na 2666mhz, ne bi trebalo da bude ikakvih problema. Proveri po nasim radnjama, bas ako hoces bilo je i 2666mhz Kingston kitova za (u ovoj sumanutoj situaciji na trzistu) ok novac.
 
Poslednja izmena:
Ma gotovo je sad... Samo da ovo radi kako treba ne treba mi nista vise :)
 
Tomahawk je ok ploca.

Poslednji MSI bios je odlican, ali se moze desiti da default napon za ram bude 1.5V, kao i da cpu napon skace poprilicno.
Ako ces da radis update(mada bih ti savetovao da sacekas sledecu verziju, ako sve radi ok), obavezno pre i posle bios update uradi load optimized defaults.

Takodje, nemoj da koristis Live Update ili bilo koji drugi program, vec bios update radi preko m-flash, iz biosa.
 
Ok vazi. Nisam jos flashovao bios ali sam citao kako se to radi. Jel treba clear cmos posle update biosa ili moze samo load optimized defaults? Ma radicu OC i CPU i RAMa tako da nece default napon biti... Moram naci samo na netu kako to sve ide jer ne znam na ovim ryzen plocama i procesorima kako to ide i sta je safe a sta ne...
 
Clear CMOS je naj bezbednije, pre i posle.
 
Evo samo da javim da su mi stigle komponente danas i da sam prezadovoljan! Sklopio sve i upalio iz prve, instalirao svez win 10 i radi komp ko sat :) Hvala na savetima!
 
Nazad
Vrh Dno