Šta je novo?

Снимање преко микрофона на Creative Audigy SE

Učlanjen(a)
01.04.2010
Poruke
45
Poena
154
Добар дан! :)

Добијам снимке слабог квалитета преко микрофона на Creative Audigy SE PCI SB0570. Пре сам снимао на старом компјутеру који има на плочи интегрисану Creative/Essoniq ES1373 PCI 128 и она солидно снима са обичним Genius веб микрофоном. Тај снимак није неког посебног квалитета, али се може слушати. Снимао сам акустичну гитару и вокал.

Купио сам Creative Audigy SE и на овој картици тај исти Genius микрофон прави више шума него на интегрисаној Creative/Essoniq ES1373 PCI 128.

Пробао сам на Audigy SE и са динамичким микрофонима Philips SBC MD150 и копијом Shure M58 микрофона, шума нема много, али је проблем што су ови снимци мутнији и тупљи него са Genius микрофоном, Гениус даје чистији и јаснији звук. А ови микрофони и кад су највише појачани доста слабије хватају звук од Geniusa, снимци су тиши. Иначе, од ова два микрофона Philips SBC MD150 и копије Shure M58, нешто чистији и јаснији звук даје та копија Shure M58, али ето, обични Гениус веб микрофон даје чистији и јаснији снимак од ова оба микрофона, и најрадије би снимао са тим микрофоном. :)
Али не знам како да решим то? Да пробам са неком другом музичком картицом, или има неко друго решење?

Не знам како интегруша Creative/Essoniq ES1373 даје мање шума са тим микрофоном, него Audigy SE? Да ли је та интегрисана картица боља?

На два компјутера имам интегрисане картице Realtec High Definition audio, и ту су снимци најлошији, са највише шума.

Има ли разлике у квалитету снимка преко микрофона на картицама SB Audigy SE и SB Live 5.1?
 
Па нисам имао ту миксету ни кад сам снимао са опремом коју наведох у претходној поруци, и одговарао ми је квалитет снимка. Мене занима како то да интегруша Creative/Essoniq ES1373 даје мање шума са тим Гениус микрофоном, него Audigy SE? Испада да је Аудиџи лошија картица за снимање. Или се можда разне музичке картице боље или лошије уклапају са разним микрофонима, тј. могуће да би неки други микрофон давао боље резултате на Аудиџи него на тој интегруши? И да ли ако пробам са још неким музичким картицама и тим микрофоном има шансе да добијем снимак са мање шума? И са којим картицама би вредело покушати?

А не дају ми се паре за миксету. :)

У крајњем случају ћу пробати са опцијом за уклањање шума у програму Аудасити. :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da SE ima slican control panel kao X-Fi kartica, bar po ovome sto gledam po netu.
Ovako, vidi da skines i instaliras Daniel_K drajvere za tu karticu (zadnje drajvere). Nacices na njegovom blogu. Naravno deinstaliraj drajvere pre toga. Takodje, nadam se da si deinstalirao drajvere zvucne sa ploce i iskljucio zvucnu u biosu.

Kad startujes control panel, posle instalacije, skroz sa desne strane imas ikonicu sa klizacima. Za kontrolu I/O uredjaja (mixer). Spusti klizace ili ako ima mute za SPDIF i Line In, a namesti za mikrofon do daske. I zadnji desni klizac ima u vrhu rec crvenim, na vrhu istog imas strelicu na dole i tu izaberi microphone i tu setaj klizac do zadovoljavajuceg nivoa.
Inace, i iznad micriphone klizaca isto imas strelicu na dole (nadam se), ali ne mogu da se setim sad sta tacno stoji iza toga.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
audigy se (i njene novije iteracije Audigy Value , SB Live! 24-bit i x-fi xtremeaudio) , inače važi za jednu od najgorih diskretnih audio kartica koje su se ikad pojavile na tržištu.

"The Sound Blaster Audigy 2 SE (SB0570) is similar to the Audigy SE and Live! 24-bit edition in that it does not have a hardware DSP as part of the audio chip. As such, it puts far more load on the host system's CPU. "

što će reći, eksterna integruša. kupi bilo koju iole profesionalniju karicu EMU 0404 , esi maya, m-audio audiophile ... sve to sad košta tepsiju ribe
 
Poslednja izmena:
Хвала на детаљном објашњењу, није требало баш толико детаљно, имам прилично искуства са компјутерима, оперативним системима, снимањем музике. Снимио сам петнаестак обрада домаћих поп-рок песама уз акустичну гитару. Али немам искуства са неинтегрисаним музичким картицама, осим то мало са Аудиџи СЕ. :)

Кад сам први пут испробавао картицу поставио сам био драјвере P17X SupportPack 2.7 и Windows Xp види картицу као Sound Blaster X-Fi Xtreme audio. Пробао сам и са Creative драјверима за Audigy SE, али нисам приметио разлику у квалитету снимања.

Не сећам се да ли сам пробао да искључујем интегрисану музичку, њу сам користио за излаз, јер ми је лакше да слушалице укључујем на предњи део кућишта. Мислиш да ако се искључи интегрисана постоји могућност да Аудиџи снима са мање шума?

Што се тиче појачавања гласноће снимања за микрофон, то зависи од осетљивости самог микрофона, ја сам за тај Гениус држао негде на око 70%. :)

А ако не успем да са тим Гениус микрофоном на Аудиџи СЕ добијем снимак који ми одговара, онда ћу гледати да купим неку од тих професионалнијих картица. Мислиш да ће на свакој од тих картица које си навео са тим Гениус микрофоном бити сигурно снимак са мање шума него на Аудиџи СЕ и него на интегруши Creative/Essoniq ES1373 PCI 128? :)
 
Да ли је онда SB Live 5.1 боља од Аудиџи? Вреди ли да њу купујем или да купим EMU 0404? :)
 
Poslednja izmena:
Да ли је онда SB Live 5.1 боља од Аудиџи? Вреди ли да њу купујем или да купим EMU 0404? :)

Bolje idi na X-fi Xtreme Music ili na Xonar.SB-Live je poprilicno zastarela i ne radi dobor sa 64 bitinim sistemima.
 
Bolje idi na X-fi Xtreme Music ili na Xonar.SB-Live je poprilicno zastarela i ne radi dobor sa 64 bitinim sistemima.
Користим 32битне системе Лубунту и Виндовс ИксПе.
Нашао сам фину EMU 0404 за 2000 динара, и њу купујем. :)
Да ли су те две које си навео боље од EMU 0404?
 
ni slučajno
 
0404 je neuporedivo bolja
 
А што се тиче SB Live, може ли бити икакве разлике у квалитету снимка преко микрофона између SB CT4760 Platinum са позлаћеним конекторима и SB0220, или је то све исто? Узео би и једну SB Live картицу, чисто да је имам у колекцији. Ако нема разлике у квалитету, да ли је онда боље узети SB0220 зато што је 3-4 године новија :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno