Šta je novo?

Amd saphire hd 7950 izbacuje error 43 pomoc

killik

Poštovan
Učlanjen(a)
27.01.2018
Poruke
115
Poena
80
Dakle sledeca konfiguracija
Asus a88x plus 3.1
4 gb dd3 ram
cpu A4020 dual apu

Problem je u tome sto kada ubacim gpu hd 7950 saphire i instaliram drajvere izbacuje mi gresku error 43
i kada pogledam u device mng stoji znak uzvika i ne rade drajveri tj graficka

Probao sam sa ddu, instalirao drajvere sa amd sajta ali nista i dalje isto.

Potrbna pomoc ako je neko imao slican problem

Hvala
 
Error 43 su u većini slučajeva (kada drajver neće da radi) hardverski problemi. Tako da je moguće da pomoć nećeš naći na forumu, makar u vidu nekog softverskog rešenja.

edit: Ono što možeš da uradiš jeste: probaš drugi sistem, probaš noviji bios ploče, navedeš koje napajanje imaš-možda je slabo, probaš starije drajvere...
 
Error 43 su u većini slučajeva (kada drajver neće da radi) hardverski problemi. Tako da je moguće da pomoć nećeš naći na forumu, makar u vidu nekog softverskog rešenja.

edit: Ono što možeš da uradiš jeste: probaš drugi sistem, probaš noviji bios ploče, navedeš koje napajanje imaš-možda je slabo, probaš starije drajvere...

Probao sam sa win 8.1 nista
ubacen nov bios nista
napajanje termaltake 650 w
sve drajvere sam probao

Jedino jos nisam probao da je stavim u drugi pci-e slot
 
Ako imaš bios switch na karti, pomeri ga na onaj drugi.
 
Vjerovatno je modovana kartica za mining. Vrati originalni bios ili instaliraj Pixel Clock Patcher.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ti kupuj rudarsku kartu. Ne ti licno, nego svi u buducnosti. Nikako karte od rudara, nikako.
 
Ako je Radeon, pa jos model "bolja kupovina" (7950, 280, 380, 290) 95% da je od prvog dana do poslednjeg dana bio u rudniku.
 
Ati pixel patcher instsliraj nakon instslacije drajvera


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

OK, hvala
probacu kasnije pa javljam

Koje drajvere da instaliram ima ih 5-6

win10-64bit-radeon-software-adrenalin-edition-18.2.3-feb22
Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23
Non-WHQL-Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-ReLive-17.11.4-Nov27
WHQL-Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-ReLive-
 
Tek sad videh u sta se pretvorila moja tema :)


Reseno
Ubacen drugi bios, i kartica je proradila, prihvatila drajvere.

Medjutim , sad mi se javlja problem sa kulerima.
Nece da ih pokrene, jednio kada ih rucno podesim u amd overdrive oni vrte ali tek kad ih stavim na 80 % krenu da rade i kada smanjim na npr 40% odmah se ugase.
Kada polako smanjujem brzinu kulera oni rade, kada ugasim pc i upalim kuleri opet ne rade.
Na auto podesavanje ne rade nikako, ukljucim furmark i nista, temp ide do 70 ali kuleri ne reaguju.
???
 
Poslednja izmena:
Instaliraj Msi Afterburn i ručno namesti vent. Meni je namesteno na veći obrtaj da grafika bude što hladnija.
 
Tek sad videh u sta se pretvorila moja tema :)


Reseno
Ubacen drugi bios, i kartica je proradila, prihvatila drajvere.

Medjutim , sad mi se javlja problem sa kulerima.
Nece da ih pokrene, jednio kada ih rucno podesim u amd overdrive oni vrte ali tek kad ih stavim na 80 % krenu da rade i kada smanjim na npr 40% odmah se ugase.
Kada polako smanjujem brzinu kulera oni rade, kada ugasim pc i upalim kuleri opet ne rade.
Na auto podesavanje ne rade nikako, ukljucim furmark i nista, temp ide do 70 ali kuleri ne reaguju.
???

Verovatno su ležajevi od ventilatora došli do kraja životnog veka, opet se vraćamo na ono da je verovatno drndana 24/7 u nekom rudniku. Naravoučenje za one koji traže jeftinu karticu u današnjem smutnom vremenu srpskog mininga, otvortite četvore oči. Kao što ne bih nikad kupovao polovni auto od taksiste, takođe ne bih nikad kupio grafiku iz rudnika. Ko hoće u današnje vreme da se igra, neka dobro razmisli o kupovini konzole. Cene grafičkih i RAM memorije su van svake pameti.
 
Ko hoce da se igra ima toliko izbora prvi izbor je Apu 2400g ryzen 5 ili 2200g ryzen 3 ustedi se lepo na grafickoj karti i naigras se kao covek,ko hoce graficke karte ima gtx 950,gtx 960,gtx 970 po pristojnim cenama od amd-a ima r7 370,r7 360 itd....

Ne mora da se kupi najnovija generacija grafickih da bi se lepo igralo u 1080p....A realno najveci broj ljudi ima monitore u 1080p...

Ko ima novca za 2k i 4k monitore njemu sigurno nije problem da kupi i gtx 1080 i gtx 1080ti po ovim cenama.....Ram memorija polovnih ima makar koliko hoces i to i sa garancijom....
 
Ne pisite nista protiv rudara,vidim da se brisu poruke (kao i moje).
 
Tek sad videh u sta se pretvorila moja tema :)


Reseno
Ubacen drugi bios, i kartica je proradila, prihvatila drajvere.

Medjutim , sad mi se javlja problem sa kulerima.
Nece da ih pokrene, jednio kada ih rucno podesim u amd overdrive oni vrte ali tek kad ih stavim na 80 % krenu da rade i kada smanjim na npr 40% odmah se ugase.
Kada polako smanjujem brzinu kulera oni rade, kada ugasim pc i upalim kuleri opet ne rade.
Na auto podesavanje ne rade nikako, ukljucim furmark i nista, temp ide do 70 ali kuleri ne reaguju.
???

Za svaki problem postoji i resenje, tako u tvom slucaju je resenje da uzmes neki custom cooler kojim ces zamenuti ceo prednji panel i staviti podpuno novi custom cooler. Naravno ovo ti nije najjetinije resenje ali svakako jeftinije nego da sada kupujes drugu karticu.

Potrazi ovako nesto. https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835186068&nm_mc=AFC-C8Junction&cm_mmc=AFC-C8Junction-_-na-_-na-_-na&cm_sp=&AID=11552995&PID=3899435&SID=1402X558040X0c1ff759c503f2ca5d8f97e3587292a3

http://gelidsolutions.com/thermal-solutions/vga-cooler-icy-vision-a/

Jer kartica je ispravna, a to sto su joj crkli ventilatori je manje vise boljka svake kartice i oni se najvise habaju u celoj prici. Uzeo si odlicnu karticu sada kada si vec toliko ulozio potrudi se da nabavis jedan od ova da modela pa montiraj to i uzivaj u igricama.
 
Poslednja izmena:
Cena? Prava sitnica.... Čovek nije siguran ni koje drajvere da instalira, kamo li da skida fabrički i stavlja custom kuler. Nadam se da kartica nije puno koštala, i sve zavisi koliko je spreman još da sipa para u nju da bi je mogao normalno koristiti. Valjda su čip i memorija još čitavi.
PS. Alternativa je videti na Ebayu samo zamenski set ventilatora sa kablovima, sećam se da ih je ranije bilo, ne znam kakva je sad situacija, sigurno ih kinezi i sad prodaju, cena im je bila ~10 USD. Treba vremena da stignu.....
 
Poslednja izmena:
Nisu čitavi, otpali su sa PCB-a.
 
Saznaće ako grafa krene da izbacuje artefakte kad bude 100% opterećena u igrama.
 
Pa majku mu staru, ako nesto ne zna treba da odustane od toga... koliko znam servisi postoje upravo iz razloga da kada nesto ne znas da ti drugi uradi.

Koliko sam procitao kartica je ok ali ventilatori odbijaju saradnju.

Cak ne mora da porucuje od preko nego neka pogleda na kp jel ima nesto ili neka nosi u servis da vidi jel se isplati popravljati ili da mu oni nabudze neko hladjenje.

Sto kazes sve zavisi jel zainteresovan da ulaze da je osposobi?
 
Pitanje sad,ako je tek uzeo kartu (pretpostavljam KP) sto ne reklamira?
 
A kako da reklamira kartu koja nema garanciju?Pa ta karta je izasla avgusta 2012 god.

Jedino sto prodavac moze je da mu vrati novac a kupac njemu kartu ali ovo je Srbija i od toga nema nista.
 
To je OK, ja sam prvi preterao.

Ali protiv rudarskih kartica nije nikakvo krsenja pravila ili pristojnosti. Sad mu se savetuje sa kupi ceo nov kuler haha...

Pa ajde daj mu ti bolji savet!

Da sada ulozi jos 45 evra u ganc nov custom cooler ili da se nateze sa prodavcem da mu vrati pare... sto relativno nije losa ideja ali sta onda, pare su tu karticu nema a da kupi novu verovato nema jer da ima ne bi kupovao polovno sa oglasa.

Eto cekam tvoj odgovor, sta mu ti predlazes? Da ne kupuje karticu i da skuplja pare za novu. Kupice novu po starim cenama tamo 2023 i to mozda.
 
Nazad
Vrh Dno