Šta je novo?

Pomoć wifi deljenje na 100 m

MaxPower85

Slavan
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruke
1,007
Poena
200
Ovako, treba mi da hvatam signal koji je daleko 100m i probija 2 zida, zidovi su kod modema, u pitanju je Telekom modem. Imam TP-Link w722n i ruter Tp-link wr841nd.

W722 hvata signal na nekih 40% što mi je ok, ali samo na računar ima net, dok wr841 ne vidi signal.

Ja bih hteo da internet hvata ruter i odmah ga šalje kao wifi (podešavanja u ruter za to znam) ali problem je što on ne vidi tu mrežu.

Još jedan je problem što uređaj mora biti van kuće da bi uhvatio taj signal, verovatno ne bi izdržao neke niske ili visoke temperature.

Ako je moguće poželjno je što jeftinije rešenje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja bih hteo da internet hvata ruter i odmah ga šalje kao wifi (podešavanja u ruter za to znam) ali problem je što on ne vidi tu mrežu.

Neće ovo raditi stabilno sa tim TPLink-om u tom modu. Gotovo uvek neki vid problema se javi sa WDS-om.

Najprostije i najjeftnije rešenje su all-in-one pakovanja sa poe napajanjem kao što je naprimer TP-Link CPE210 (oko 6000 dinara je). Trebaće ti i nekoliko metara kabla od ovog spoljnjeg uređaja do 841nd rutera (dužina zavisi od tebe i pozicije gde bi stajao CPE210).
 
Neće ovo raditi stabilno sa tim TPLink-om u tom modu. Gotovo uvek neki vid problema se javi sa WDS-om.

Najprostije i najjeftnije rešenje su all-in-one pakovanja sa poe napajanjem kao što je naprimer TP-Link CPE210 (oko 6000 dinara je). Trebaće ti i nekoliko metara kabla od ovog spoljnjeg uređaja do 841nd rutera (dužina zavisi od tebe i pozicije gde bi stajao CPE210).

Mislis da postavi samo sa udaljene(prijemne) strane?
 
Da.

Ako usb wifi adapter hvata upotrebljiv signal, sa spoljnim ap-om će to biti dovoljno za 10mbps neta sigurno.
 
Da to bi bilo solidno resenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno