Šta je novo?

Gde kupiti ovakav konektor?

hedgehog

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruke
1,003
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD FX 4300 [email protected] + Noctua NH-C12P SE14
Matična ploča
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM
HyperX Fury 2x8GB 1866MHz CL10
GPU
Radeon 5750 512Mb GDDR5
Storage
Samsung 850EVO 500GB, WD Blue WD5000AAKS 500GB 7200RPM
PSU
Corsair VX450 450W
Kućište
Cooler Master Elite 334 @CM fan 120mm + Arctic Cooling 92mm PWM
Monitor
ASUS VA24DQSB
Miš & tastatura
Gigabyte GM-6880 & Keychron K10 Pro
Laptop
HP Elitebook 845 G8 Win10 Pro
Mobilni telefon
Moto G72
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Da li zna neko gde bi mogao da se nadje ovakav konektor? U pitanju je jedan stari Philips radio na kom je polomljena srednja iglica (nula), desna je faza 230V, a leva poklopljena kapicom je 110V.
 
Eh zaboravio da okacim sliku Philips-90AL765-Back.jpg
 
Takav identican mislim da je nemoguce naci (sem sa istog takvog radija kome je nesto drugo riknulo). U pitanju je obican kasetofonski napojni dvopolni konektor, negde ga zovu osmica ili C8, ali ces morati malo da budzis...
Treca rupa (tj iglica) je u upotrebi valjda samo ako odneses radio gde je napon 110V - onda se kapica premesti na pin za 230V, da ne bi neko slucajno prikljucio tako ...
 
Da, to je jasno. Znaci jedino da probam da zalemim nekako novu iglicu ili da je nekako zamenim. Da li moze nekako da se izvadi iz konektora iglica npr. ovog standardnog C8?
Inace u pitanju je Philips 90AL765 od pre 40godina. Ima određenu sentimantalnu vrednost :)
 
Poslednja izmena:
Nemoj da direktno lemiš žice. Ugradi konektor kao što je @Rick predložio.
 
Zamenio iglicu sa drugom. Ne pitajte kako. :p
 
Onom sa 110V pina? :)
 
Onom sa 110V pina? :)

realno, skines dva srafa, otkacis konektor i zamenis pozicije zica za 110 i 220v. Naravno, pomeris zastitu na drugi kraj.
Nista budzenje, profi sve, a 3 minuta posla.

samo se nadam da nisi cupao pinove...
 
Hm, pa zamenio bih ja mesta zicama, nego je problem sto je iglica u sredini pukla. Uglavnom odlemio sam zice, zagrejao puklu iglicu i izvukao je bez problema. potom stavio neku sa drugog konektora uz ponovno zagrevanje.
Sve u svemu jako pipav posao, ali osim malo oprljene plastike, nema nikakvih vecih gubitaka. :p
 
Nazad
Vrh Dno