Šta je novo?

Problem povezivanja mikrofona

stale96

Poštovan
Učlanjen(a)
15.07.2014
Poruke
170
Poena
69
Ljudi imam Gigabyte Ga H61M-S1 Rev 2.0 Plocu i Windows 7 Ultimate i ne mogu da povezem ni jedan mikrofon na njoj sem mikrofona sa USB kamere koji je ocajan.
Juce sam imao Behringer XM 1800S nikako da povezem, Zatim neki mikrofon sa slusalica takodje, zatim preko DroidCam mikrofon sa telefona.
Sve njih vidi Windows ali ne mogu da snimam nikakav zvuk, i Guglao sam i trazio i pokusavao i nisam nasao resenje.
Pa bih vas zamolio ako bilo ko zna da mi pomogne jer stvarno nemam vise ideju sta da pokusam.
 
Ne vidi Windows mikrofon, nego da li je u prikljucku ustekan mikrofon. pretpostavljam da si ustekao u roze port.
Elem, ustekaj u taj port, pa desni klik na zvucnik u desnom donjem uglu, pa levi klik na recording devices, pa desni klik na Realtek microphone i tu izaberi set as default device, pa opet isto desni klik, pa set as default communication device.
 
Ne vidi Windows mikrofon, nego da li je u prikljucku ustekan mikrofon. pretpostavljam da si ustekao u roze port.
Elem, ustekaj u taj port, pa desni klik na zvucnik u desnom donjem uglu, pa levi klik na recording devices, pa desni klik na Realtek microphone i tu izaberi set as default device, pa opet isto desni klik, pa set as default communication device.

Ovom metodom mi je proradio mikrofon samo preko Droid aplikacije, ovi ostali nista.
 
Kad zabodes mikrofon u roze prikljucak, da li ti izbaci poruku na ekranu da je uboden uredjaj i pita te koje je vrste?
Ako ne, pogledaj u Realtek Control Panel (sad ne znam koje je vrste) iznad analog imas kao kljuc za srafove ikonu ili kao fascikla. Pod istim imas "Enable auto popup dialog when device is connected", to treba da je stiklirano.

E onda kada ubodes mikrofon u roze port, izaberes da je to mikrofon.

Cak i da nemas opciju pod navodnicima, kliknes na roze port u Realtek Control Panel i izaberes microphone. Kada podesis kao default device, kao sto sam ti opisao, onda moras u programima, npr. Skype, da pod Audio opcijom izaberes taj prikljucak (Realtek microphone..ili sta god vec pise). A onda testiras i vidis da li se skala u Skype pomera.

Inace, mozes da iskoristis drugi port - plavi i sa klikom ili autosense (Enable auto popup dialog when device is connected) da promenis da je to mikrofon.
 
Nazad
Vrh Dno