Šta je novo?

Cudni problemi

Timberwolf

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2009
Poruke
155
Poena
320
Pozdrav

Konfiguracija
Black Widow
Asus PRIME B350-PLUS
620W Seasonic SS-620GM2
3 TB Toshiba 3.5"
250 GB Samsung S850 EVO
AMD Ryzen 5 1600
DDR4 2x8GB 3200MHz GSkill CL16
Gigabyte GTX 1060 6GB

Nova konfiguracija sastavljena pre 2 dana, komponente kupljene u domacim radnjama.
Odmah na pocetku su krenuli cudni problemi, pri instalaciji sistema kad se komp restartovao i trebalo je nastaviti sa instalacijom win10 pojavio se plavi ekran (ne secam se poruke), nakon jos jednog restarta nastavio je gde je stalo i uspesno je zavrsena instalacija.
Onda mi se jos par puta desio BSOD screen, uz poruke KERNEL SECURITY CHECK FAILURE, UNEXPECTED KERNEL MODE TRAP, WDF VIOLATION...(u raznim situacijama - pri instalaciji nekog programa, surfovanja...)

Onda sam krenuo da redom testiram komponente i temperature (Furmark, sentinel, CrystalDiskMark...). Sve je proslo bez probema dok nisam jutros pustio memtest86
Na prilozenoj slici se vide greske.
Imate li neke ideje i predloge za jos neki test? Ili da reklamiram ram
Hvala unapred
 

Prilozi

  • memtest86.jpg
    memtest86.jpg
    857 KB · Pregleda: 85
Stvar je jasna zveknuo RAM. Možeš da probaš po jedan modul da vidiš koji je defektan.
 
Probaj prvo da uradiš memtest86 pojedinačno za svaki ram. Moguće je da su te memorije i ta ploča loša kombinacija. To se dešava sa brzim memorijama jer ploče beu O.C. poržavaju samo do 2666Mhz memorije.
 
Probacu posebno module. Koliko je vremenski dovoljno da pustim memtest? Postoji li jos neki program merodavan za test RAM-a?
Ova ploca koliko znam podrzava OC i RAM na 3200MHz po specifikacijama.
Hvala vam na pomoci
 
Moraš da pustiš dok ne završi ili ne nađe grešku.
 
Većina grešaka se javi u periodu do 20-ak minuta. Nestabilnost ram-a, zbog grejanja ili slično se javlja kasnije, ali ako je ram neispravan, kroz pola sata ćeš videti greške.
 
Testirao sam posebno i opet dobijam greske.

Probao sam da vratim sa 3200 na 2133MHz i nema gresaka u memtest-u...takodje u radu nema vise BSOD screen-a, sve pliva.
Update sam bios i opet pokusao na 3200 ali opet imam probleme...

Ono sto mi je cudno a vidi se na slici, u biosu DRAM Status stoji uvek 2133, bilo da ram promenim na 3200 (menjao sam preko profila u D.O.C.P.), ne znam da li to tako treba da bude?
Cudno da ram, radi bez greske na 2133, a na 3200 zeza.
Jos neki predlog?
 

Prilozi

  • bios.jpg
    bios.jpg
    1,002.2 KB · Pregleda: 22
Kako su ubodene memorije ? Tj da li su u slotovima iste boje ?
Kreni od prvog slota do cpu, znači 1 i 3 su crni koliko vidim na slici, pa onda testiraj sve opet. Bios update na poslednju verziju.
 
Verovatno procesor ne može da izgura kada ti memorija radi na 3200Mhz. Ploča u teoriji može, ali mora da ima kompatibilan procesor da bi sve radilo kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno