Šta je novo?

Prepravka tastature

NShappy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.05.2004
Poruke
5,288
Poena
655
Moja oprema  
Mobilni telefon
Huawei P30
Da li ima neki način da prilikom izbora srpske tastature, ona tačka na numeričkoj tastaturi, ostane tačka, a ne da postane zarez?!?

Užasno me nervira što je tamo zarez a ne tačka. Dakle, da tamo bude tačka pa tačka, bez obzira na izbor jazika za kucanje.

Ostali tasteri da se poanašaju kako je i sada.
 
Probaj Microsof Keyboard Layout Creator. Ja sam sa njim izmenjao, ali ne samo to, nego skoro sve da liči na englesku.
 
Ja imam ovaj problem na poslu i koristim autohotkey skriptu da se zameni taj karakter. Ovako radi kako treba na svim jezicima. Glupost je što mora da radi stalno u pozadini, ali ne zauzima ni 0.5% resursa office mašine tako da je ok.
 
ja koristim sharpkeys da zamenim mesta ctrl i alt sa leve strane "jer sam tako u mogucnosti" a i navikao sam na meku.
to je jedna od prvih stvari koju uradim na svakom svom kompjuteru.
 
Hvala drugari! Metoda sa sharpkeys mi se najviše dopala. Radi trajno bez da se nešto vrti u pozadini, jednom namešteno radi i za latiničnu i za ćiriličnu tastaturu. Baš ono što mi je trebalo.

U principu, smaralo me samo ta tačka/zarez na numeričkoj tastaturi. Na ostalo sam se navikao.
 
Poslednja izmena:
Obicno sexstavi neka naljepnica gdje zarez i to tje to...
 
^ O čemu ti to? :trust:
 
Nazad
Vrh Dno