Šta je novo?

Google Pictures / Google Slike

snow381white

Poštovan
Učlanjen(a)
21.12.2016
Poruke
161
Poena
70
Znate vec da kad kliknete na neku sliku koju je izbacila pretraga, levo je ta slika, a sa desne strane opcije i slike slicne tematike u sitnoj rezoluciji kao preporuka. Ali ima vec nekoliko dana kako od tih silnih opcija stoje samo "poseti" i "deli". Naravno opcija "poseti" vodi do sajta gde se slika nalazi, a ne otvara sliku (tj. direktan link slike) u zasebnom tabu. Jos jedan klik na samu sliku takodje vodi ka sajtu. I tako da bih dobila samu sliku, moram prvo desni klik misa, pa "Open Image in New Tab".

Ne verujem da je do browser-a jer se isto desava i sa Vivaldijem i sa Operom.

Kud se dedose dodatne opcije? Je l' to neko novo Google-ovo maslo?

Ako me niste bas najbolje razumeli, evo i screenshot-a.

68f88776-1194-4664-b7d8-c69e2cc3211b.png

P.S.
Nadam se da sam ubola podforum.
 
Poslednja izmena:
I meni fali ta opcija na google ne znam o cemu se radi , mislim da google ovih dana uvodi neka nova pravila za youtube i google , moguce da to spada u njih?
 
Google i getty images, neki dil zbog autorskih prava
 
Koristi Yahoo image ili mozes i ovako na Google:

1111111111111111.PNG
 
^ Nema potrebe, svi ozbiljni pretrazivaci su brzo dobili odgovarajuce ekstenzije.
Chrome:https://chrome.google.com/webstore/detail/view-image/jpcmhcelnjdmblfmjabdeclccemkghjk
FF/WF:https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/google-search-view-image/ ili https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/view-image/

https://thenextweb.com/apps/2018/02/19/how-to-bring-googles-view-image-button-back-to-search-results/

Alternatively, you can use Startpage’s anonymous Google-powered search engine, and it’ll surface images along with the handy button – no extension necessary.
 
Poslednja izmena:
Samo sto sam izbunarila i skinula tu ekstenziju. Radi posao u smislu da otvara sliku jednim klikom kao i ranije. Mana mu je sto u adress bar-u ne prikazuje link slike nego ekstenzije. Ne znam sta se dogadja ako bukmarkujem takav link, hoce li raditi kasnije ili ne. Da ne zakeram, bolje i ovako nego nikako.
 
Dobija se.
Tek sam sad primetio da je napisala da joj radi ovaj nacin koji sam joj napisao. Ne vidim sta je tesko u dva klika umesto jednog? Za to je kriv Google, a mislim i da je bespotrebno dodavati neke ekstenzije, dok god radi ova mogucnost desnog klika i otvaranja same slike u novom tabu.
 
Kako da iskljucim u google pretragu da izlazi sledece qx.PNG
 
Да не отварам нову тему, мене занима следеће.
Хоћу слике које су на компјутеру, преко 50GB пребацим на Гоогле слике, али се нешто не сналазим. Знам да на Гуглу имам неограничени простор и да су ми увек доступне где имам нет. Некако не налазим опцију да из Гоогле слика нађем опцију које ћу фолдере/слике са компа да пребацим и на Гоогле слике.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Hvala, zaboravio sam na uBlock Origin, imam ga ali sam radio Clear browsing data i sve pobrisao i izumio sam ga.
 
Да не отварам нову тему, мене занима следеће.
Хоћу слике које су на компјутеру, преко 50GB пребацим на Гоогле слике, али се нешто не сналазим. Знам да на Гуглу имам неограничени простор и да су ми увек доступне где имам нет. Некако не налазим опцију да из Гоогле слика нађем опцију које ћу фолдере/слике са компа да пребацим и на Гоогле слике.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока

Skini Backup & Sync: https://www.google.com/drive/download/backup-and-sync/ i uloguj se, namesti kvalitet na High quality i imas neogranicen prostor.

Imam ja jedno pitanje za nekog ko zna: Jel moguce na Backup & Sync backupovati foldere odnosno da slike koje imam sortirane u folderima da tako i ostavi i na google photos a ne da mi ih stavi sve zajedno kao sto je poceo da stavlja kad sam ukljucio sync ?
 
Скинуо сам ја то али ми нешто не ради како треба. Кад кликнем на пречицу на десктопу неће да се отвори да изаберем фолдере које хоћу да пребацим, мада доле у таск бару код сата стоји да је програм покренут. Само једном кад сам га инсталирао тад ми је први и једини пут дао да изаберем фолдер.
Приметио сам да десни клик на фолдер/слику даје опцију синхронизације, али ми је у фолдеру од 260 слика пребацио 130.

Мислим да на Гуглу слике имаш опцију албуми.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Скинуо сам ја то али ми нешто не ради како треба. Кад кликнем на пречицу на десктопу неће да се отвори да изаберем фолдере које хоћу да пребацим, мада доле у таск бару код сата стоји да је програм покренут. Само једном кад сам га инсталирао тад ми је први и једини пут дао да изаберем фолдер.
Приметио сам да десни клик на фолдер/слику даје опцију синхронизације, али ми је у фолдеру од 260 слика пребацио 130.



Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока

Kliknes na ikonicu u trayu pa onda tri tacke pa preferences i tu ima da biras koje foldere da sinhronuzije.

Мислим да на Гуглу слике имаш опцију албуми.

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока

Imam opciju. Ali prvo mora da sinhronuziju slike pa tek onda mogu da izaberem koje slike hocu u koji album da stavim. Ja vec imam kreirane albume.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    30 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
Данас сам поново уплоадовао пар фолдера са сликама, међутим опет недостају неке слике, није их све пребацио а и сам је променио назив фолдера.
Сад су ми на компјутеру ти фолдери штиклирани. Да ли то тако треба и што ми није пребацио све слике?

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, ne radi View Image ekstenzija ni na jednom brauzeru. Je l' je to Google sabotira ili sta?
 
Nazad
Vrh Dno