Šta je novo?

AMD Radeon r7 250 1gb problem

krsta995

Poštovan
Učlanjen(a)
20.02.2018
Poruke
4
Poena
51
Pozdrav svima. Morao sam da otvorim ovu temu jer ne uspevam da nadjem resenje za moj problem. Pre nesto vise od dva meseca sam u Emmi kupio novi racunar sa Amd athlon X4 840 quad core 3.1 procesorom, amd radeon r7 250 grafickom 4gb rama, i prvih dva, tri dana je sve bilo ok. Medjutim nakon toga komp je iz cista mira zabagovao i na ekranu se pojavio crveni ekran sa belim vertikalnim linijama, i nakon toga sam morao da restartujem komp. Taj problem je nastavio da se pojavljuje i narednih dana par puta dnevno. Odlucio sam da reklamiram komp, medjutim iz servisa su rekli da prilikom testiranja nije bilo nikakvih problema. Vratili su mi komp medjutim problem je bio i dalje tu. Ubacio sam drugi OS jer sam mislio da je u njemu problem (win 10 education) ,medjutim i na win 8.1 je takodje bilo problema. Nisam hteo ponovo da reklamiram komp, jer sam cuo da ljudi imaju losa iskustva sa njihovim servisom tako da sam sam hteo da nadjem resenje. Video sam na netu da ljudi koda ovakvih problema samjuju gpu clock memory. To sam i ja uradio i smanjio ga sa 1125 Mhz na 999 mhz. To mi je donekle pomoglo. Problem se ne pojavljuje toliko cesto mozda jednom nedeljno, ali se sada svaki dan barem jednom restartuje komp sam od sebe. Nadam se da neko moze da mi pomogne jer je jako frustrirajuce s obzirom da je nov komp. Hvala unapred.

Inace problem se ne pojavljuje kod igranja igrica vec dok sam na chrome-u.
 
Proveri monitor in kablove prvo za svaki slučaj pa onda vraćaj to na servis, to nije OS problem skoro sigurno. Mogao bi da probaš i sa nekim live Lunux-om.
 
Ma brate vrati im to i insistiraj da srede ili vrate pare. Graficka je felericna ili su ti neku servisiranu ubacili. Zato se nikad ne uzimaju vec sklepani racunari.
 
Nije do monitora koristio sam isti monitor na stari pc i nije bilo problema.
 
Na svaki kupljeni kompjuter imaš zakonsku garanciju od 2 godine. Odnesi ga u servis i nek ti oni to srede.
 
Traži da testiraju računar pred tobom pre preuzimanja. Ako ni to ne urodi plodom budi bezobrazan pripreti inspekcijom.
 
Pa znas kako nema pravila kada ce se problem desiti, oni su ga testirali preko furmark-a, i ja sam ga testirao ponovo kada su ga vratili iz servisa, igrao sam i gta 5 na high rezoluciji, i nije bilo problema, ali ovaj problem se desi iz cista mira dok citam portale nanetu ili gledamnesto na yt...odnecu im ponovo pa cemo videti sta ce biti
 
Pa kada se desi, ti snimi kamerom. Ne znam sta drugo ako ti neveruju,
 
Pa znas kako ne verujem ni da su im drugi kompjuteri u redu. Jer se na emmi sajtu za ovaj komp javio jos jedan lik koji ima isti problem kao moj...
 
Pravac reklamacija,trazi zamenu racunara ako se vrati sa servisa opet problematican.
 
I mene zanima?!
 
Nazad
Vrh Dno