Šta je novo?

Lenovo ThinkPad vs Sony Vaio

dule020

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruke
1,026
Poena
245
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7800X3D i H100i V2
Matična ploča
ASUS ROG Crosshair X670E HERO
RAM
2x16GB CL30 G.Skill 6000MHz
GPU
Asus Strix 3080 White V2 LHR
Storage
SSD: 250GB 850Evo M2: 1TB 970Evo M2: 2TB 980Pro
Zvuk
Logitech G633
PSU
Corsair RMi 1000
Kućište
CoolerMaster H500P
Monitor
LG 34UC79G 21:9 2560x1080 144Hz
Miš & tastatura
Logitech G502 i G815
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dobro dosli su utisci, mane i ostalo. Trenutno se dvoumim izmedju Sony VAIO S13 i ThinkPad-a x220. U sustini me interesuje kakvi su projzvodjaci, da li je ThinkPad serija podbacila od kad ih je preuzeo Lenovo? Sony je sa druge strane lepsi ali ne znam kakva je izrada (znam da je dobra ali da li je na nivou ThinkPad-a) a i nude varijantu sa jos jednim GPU-om sto je prednost u ondosu na x220...
Isto me interesuje koliko traju, da li brze propada sa upotrebom Vaio ili ThinkPad ili se drze dobro itd. Generalno sve sto znate o njima i zelite da podelite ovde je dobro doslo :d (ne mora da budu ovi modeli u pitanju kada se tice ovo, vec cele serije i flagship modeli)
Gledam da kupim polovan neki od njih (uglavnom da su od 12" do 14" ekrani sto znaci sto manje laptopove sa sto jacim hardverom) ako imate savet na sta da obratim paznju (koj model ili sl) isto bi mi dobro doso :)
 
Uzmi onaj za koji postoji bolji servis i veća dostupnost delova. Uvek obraćaš pažnju na pohabanost i na bateriju.
(U prevodu - Lenovo)
P.S. Imao sam dodira i sa jednim i drugim. I sa još ponekim konkurentima.
 
Osim sto S13 se odavno (5 godina skoro) ne proizvodi... ;)

S13 je fino uradjena masina, ali ekran nije na nivou :( Ne znam X220 kakav je ekran, ali verovatno mozes da pogledas oba na licu mesta. Kod S13 je jedan jedini izbor (pitanje je samo rezolucije), kod X220 pretpostavljam da ima izbora.
S15 bi vec bila skroz druga stvar. Ili VAIO Z1/Z2 da gledas.
 
sta ti je bitno, displej, baterija ili sta vec? Ja bih gledao t430, sjjane mogucnosti, malo j etezi od drugih, t450 je mnogo laksi sa hd+ rezolucijom sasvim ako treba
 
Uzmi onaj za koji postoji bolji servis i veća dostupnost delova. Uvek obraćaš pažnju na pohabanost i na bateriju.
(U prevodu - Lenovo)
P.S. Imao sam dodira i sa jednim i drugim. I sa još ponekim konkurentima.

Tu je ThinkPad tata :D

Poredis Mercedes i Audi :) , ThinkPad No1, licno sam koristio Sony i ThinkPad, nema sta pricati za Seriju ThinkPad, neces se pokajati 100%. Sony je sama sminka ...

Znaci vise da se usmerim na ThinkPad? Realno Sony i jesam gledao samo zbog izgleda :d

Osim sto S13 se odavno (5 godina skoro) ne proizvodi... ;)

S13 je fino uradjena masina, ali ekran nije na nivou :( Ne znam X220 kakav je ekran, ali verovatno mozes da pogledas oba na licu mesta. Kod S13 je jedan jedini izbor (pitanje je samo rezolucije), kod X220 pretpostavljam da ima izbora.
S15 bi vec bila skroz druga stvar. Ili VAIO Z1/Z2 da gledas.

Gledao bi ja i S15 ali mi se ne svidja sto je veci panel kod njega
 
Ona razmisli jedino o VAIO Z1/Z2, ili idi na Thinkpad. S15 je vec odlicno uradjen laptop, a S13... slab ekran, nema puno opcija, nije ni lagan cak.
 
Ona razmisli jedino o VAIO Z1/Z2, ili idi na Thinkpad. S15 je vec odlicno uradjen laptop, a S13... slab ekran, nema puno opcija, nije ni lagan cak.
Iskreno tezina mi i ne igra neku ulogu, vec velicina. Sto manji i jaci je pozeljniji

Jel imate jos koju preporuku oko ThinkPad-a. Koje modele jos da pogledam kod njih, ali da su manji ? Max 14" ekrani :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam hteo da uzmem t460, ali sam na kraju našao novi p50 povoljno i uzeo njega. Moj glas ide thinkpadu. Ne znam koliko para si spreman da daš, imaš i ove tanke, x1 čini mi se.
 
Tu je ThinkPad tata :D



Znaci vise da se usmerim na ThinkPad? Realno Sony i jesam gledao samo zbog izgleda :d



Gledao bi ja i S15 ali mi se ne svidja sto je veci panel kod njega

Dodaj malo kesa i lezi na ThinkPad X240, ali opet sve je stvar tebe za sta ti treba uredjaj, to gledanje na izgled nece ti dati kvalitet u izradi same "sasije" i samog kvaliteta komponenti na maticnoj ploci. Opet naglasavam moj glas za ThinkPad a novci su tvoji :wave:
 
Thinkpad +
Imam ga vec nekoliko godina,prezadovoljan sam. Samo sto je kod mene i3 i jos [?] nisam ubacio ssd umesto standardnog hard diska..
Veca baterija, je isla 5-6h, sada nesto manje , ali i dalje 4h sigurno i vise, ali sve zavisi od postavki u Lenovo power menagementu..
pozz
 
Dodaj malo kesa i lezi na ThinkPad X240, ali opet sve je stvar tebe za sta ti treba uredjaj, to gledanje na izgled nece ti dati kvalitet u izradi same "sasije" i samog kvaliteta komponenti na maticnoj ploci. Opet naglasavam moj glas za ThinkPad a novci su tvoji :wave:

Ne znam za x240 kakav je touchpad, posto nema levi i desni klik vec je iz jednog dela. A gledao sam na ove novije Asus-ove laptopve, nisu za kriv pistolj posle 6 meseci upotrebe...
 
Ode ti na Asus :S: , ne dvoumi se jer ces do kraja i Medion gedati :smash: :D

Ne dao bog nikom, kakav Asus xD Samo sam ga uzeo radi primera. A i vidim da za x240 svi bas ne gotive taj postupak sto su napravili sa touchpad-om. Svi su po netu besni i jedino mu to zameraju. Iskreno ni meni se ne dopada da ako idem ka donjem desnom uglu greskom otvorim padajuci meni ili kada zelim da ga otvorim pomerim negde strelicu i ne otvorim tamo nasta sam zeleo. Nije to neki big deal ali opet na duze staze iritira :D

Gledam i razmisljam se koje su razlike izmedju X i T serije, kad je sve top i kod jednog i drugo? :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno