Šta je novo?

kabl wifi kabl

gillonio

Cenjen
Učlanjen(a)
21.10.2011
Poruke
455
Poena
170
Potreban mi je kablovski net na poziciji u stanu , koja je potpuno suprotna od one gde mi se nalazi modem i nemam mogućnosti da odatle prebacujem seo sistem u drugi deo stana. Pala mi je napamet laička ideja - sobzirom da imam wifi u kući , da li postoji uređaj koji će wifi signal da prebaci u kablovski i ako ima kako se to zove, naravno ukoliko je to uopšte moguće. Inače cela gimnastika mi je potrebna kako bih vezao neki( ne znam uopšte naziv) uređaj za tv koji mi daje pristup silnik tv kanalima i radi isključivo na kabl nikako na wifi.
hvala
 
Mozda vredi probati sa nekim powerline-om.....
 
Potreban mi je kablovski net na poziciji u stanu , koja je potpuno suprotna od one gde mi se nalazi modem i nemam mogućnosti da odatle prebacujem seo sistem u drugi deo stana. Pala mi je napamet laička ideja - sobzirom da imam wifi u kući , da li postoji uređaj koji će wifi signal da prebaci u kablovski i ako ima kako se to zove, naravno ukoliko je to uopšte moguće. Inače cela gimnastika mi je potrebna kako bih vezao neki( ne znam uopšte naziv) uređaj za tv koji mi daje pristup silnik tv kanalima i radi isključivo na kabl nikako na wifi.
hvala

AP iliti Access Point. Imaš rutera koji imaju ugrađen AP mod, a imaš i samih AP-ova koji su samo to i ništa više. Rade upravo to što ti hoćeš. Primaju WiFi i šalju kablom dalje.

E sad, kakav će biti signal na drugom kraju kuće kroz ko zna koliko zidova, koji tačno uređaj da uzmeš i na na koliko ghz... to ne mogu da ti kažem jer baš odavno nisam uzimao AP-ove na 2.4ghz.

djurasd takođe dade korektan predlog, za powerline uređaje. Nisu više toliko skupi kao na početku, pa za nekoliko hiljada dinara se može naći par modela.
 
Poslednja izmena:
Pa ne treba ceo sistem da prebacujes do modema potrebno je samo da provuces utp kabl do njega.

Pošto razumem da ti je to sve potrebno za striming mogu da kažem da se ja bas bakcem oko toga i to na 2.4ghz jednostavno ne radi dovoljno dobro ma šta da mu radiš, a na 5ghz je obično ne dovoljan domet.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno